SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK Modřany – GENTLEMANS 4:4 (2:0)

30 vteřin k vítězství  – Další venkovní utkání, další návrat našeho odchovance, doplnění o další legendu klubu, který již splňuje přísné normy soutěže Gentlemanů, tvořící se osa týmu. To byly důvody, proč jsme na druhý letošní výjezd do rodné vísky našeho místopředsedy klubu vyrazili ve velmi početné sestavě. V Modřanech jsme měli k dispozici 4 náhradníky a zvolená taktika střídání se ukázala skvělým tahem trenéra, vedoucího a občasného hráče Syrána v jedné osobě.

K našemu překvapení nás domácí vzali na travnatý povrch a to nám ze začátku dělalo znatelné problémy. Jak utrousil Machy, míč jsme zpracovávali jak střešovičtí starší žáci na Nebušické trávě….dotek, hlava, tělo, odraz a pak možná alespoň částečně k noze. V prvním poločase nám soupeř dělal problémy hlavně svým rychlejším přechodem nahoru a tím, že vše opět řídila místní ikona Leo, přes kterého hráli téměř 90% hry. V 15. minutě se domácím povedla vcelku rychlá akce, narážečka těsně před Harryho a zasunutí domácího hráče do prázdné branky. 1:0 Poté jsme se začali osmělovat my. Pár náznaků šancí si vytvořil Kubajs. Při jedné z nich prošel ze strany až k brankáři, ale trefil jen jeho stojnou nohu. Při dalších dvou střelách ze střední vzdálenosti ukázal svůj um domácí brankář. Hra byla v tuto chvíli vcelku vyrovnaná. Leč těsně před poločasem si vzal míč domácí Leo, rychlá klička a utažená střela ze střední vzdálenosti zapadla přesně k levé tyči naší branky. 2:0 Trochu ledová sprcha před odchodem do kabin. Caplárovka jak vyšitá….

V poločase jsme se shodli na jedné věci. Musíme se začít tlačit více do útoku, Kubajs půjde na křídlo a trochu rozběhá klidné vody na kraji, Kašpi a Křépa zamotají obráncům hlavy, Dušan s Machym v útoku vezmou občas věci více na sebe a domácího Lea uprostřed občas zdvojíme. Z toho vyplyne naše otočka. Znáte to, trenér naplánuje skvělou taktiku, začne se a všechno je obráceně…..Ale pozor, tady hrají Gentlemani a ty trenérova slova poslouchají, vnímají a plní J 2 minuta druhého poločasu, Kubajs dostal pas od Syrána a z kraje utekl, domácí brankář podklouzl a Kubajs tentokrát vystoupil ze svého stínu…trefil poloprázdnou branku. 2:1 Hned za 4 minuty dostal Kubajs přihrávku od Horvyho, před bránou zachoval klid, zasekávačkou nechal projet obránce a ranou do protipohybu brankáře vyrovnal. 2:2
Po snovém začátku druhého poločasu jsme se i nadále vrhali do útočných akcí a občas zapomínali na zadní vrátka. Vzadu museli často hasit nebezpečí Kolja se Sváťou, který v rámci fair play již nectil pravidlo „co leží, neběží“, leč zastavoval nájezdy domácích skvělým čtením hry. Co neuhasili obránci, uhasil Harry pár skvělými zákroky. Zatím skvělými…Pak přišla divoká poslední 10ti minutovka. Nejprve jsme v 50té minutě dostali šanci na přímý kop. Míč si postavil Syráno a nechytatelnou ranou k pravé tyči (za bránou naštěstí tentokrát chyběla borovice) rozjásal našeho jednoho fanouška (Kubajs ml.). 2:3
Bohužel v té samé minutě se u naší branky dostal k míči domácí Janda, krátká klička a střela, která si našla místo u přední tyče Harryho branky. 3:3 Poté se v obrovské šanci ocitl Machy po Jiřinově přesné přihrávce před bránu. Ta byla již poloprázdná, ale Machy asi četl minulý referát a nechtěl Dušana a Kubjase nechat samotné a poslal míč až téměř na staveniště již zbouraného cukrovaru. Ale známe Machyho a víme, že to jeho psychiku již nemůže nabourat a potřebuje jen další šanci. A ta přišla 4minuty před koncem, kdy přečíslení s Kubajsem sehráli dle standartní šablony. Kubajs navedl míč na brankáře, předložil Machymu, ten nejprve brankáře trefil, aby to nebylo tak jednoduché a poté odražený míč vrátil za záda již bezmocného gólmana. 3:4 Opět jsme venku sahali po třech bodech. Ale zoufalé situace vyžadují zoufalé činy. Domácí v poslední minutě nakopli míč a došlo k nešťastnému faulu, po kterém měli domácí výhodu trestného kopu, i když ne z nějak nebezpečného prostoru. Ale běžela poslední minuta, takže zvolili jen nákop směrem na bránu. Harry si pro balon šel, měl ho na ruce, ale nadpřirozený jev, nebo jak to nazvat, zapříčinil, že se mu míč od ruky odrazil k překvapení úplně všech za jeho záda a doskákal do brány. 4:4 Pak už jen píšťalka a konec.

Očima trenéra: .

Mám rozpolcené pocity. Jsem nadšený, že se snad konečně dostáváme k tomu, proč projekt Gentlemani vzniknul v našem klubu, a sice, že bývalý či starší hráči, trenéři či funkcionáři,  kteří v klubu odvedli kus práce, mohou opět hrdě obléknout Střešovický dres a zahrát si společně. Co se samotného zápasu týče tak ze začátku nás hodně zaskočil nerovný terén, který nám vyřadil silnou technickou stránku a hlavně 80% týmu mělo turfy?! Neproměňovaní šancí je prvek, který se táhne napříč klubem, a tak to není moc překvapivé, byť víme, že by se utkání mohla odvíjet v úplně jiném duchu. Za druhý poločas musím hráče samozřejmě pochválit. Je až s údivem jak se umí tyto generace sami vyhecovat pro lepší hru/výsledek! V tomto by mohli jít mladším rozhodně příkladem. Nešťastný závěr mi dnes kazí celkový dojem, ale takový je fotbal.

Musím všem zúčastněným poděkovat, dnes není samozřejmostí jezdit v půlce týdne přes půl prahy na fotbal s vědomím, že se možná zraním, že druhý den to s pohybem bude na štíru a celé tělo bude bolet. Já si tohle na hráčích nesmírně cením a jsem moc rád, že mohu takové mužstvo „vést“ 😀

Sestava SKS1911: Šilhavý – Horvát, Tymočko, Svátek, Kašpar J., Křepinský, Drličiak, Hloušek, Syrový, Kubíček, Macháček

Branky SKS1911: Kubíček 2x, Syrový, Macháček

Další utkání hrajeme v pátek 19.5. od 20:30! doma proti Dolním Počernicím. Přijďte nás podpořit! Očekáváme plný dům! 

Kubajs