SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

PU: MA – Sokol Klecany 3:0 (1:0)

POTŘETÍ – Generálka. 168 hodin před prvním mistrovským utkáním. Zličínské oči ve slušně obsazeném hledišti. Sokol Klecany je náš dřívější tradiční soupeř na přípravné zápasy a zpravidla to byly velmi vyrovnané zápasy. Klecany hrají středočeskou 1. A třídu v loňské sezóně skončily na 9. místě. Na základě této skutečnosti jsme měli být favoritem zápasu. Jednoznačným favoritem.

Statistiky 1. poločasu: branky: 1-0, střely: 11-3, rohy: 6-1, faktor xG: 1,16 – 0,25

Statistiky 2. poločasu: branky: 2-0, střely: 10-1, rohy: 4-1, faktor xG: 0,99 – 0,03   

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Rychlík – Štyks, Věchtík P., Bialek, Charvát (C) – Yarullin, Věchtík D., Kříž, Rothe – Alba, Junek. Do zápasu nastopili Šimon, Zvolenský, Rožec, Kouklík, Oblozhok, Hojsák.

Vstup do utkání byl od nás velmi vlažný, přesto jsme si vytvořili možnosti ke vstřelení branky, respektive možnosti, které bychom měli využívat ke skórování. David Věchtík přenesl míč na pravou stranu, kam si seběhl Štyks, ostrý rohlík do vápna, odraz na vápno a utažená Rotheho střela těsně nad.

20´ Nám chyběly dva metry ke gólovému dotažení akce. Ťukes před velkým vápnem Alby a Junka, nasměroval Rothe kolmic do vápna, Albova koncovka byla zblokována, i když překonala brankáře, Yarullinovi chyběl krůček k doražení míče do prázdné branky.

21´ Po autovém vhazování byl spíše zaskočen skvělou střeleckou pozicí Věchtík. Jeho volej neměl bohužel ohrožující parametry.

24´ Naše útočná akce, kterou chceme pravidelně v zápasech vídat. Tréninková šablona. Skvělá spolupráce Štykse a Yarullina, Štyks perfektní rohlík do vápna , kam o krok později dorazil Junek, vzápětí mohl dorazit Alba, rozhodl se však ještě vylepšovat pozici a o svou šanci se připravil.

33´ Opět perfektně fungující spolupráce mezi Štyksem a Yarullinem. Ostrý centr do vápna na zadní, kam však nedorazil Rothe.

34´ Rohový kop zleva, tedy Rothe. 30% skvělé práce odvedl David Věchtík v prostoru před brankou a pohodlná a hlavně přesná hlavička Junka. GÓL. PETR JUNEK 1:0 (as. Tomáš Rothe)

36´ Hned jsme mohli navýšit. Závěr prvního poločasu jsme v zápase již dominovali a postupně nabrali lepší tempo než na začátku zápasu. Opětovně zdařilá spolupráce na pravé straně. Yarullin našel v náběhu Štykse, další ostrý rohlík do vápna, Junkovi opět chyběl krok.

45´ Soupeř směrem dopředu příliš nezlobil. V poslední minutě jsme mu nabídli jedinou šanci, a rozhodně nebyla malá. Zleva se dostal za Štykse nabíhající útočník a ocitl se face to face brankáři Rychlíkovi. Jenže na něm si vylámal zuby, Rychlík si čisté konto nenechal vzít.

48´ Ve druhém poločase se příliš nezměnilo, byť snaha v kabině byla. Drželi jsme míč, kontrolovali jsme hru i celý zápas, hráli jsme především vzadu, směrem dopředu to působilo ospale. Náznak šance připravil Alba přiťuknutím ve vápně pro svátečního zakončovatele Rožce.

50´ V dobrém světle se prezentoval Šimon. Pohotově předskočil soupeře, získal míč, předvedl drzý průnik do vápna soupeře a předložil luxusní pobídku pro Albu. Nejčastější věta tohoto reportu: „Chyběl krok.“

69´ Trochu více vzruchu do utkání přinesli střídající hráči. Nejprve Zvolenský si zprava navedl míč do středu hřiště a vyvětral svou levačku na přední tyč.

71´ Pohotovým zakončením se prezentoval i Hojsák. Oblozhok mu připravil střelu na velké vápno a gólman hostů se proletěl vzduchem, aby Hojsákovu střelu vytáhl z branky.

73´ Další gólový příspěvek z rohového kopu a hodně nečekaný střelec branky. Rožec se vracel do obranného postavení, když ho Petr Věchtík nasměroval k náběhu. Jeho nečekaný náběh do netradičního prostoru nikdo nezachytil a David Věchtík právě tam poslal svůj kop, lehká teč směrem na branku a jejda GÓL. FRANTIŠEK ROŽEC 2:0 (as. David Věchtík)

86´ Rozpačitou útočnou fázi se pokusil rozpohybovat Kouklík. Po posunutí Hojsáka nejprve pálil ostře svou pravačkou. Byl z toho rohový kop. Z tohoto kopu se opět Kouklík dostal k technické hlavičce, šla však příliš vysoko.

87´ Na pravé straně byl uvolněn Zvolenský, který nahrál pod sebe opět Kouklíkovi, jeho technická kroucená střela se vykroutila mimo tyče. vzápětí však míč vybojoval Junek opět vrátil míč Kouklíkovi, který to tentokrát vzal svou slabší levačkou a vida, míč zapálil rukavice brankáři Klecan a našel si cestu do sítě. GÓL. TOMÁŠ KOUKLÍK 3:0 (as. Petr Junek)

Krátká intenzivní letní příprava skončila. Hráčský kádr pro podzim 2023 je určený. Začíná přeborová sezóna. V prvních třech kolech nás čeká doma Zličín, venku Chabry a doma Braník. Start do soutěže bude velmi důležitý. Příští sobotu jdeme do toho. 5. srpna od 17 hodin na hřišti SKS proti FC Zličín. A Zličín nebude jednoduchý soupeř. Přijďte nás podpořit. Společně. SKS 4EVER.

30/7 2023 Zizzé