SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

PU: Mezinárodní svaz Mládeže – MA 2:1 (2:0)

PŘEDZÁPASOVÝ PŘÍBĚH

Herní konzole – I ve video-herním světě se neustále posouvají prvky a možnosti hratelnosti pro lepší pocit a zážitek. V roce 1977 přišla firma ATARI s joystickem. Jako knipl letadla. Herní zážitek se zvýšil. V roce 1983 firma Nintendo objevila směrové čtyřtlačítko v podobě kříže a v roce 1988 SEGA přidala boční ovládací tlačítka. Playstation Dual objevil v roce 1997 analogové páčky a v roce 2002 Wavebird nás dokázal zbavit obtěžujícího drátu. V roce 2013 přišla firma SONY s bezdrátovým Dual Shock ovladačem, který nás těší dodnes. Náš dnešní poslední zápas v podzimní části i v tomto kalendářním roce měl být testem toho našeho herního ovladače. Možná budou naši vývojáři přes zimu přemýšlet nad novým upgradem.

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 2-0, střely: 8-5, rohy: 1-3, faktor xG: 1,69 – 0,51

Statistiky 2. poločasu: branky: 0-1, střely: 4-8, rohy: 3-2, faktor xG: 0,19 – 1,08   

Nastoupila tato sestava:

Sestava SKS:  Chloupek – Rožec (7´Štyks), Veselý, Vyjdák (C), Šimon (80´Kára) – Yarullin (80´Charvát), Věchtík D., Kříž , Zvolenský – Hojsák (70´Rothe), Latiphy (46´Rychlík). Připraveni: Borský, Věchtík P.

PRŮBĚH ZÁPASU

Psát o tomto utkání nebylo možné hned po zápase. V létě 2022 jsme na domácím hřišti uspořádali přátelské utkání právě s MSM Academy na podporu Ukrajiny ve válečném konfliktu s Ruskem. Sympatizovali jsme s mladými a šikovnými hráči tohoto týmu. O rok a půl později jsme se opět potkali s tímto týmem, byť v hráčském kádru již běhají úplně jiní mladí hráči, bezesporu talentovaní a šikovní. Jenže chování těchto hráčů, realizačního týmu a lidí kolem je zcela odlišné. Nepřátelsky nastavený tým, agresivní, vulgární. Kdybychom byli Rusové, nedivil bych se. V tomto kontextu bych po zápase jednoznačně zvedl ruku pro vyřazení tohoto týmu ze všech českých soutěží. Pojďme k samotnému zápasu.

Začátek zápasu a celý první poločas nám hrubě nevyšel. Možná nejhůře odehraný poločas za celý podzim. Nastoupili jsme s hráči, kteří nedostávali příliš herního prostoru a očekávali jejich hladovost. Bohužel nepřišla. Koval nám utekl po pravé straně, poslal centr do vápna a ještě vylepšená pozice pro Yukhymenka. Od inkasování nás zachránila TYČ.

Po vynuceném střídání Rožce za Štykse přišla nepřesná přihrávka dozadu od Vyjdáka na Štykse, ten nezareagoval na rozdíl od Kovala, který svůj sólový nájezd na brankáře Chloupka úspěšně zakončil, byť se míč dostal za brankovou čáru trochu smolným způsobem. 1:0 Oleskandr Koval

11´ Hned o dvě minuty později přišel hned dvojnásobný nedůraz ve středu hřiště umocněná individuální chybou Veselého a důrazná střela Koválova našla svůj cíl. 2:0 Matvíi Koválov

24´ Velmi zlé představení předváděla naše obrana. Další propad i nedůraz způsobil další zakončení soupeře do TYČe. Sice jsme už měly drobné útočné náznaky, střela Zvolenského, individuální akce Hojsáka, skutečného ohrožení branky jsme se však nedočkali.

