SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Modřany – MA 1:3 (1:1)

SK Modřany – Sk Střešovice 1911

Modřany – ONE NIGHT STAND. Ve filmu z roku 1997 padla hláška „život je pomeranč“. Tuto filozofickou a zároveň psychologickou myšlenku určitě nejvíc ocení neoficiální mentální kouč Lukáš Řezáč. Každopádně v posledních kolech se rozhodne o podzimním mistrovi naší soutěže. Udržet vynikající výchozí pozici znamenalo naplno bodovat v Modřanech. Co jsme si zaseli….

 4´ Start do utkání zase nebyl vůbec špatný. Signál sice z trestného kopu nevyšel, Charvát přesto dokázal do vápna dostat míč a první gólovka byla na světě. Na zadní tyči zavíral v nadějné pozici Štyks. 

12´ Nejprve se mezi beky natlačil Burýšek, jeho střela byla zblokována na rohový kop. Následný roh Rotheho Burýšek už sebejistě hlavou zatloukl do sítě. GÓL. VOJĚTCH BURÝŠEK 0:1 (as. Tomáš Rothe)

14´ Charvátům rohový kop získal díky rotaci do brány také ohrožující parametry pro branku domácích. 

30´ Opět zajímavá pozici pro Štykse. Charvát svým nákopem malinko přisvítil, a Štyks velmi zdařile míč zkrotil a poslal těžkým volejem k tyči. Chyběl metr, aby nečekaná střela zapadla tam, kde jsme si ji přáli. 

45´ Vstřelená branka nám měla pomoc se uklidnit a převzít kontrolu nad hrou. V poslední čtvrthodině jsme však otěže přenechali Modřanům a ti nám začali nepříjemně zatápět. Hned dvakrát se nám přes naší levou stranu prosmýkli do vápna a Hampl musel hasit. V poslední vteřině prvního poločasu už třetí průvan po levé straně skončil v naší síti. Centr do vápna a v plném náběhu se trefil hlavou Šatný. Bylo srovnáno. Petr Šatný 1:1

46´ Do druhé půle jsme poslali Vyjdáka a Fischera. Potřebovali jsme impulz k lepší energii, k většímu drivu. Už ve 14 vteřině jsme si vzali vedení zpět na svou stranu. Albovu utaženou střelu dokázal v úspěšnou dorážku zkrotit Gavi, alias Fischer. GÓL. FRIEDRICH EMANUEL FISCHER 1:2 (as. Roman Alba)

49´ Burýšek šel z půlky sám na branku. Dokázal ukrotit, udržet na těžkém terénu míč na noze a útéct stoperům. Jen v koncovce chybělo trochu štěstí. 

50´ Skvěle Burýšek sklepl hlavou na Albu a i Alba se ocitl sám před brankářem Voskou. Možná měl zkusit kličku, každopádně nepropálil. 

61´ Z dálky narval Alba přímák na branku, střela nepříjemně před Voskou skočila. V této čtvrthodině jsme vyslali na branku Modřan 11 střel. Neskutečný drive. 

69´ Úspěšným presinkem jsme získali nahoře míč. Alba pohotově a přesně posunul míč do středu hřiště na Burýška, který své další sólo pečetil svou druhou vstřelenou brankou. Před zraky své babičky, která ho přišla podpořit na dnešní zápas. Hold, život je pomeranč. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 1:3 (as. Roman Alba)

77´ Mohl definitivně zpečetit osud Modřan Rothe. Věchtík získal ve středu hřiště míč, dokázal ho udržet a z polovin hřiště vymyslel excelentní kolmici pro Rotheho. Ten se dostal za beky, ve vápně zasekl míč a mohl uklízet. Jeho střela však skončila v boční síti. Obrovská škoda této pohledné fotbalové lahůdky. 

Ve zbytku utkání jsme si závěr zápasu zkušeně pohlídali a soupeři už nic neumožnili. Zcela zaslouženě odvážíme 3 body a dál držíme o jeden vstřelený gól první pozici před Zbraslaví. Příště už dojde na lamání chleba. Tři zápasy doma. Třetí rezervu Kopaniny (30b), pak čtvrtý Zlíchov (29b) a na závěr druhou Zbraslav, která má jako my 31 bodů. Máme se na co těšit. Za necelý týden, v pátek 28. října od 14:30 proti rezervě Kopaniny. 

Statistiky zápasu: branky:1-3, střely: 9-21, střely na branku: 5-14, rohy: 9-5, žluté karty: 0-2, faktor xG: 0,53 – 1,37

Sestava SKS:  Hampl – Rožec (46´Fischer, 60´Kouklík), Zumr (46´Vyjdák), Němec Tomáš, Charvát(C), – Štyks, Věchtík D., Kříž,               Rothe (80´Zvolenský)  – Alba (87´Morgenstern), Burýšek. Do hry nezasáhli Pospíchal.

Očima trenéra Havlíka:

Zápas se hrál na těžkém terénu, na kterém nešlo hrát kombinační fotbal a nám trvalo celou první půli se s tím vyrovnat. Po změně stran a prostřídání jsme hru zjednodušili a zápas tak dostali pod kontrolu a získali na svou stranu.

23. 10. 2022 Zizzé