SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

PU: Újezd – MA 1:7

FK Újezd nad Lesy – Sk Střešovice 1911

Újezd nad Lesy – Generálka na novou sezónu. 193 hodin do začátku mistrovského zápasu. Tým, který spadl z pražského přeboru. My bez obou Němců, Kouklíka i Petra Věchtíka. Přípravný zápas, který jsme podrobili analýze xG. Zápas, který nám sedl. 

 Analýza xG spočívá ve vyjádření pravděpodobnosti vstřelené branky. Logicky tedy vychází z počtu střel. Čím nebezpečnější střelecká pozice, tím větší pravděpodobnost střelené branky. Úvodních dvacet minut jsme odehráli tak, jak bychom si představovali i v mistrovských zápasech.

1´ Již po dvaceti vteřinách se ocitl po přihrávce Štykse na malém vápně Rothe. Bohužel přestřelil.  xG 0,17

4´ Štyks si seběhl mezi stopery, kam dostal také přihrávku, svůj sólový únik zakončil dloubnutím přes gólmana. Ten však jeho pokus zachytil. xG 0,42.

12´ Alba vybídl ke zteči Kříže. Jeho střela však nesedla ideálně. xG 0,44.

18´ Již přinesla branku. Prostrkávačka Davida Věchtíka na Kříže, polostřela, kterou na malém vápně do prázdné branky usměrnil Alba. ROMAN ALBA 0:1 (as. Kříž, Věchtík)  xG 0,68.

21´ Další povedená akce. Alba rychle rozehrál na půlce míč. Dlouhým pasem našel Rotheho, ten posunul Charvátovi, jeho centr si akrobaticky ve vápně hlaou našel Burýšek. O vlásek minul tyč. xG 0,79.

23´ Rozhe a Charvát si spolupráci zopakovali. Z dobré pozice Charvát pálil nad. xG 0,89.

29´ Zahrozili jsme i z rohového kopu. Po Charvátově zahraní si naskočil na hlavičku Alba, trefil však blok hráčů před brankou. xG 0,91.

35´ Hluchou čtvrthodinku z naší strany narušila akce domácích. Nebezpečný centr do vápna sice nikoho nenašel, došlo však ke srážce bránícího Rožce, brankáře Šilhavého a nabíhajícího záložníka. Incident zaváněl nedovoleným přestupkem, za který se mohl nařídit pokutový kop. xG soupeře 0,02.

44´ Burýšek si navedl míč středem, narážečka na Albu, prostrčení zpátky na Burýška a další megašance. Opět těsně mimo tyče.      xG 1,17.

     Převaha v první půli volala po výraznějším vedení. To, co se nedařilo v první půli, to se spustilo v poslední půlhodině. 

51´ Nejnebezpečnější akce domácích. Nepovedený přetažený rohový kop ještě pro sebe získal hráč Újezda a poslal dlouhý míč do vápna na zadní. Zde v komfortní pozici mohl gólově hlavičkovat útočník domácích hrající v oranžových dresech. Minul. Aspoˇm navýšil xG faktor. xG domácích 0,09.

53´- 60´ Sekvence mnoha šancí a střel z naší strany. Hráli jsme vysoko a dařilo se nám získávat mnoho míčů, díky tomu jsme chodili do jedné akce za druhou. Rothe, Charvát do vápna a Alba ve skluzu nad. xG 1,26. Trma vrma ve vápně, Alba připravil pro Vyjdáka, ten pro Rotheho. xG 1,38. Ve středu hřiště odebral míč Kříž, kolmice do gólovky Davidu Věchtíkovi. xG 1,54. Dlouhý a přesný pas Vyjdáka na Rotheho, kolmice do vápna na Charváta, těsně vedle. xG 1,66. 

61´ Opět Kříž sebral ve středu hřišt míč. Do gólovky poslal Burýška, který svou šanci sice nevyužil, v dorážce však vše zužitkoval Alba. ROMAN ALBA 0:2 (as. Burýšek, Kříž) xG 1,96.

62´ Tentokrát Rothe ve středu hřiště odebral soupeři míč, kolmice do vápna na Albu, ten ukázkově předložil Štyksovi, který do prázdné branky navýšil skóre a definitivně zlomil odpor a snahu domácích. MARTIN ŠTYKS 0:3 (as. Alba, Rothe) xG 2,22

64´ Rothe průnik z lajny do vápna, technický obstřel brankář vykryl, odraz míče z vápna vratíl na branku Rožec. xG 2,41.

67´ Burger šel sám na branku, jeho klička nebyla dostatečně rychlá, situaci však dohrál Rothe, který vrátil míč do vápna. Na dvakrát ho hlavou do sítě usměrnil Štyks. MARTIN ŠTYKS 0:4 (as. Rothe) xG 2,68.

72´ Nejdříve další tutovku spálil výborně hrající Rothe. Potom Burýšek vymyslel kolmici mezi stopery pro Burgera, který v krátkém sledu mohl jít znovu sám na branku. Tentokrát si vedl o poznání lépe. Klička brankáři a do prázdné branky. JONÁŠ BURGER 0:5 (as. Burýšek) xG 2,99

78´ Rothe navedl míč do vápna, obstřel, brankář vyrazil, střídající Fischer ještě zachytil a vrátil před branku a Rožec trefil břevno. Bohužel zároveň s trefeným břevnem signalizovaný ofsajd. 

83´ Lehkovážná naše ztrátav obraně, Hampl v brance přišel do souboje o chvilku později, byť se dušoval, že se útočníka ani nedotkl, rozhodčí nařídil pokutový kop, ze kterého se domácí dočkali malé satisfakce. Jenže do konce zápasu chybělo ještě sedm dlouhých minut pro Újezd. GÓL ÚJEZDA 1:5  xG 0,14. 

86´ Charvát získal míč, posunul na Kříže, vysunutí Burýška, utažená střela po zemi zpoza vápna k tyči. VOJTĚCH BURÝŠEK 1:6 (as. Kříž, Charvát) xG 3,12.

89´ Své střelecké pokusy stihli ještě Zvolenský a Kříž. Tečku za zápasem nakonec udělal Burger. Dostal od Burýška pas na polovinu hřiště. Navedl si míč do vápna, tam zasekl dobíhajícímu bránícímu hráči, pak mu znovu zasekl a položil ho podruhé na zem a nakonec nasadil housličk brankáři, čímž dokreslil průběh dnešního přípravného zápasu. JONÁŠ BURGER 1:7 (as. Burýšek) xG 3:35

     V odhadované analýze xG jsme zdrtili soupeře 0,14 – 3:35. A skóre tomu zcela odpovídalo. Otázkou je, zda jsme my byli tak silní, nebo soupeř z Újezda tak slabý. Každopádně jsme podali skvělý výkon a snad ho zopakujeme i příští týden na Slivenci. V neděli 7. srpna od 17 hodin. Teprve tam se projeví, jak na tom opravdu jsme. 

Sestava SKS:  Pospíchal (31´Šilhavý, 61´ Hampl) – Rožec, Zumr, Vyjdák, Charvát (C) – Štyks (72´Zvolenský), Kříž, Věchtík D. (65´ Fischer), Rothe – Burýšek, Alba (62´Burger)

30. 7. 2022 Zizzé