SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MA – Raptors 5:2 (2:1)

Sk Střešovice 1911 – Raptors Prague FC

Střešovice – ZLODĚJ. Slovo Raptor znamená „dravý pták“, přestože se z raptorů vyvinuli například pštrosi, jenž strkají hlavu do písku. Raptoři, kteří k nám zavítali v rámci 11. kola rozhodně před námi nestrčili hlavu do písku. Zároveň slovo raptor znamená „zloděj“. Jako že by nám Raptoři chtěli sebrat nějaké body? V tom případě bylo třeba nahlas a důrazně říct, že ve Střešovicích nepodporujeme zloděje. 

 8´ Vstup do zápasu patřil našim hráčům. Po rozehrané standardce od autové čáry Charvátem si ve vápně zpracoval na hrudník míč Alba a zkusil lobem překonat brakáře Lepeje. První velká příležitost byla na světě. 

18´ Po autovém vhazovaní přišla Albova patička a Věchtík se ocitl v dobré palebné pozici, Zblízka však netrefil míč ideálně. Druhá velká příležitost byla na světě. 

22´ První důležitý zákrok si připsal i Hampl. Po dalekonosné střele suverenně nejnebezpečnějšího hráče soupeře Owuse, musel Hampl konečky prstů škrabat míč nad břevno. 

25´ Zrodila se třetí velká příležitost. Tentokrát však na straně Raptors, ztráta míče na pravé straně, dobře kopnutý ostrý rohlík do vápna, kde byl soupeř v přesile a právě Owusu nasměroval Raptors do vedení. Kodom Prince OWUSU 0:1

36´ Inkasovaná branka nás pořádně zpražila. Z výpadku ve hře nám pomohla šikovnost zkušených hráčů. El Capitano Charvát poslal milimetrově vyladěný centr do vápna, ten si na špičku kopačky stáhl pro sebe Alba a nečekaně pravačkou a nártem poslal míč nekompromisně k tyči. Gólman Raptors Lepej se ani nepohnul. FROZEN. GÓL. ROMAN ALBA 1:1 (as. Martin Charvát)

40´ Poslední desetiminutovka prvního poločasu jednoznačně patřila nám. Kolotoč kolem velkého vápna vyústil v kosu Burýška uvnitř vápna a droboučká sudí Machová roozhodně ukázala na pokutový kop. Bohužel se pak chvilku nehrálo. Raptors příliš neunášeli toto rozhodnutí, náhradní brankář Semrád uviděl červenou kartu za vulgaritu směrem k dámě s píšťalkou. K penaltě se postavil Alba, bohužel penaltu neproměnil. Neproměněný pokutový kop. Vzápětí se do šance postupně dostal Štyks, Burýšek a opět Štyks. Tlak našeho týmu gradoval. A vygradoval. 

45´ V poslední minutě prvního poločasu přišel od Rožce centr do vápna, tam stoper nesmyslně se snažil odehrát míč nůžkami. Jenže nůžky šmikly naprázdno, k míči se dostal Kříž a technickou placírkou k tyči opět docílil zmraženého Lepeje. GÓL. ZDENĚK KŘÍŽ 2:1 (as. František Rožec)

46´ Hned po přestávce jsme dostali možnost trestného kopu z dobré vzdálenosti. Zkusili jsme signál. Albova tvrdá střela však byla zblokována. Přišla série tří rohových kopů a dvou trestných kopů. 

49´ Po této útočné smršti bohužel nepřišla třetí branka v síti soupeře. Svou rychlost i sílu nám ukázal Kwame. V brejkové situaci si vzal míč u vlastního vápna a dovedl ho až do střely v našem vápně, naštěstí nemířil přesně. 

56´ Gólman Lepej se zranil a na jeho pohybu to bylo znát. Charvát u autové čáry rozehrával standardku. Všiml si povylezlého Lepeje a poslal mu míč přímo pod břevno. Lepej byl příliš vysoko a na míč nedosáhl. GÓL. MARTIN CHARVÁT 3:1

60´ Sehráli jsme parádní útočnou akci. Kříž vyhrál hlavu, do lajny Albovi, ten míč podržel, počkal na náběh, ostrý rohlík na přední tyč, Burýšek skvělý náběh a perfektně umístěný volej z jedničky za záda nového muže v brance kapitána Chvojana. Mám zmínit, že prý Věchtík byl ve svém náběhu z druhé vlny také připraven skórovat, v prostoru pokutové kopu zavíral zadní tyč. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 4:1 (as. Roman Alba, Zdeněk Kříž)

75´ Dalších 15 minut se víceméně nic nedělo a vypadalo to, že máme zápas pod kontrolou. Jak jsem psal již výše. Raptors nestrčili hlavu do písku, zápas nezabalili. Naopak přešli do turbo režimu a začali nám zle zatápět. Po rohovém kopu si nejvýše naskočil Tonchev a rázem byl vývoj utkání dramatičtější. Tonchev Ivan 4:2

77´ O další dvě minuty mohlo být na drama zaděláno. Přečíslení soupeře 3 na 2. Centr na zadní a fantastický blok Štykse nedovolil Raptorům snížení na jednu branku. 

83´ A další kritická situace. Po rohovém kopu se k odraženému míči opět dostal soupeř a povedenou tvrdou střelou pálil k tyči. Znamenitě si tentokrát počínal brankář Hampl, který rovněž nedovolil snížení na jednu jedinou branku. 

86´ Obrovskou bojovnost předvedl Roman Alba ve vápně soupeře. Dlouhý nákop zkrotil hlavičkou, vzápětí vyhrál i následnou hlavičku a do třetice hlavou sklepl na volného Burýška, který brankáři nasadil jesle a bylo vymalováno. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK (as. Roman Alba)

Těžký zápas. Raptors hráli velmi dobře. O to víc cenné je toto vítězství. Počítáme 3 body. Svatou pravdu mám, jak zpívá Divokej Bill, teď ve zbývajících 4 kolech se rozhodne o podzimním mistru. Příští týden v neděli 23. října od 15:30 v Modřanech budeme usilovat o prodloužení desetizáposové šňůry bez porážky. 

Statistiky zápasu: branky:5-2, střely: 14-9, střely na branku: 9-5, rohy: 6-6, žluté karty: 2-2, faktor xG: 1,84 – 0,83

Sestava SKS:  Hampl – Rožec (87´Vyjdák), Zumr (70´Němec Tomáš), Charvát(C), Štyks –  Alba, Věchtík D. (87´Burger), Kříž, Rothe (87´Morgenstern)  – Fischer (75´Zvolenský), Burýšek. Do hry nezasáhli Pospíchal.

Očima trenéra Havlíka:

Zvládnuté utkání s výborným soupeřem, které se muselo líbit. Rozhodlo lepší vytváření gólových šancí a jejich proměňování. 

15. 10. 2022 Zizzé