SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MC – FK Dukla Praha 3:4 (3:2)

Střešovice – Takzvanou „vražednou trojkombinaci“, kdy hrajeme s prvními třemi týmy tabulky jsme zahájili minule na Zbraslavi (třetí), která nás srazila na kolena v poslední čtvrthodině. Tentokrát nám zavítal vedoucí celek tabulky z legendární „Julisky“ a my byli rozhodnuti rozdat si to s nimi na „férovku“..

Začátek měla ve své moci Dukla, kdy hrozila po své pravé straně, při těchto jsme odvraceli jen s velkou námahou vedoucí branku hostů, v 10. minutě jsme se osmělili i my, Rothe našel přesným pasem Kubíčka, ten si udělal zabavil zasekávačkou obránce, našel na hrotu „Naviho“, ale ten si chtěl vylepšit svou palebnou pozici, a tak si místo přímého vniknutí udělal kličku také a pak už bohužel střílel skoro ze stoje. Ale stejně jsme se to byli my kdo se radoval poprvé – Rothe zahrává roh – „trma vrma“ na malém vápně „Navi“ se snaží prostřelit vše co mu stojí v cestě a trefí naštěstí Dana Smejtka – 1:0! Pak si hosté vymínili výměnu našeho asistenta na druhé straně byl delegovaný svazem.  Bohužel už za 10 minut se Dukle povedl dokonalý obrat kdy nejprve odvrácený míč našimi obránci zachytil nejlepší hráč hostů Vasil Jalaghonia a utaženou ne příliš prudkou střelou vyrovnal a pak po pěkné kombinaci na pravé straně překlopili stav na 1:2 (hlavou). Při obou těchto brankách si vybral kopec smůly Petr Beer ( při první měl před sebou chumel hráčů a při druhé uklouzl -jinak jí bezpečně chytil..).

Od té chvíle však naši borci převzali otěže zápasu do svých rukou a myslím, že to byl tzv. „fotbal nahoru a dolů“ a diváci se museli bavit, a to zejména dvěma našimi krásnými brankami, v krásné české uličce Václava Krejčího se ocitl Marek Pliska, a i když si odnesl s konečného souboje modřinu na ruce tak s chladnou hlavou vyrovnal na 2:2! Za minutu jsme se radovali znovu Roman KIubíček prostrčil míč „Navimu“ a ten si vychutnal gólmana Dukly (se v SKS 1911) potřetí – 3:2! Ale v té době nezůstalo jen u branek, ale u pěkných akcí ( „Naviho“ dloubák, Šafránkova akce atd.)

Po skvělé první půli jsme měli ještě pěknou čtvrthodinu, kdy jsme mohli zápas rozhodnout, R. Kubíček z malého vápna (!), pak jsme ještě dvakrát zachytili dobrým presinkem rozehrávku střídajícího brankáře, ale v koncovce jsme byli příliš zbrklí…

Zhruba od 60. minuty už jme nebyli schopni „vyrobit“ souvislou kombinaci a byly to spíše náznaky, které měli krátký život. Hosté velmi dobře kombinovali, drželi nás na vlastní polovině a pro nás bohužel se jim podařili dva centry které dopadly na hlavy spoluhráčů a tím otočili zápas ve svůj prospěch a odvezli si do Dejvic plný počet bodů.

PS. Škoda závěrečné branky v závěru zápasu, zápas se lámal na přelomu prvního a druhého poločasu kdy jsme nedokázali odskočit hostům o dvě branky, pak věřím, že bychom minimálně bod získali…

Ale určitě všem „klobouček“ za super zápas !!!   

Sestava SKS1911:  Beer – Vrba (75.Aman), Zuzák, Smejtek D., Horvát(58.Bayer), – Šafranek, Rothe Ma(75.Lada), Pliska M., Krejčí  –  Latiphy(75. Sidorjak), Kubíček(60.Vlčkov)

Branky SKS1911: Smejtek, Pliska, Latiphy,

Miroslav Rothe