SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MB – FK DUKLA PRAHA „C“ 3:3 (0:1)

Po krátké letní přípravě jsme zahájili soutěž opět v nesmyslném termínu na začátku srpna, pravděpodobně proto, abychom si později dostatečně užili 4 měsíční zimní přestávku… Přijel k nám nováček soutěže nazvaný „Spolek“ FK Dukla Praha, který v minulé sezoně kraloval v nižší třídě velmi suverénně. Team složený ze zkušených playerů s ligovými zkušenostmi a dravého mládí perspektivních dorostenců. Věděli jsme tedy, že nás čeká těžká práce.

První poločas jsme tahali za výrazně kratší konec, soupeř měl převahu a vytvořil si řadu příležitostí a standartních situací. Inkasovali jsme pouze jednou, v dalších případech jsme dokázali šance zmařit zákroky obránců i golmana . Naše odpovědi nebyly příliš časté ani nebezpečné a většinou neměly dlouhé trvání. Za zmínku stojí pár křídelních akcí, kdy nám však chyběli hráči pro zakončení dobrých centrů na přední a/nebo zadní tyči a gól K.Dobrého neuznaný pro těsný offside.

Druhý poločas přinesl jiný obraz hry. Dukla sice ihned po změně stran využila několika našich nepřesností ve středu hřiště a šla do vedení 0-2, my jsme však nesložili zbraně a naopak zvýšili úsilí a převzali režii na své kopačky. Výsledkem bylo brzké vyrovnání : Nejdříve K.Dobrý prostřelil zblízka golmana, jež předtím zmařil šanci našeho hráče (1-2) a brzy na to J.Burger (za podpory spoluhráčů dobře pracujících v brankovém území ) krásným kopem na zadní tyč přímo z rohu vyrovnal (2-2). Věřili jsme, že můžeme zápas otočit, bylo dost času. Ač protiútoků Dukly oproti první půli výrazně ubylo, nebezpečné zústávaly a po jednom z nich šla Dukla opět do vedení (2-3). Zápas jsme nechtěli ztratit a odměnou našim hráčům za práci bylo vyrovnání, jehož dosáhl svým druhým gólem K.Dobrý. Do konce zbývalo ještě dost času  rozhodnout jsme mohli a chtěli my (v několika dobrých příležitostech jsme neuspěli, většinou z důvodu špatného výběru finálního řešení nebo kvůli nevynucené chybné chybě při pokusu o předfinální přihrávku) a i hosté občas hrozili (rychlé protiútoky a pár centrů po standartách z větší vzdálenosti).

Závěr : „Spolek“ je kvalitní, fotbalový a v první půli byl lepší než my. Bod proto musíme brát. Příště nás čeká u dalšího nováčka (tentokrát z vyšší soutěže) dost odlišný zápas (složením, stylem hry i ambicemi soupeře) a do té doby další treninky.

Sestava SKS: Mulač – Barták, Minařík (79. Muroň), Němec, Vondrášek © – Vyskočil (46.Uhlík), Rajniš, Šiškun (46.Veselý), Štric (55.Burger)- Dobrý, Chvalovský. Masér : Smejtek.

Góly SKS: Dobrý 2, Burger

RT