30´ – 45´ Emoce však již začaly pomalu probublávat. Ukrajinské nadávky prozatím směrem k rozhodčím nikdo neřešil, zřejmá jazyková bariéra rozhodčích, domácí beztrestně horlivě komentovali každý výrok rozhodčích v jejich neprospěch. V přeboru se podobná chování netolerovala, a často létaly na lavičku nekompromisní žluté a červené karty. Tady procházelo cokoli. Pravdou je, že soupeř byl v těchto chvílích jednoznačně lepší a vše se vyvíjelo dobře ve prospěch Akademie. V závěru poločasu přišly další dvě tutovky.

46´ Druhá půle začala po Štyksově centru hlavičkou Rychlíka. Náš výkon se nepatrně zlepšil. Domácí se ze hry začali vytrácet. A začal poločas, který s fotbalem neměl nic společného.

50´- 85´ 35 minut simulování, zakopávaných míčů, nadávek, provokací, tvrdých střetů, agrese ze strany domácích, 3x se to na hřišti popralo, 3x byli na vině hráči a realizační tým MSM. Hlavnímu rozhodčímu se dlouho nechtělo červeně trestat excesy domácího týmu. V prvním náznaku rvačky prošly domácím dva přestupky po odpískání na červenou kartu. Hlavní rozhodčí to vyřešil velmi neférově po žlutých kartách na obě strany. V 81´už situace dospěla do rvačky. Na hřišti zasahoval domácí pořadatel, který logicky přišel bránit domácí hráče. Zde došlo opět k dvojitému napadení našich hráčů. Červenou kartu dostal pouze Yurii Matiiv. Nikita Azmagulov zůstal ušetřen. Lavička domácích se rovněž hrubě opřela i do naší lavičky, nikdo z agresorů však potrestán nebyl.

88´ Drama se vystupňovalo, neboť z individuální akce se z ničeho prosadil Zdeněk Kříž parádní ranou a snížil na rozdíl jediné branky. A rozhodčí se rozhodl nastavit 8 minut. A oheň na domácí střídačce vzplál naplno.

90´ + 1´ Největší střet vyprovokovala domácí lavička. Ostrá kritika rozhodčích ze strany domácích rozčílila našeho vystřídaného hráče Yarullina, který domácím rozuměl každé slovo. Vzápětí přišel drobný faul našeho hráče v blízkosti laviček, načež z lavičky vystřelil nahrádník MSM a našeho hráče na hrací ploše napadl. A lavičky rázem byli v sobě. 5 minut se nehrálo. Nakonec přišla červená karta pro jiného náhradníka Levytskyiho, těžko posoudit za co, protože těch přestupků tam bylo tolik. Červenou kartu uviděl i člen realizačního týmu. Z nastavených 8 minut se však hrály jen 4. Zápas skončil a je dobře, že naši hráči zvládli nereagovat na nesportovní posměšky domácích hráčů, protože čtvrtá rvačka visela ve vzduchu.

Co říct závěrem? Fotbalově jsme zápas nezvládli. Nebyli jsme soustředění, neměli jsme dobrý pohyb, nelepilo nám to a především takticky jsme nehráli dobře. Ve druhém poločase nám chyběla kvalita na výraznější ohrožení soupeřovi branky. Směrem k soupeři z MSM budu věřit v boží mlýny. V Praze mám pár týmů, které nemusím. V Praze je pár lidí, které nemusím. Znám i lidi, kteří by neměli být vpuštěni na žádný fotbalový stadion. MSM Academy mě přesvědilo, že tento tým nemá být v pražských soutěžích. Jsem rád, že všichni naši hráči i členové realizačního týmu udrželi nervy v mezích a nikdo z našich hráčů nevyfasoval trest v podobě žlutých karet.

Konec podzimní sezóny je za námi. Přes zimu zkusíme tým doplnit, upgradovat náš herní systém, nabrat fyzickou kondici a dobře se připravit na těžké jaro. Máme 25 bodů, jsme na 7. místě a na pozici prvního ztrácíme 6 bodů. Od ohrožených pozic nás dělí 14 bodů.

25. 11. 2023 Zizzé