SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Řeporyje – MA 0:3 (0:1)

Fk Řeporyje-Praha 5 – Sk Střešovice 1911

Praha – Řeporyje –  CHA CHA. Tento kubánský rytmus a později i tanec poprvé zazněl v roce 1951 v Havaně v klubu Prado di Neptuno. Song Enrique Jorrína Engaňadora v rytmu cha-cha se o dva roky později stal hitem. My jsme však chtěli v Řeporyjích tančit maďarský tanec – čardáš. A pěkně od podlahy. Udělat si žízeň na Břevnovské posvícení. Koneckonců Csarda v maďarštině znamená KRČMA. 

 9´ Začátek byl opatrný. Hned v úvodu nám však pořádně zatrnulo. Pustili jsme soupeře do první a naštěstí i poslední šance zápasu. Za to jsme jim darovali šanci přímo 100%. Patr Matyáš se na penaltě obtočil kolem Rožce a ocitl se s dostatkem času osamocený před Hamplem. Jenže Hampl míč ve své síti nedopustil a bravurně Matyáše vychytal, dorážka pak už mířila vysoko nad. Byly to jediné dvě střely soupeře v prvním poločase.

10´ Přišla naopak šance pro nás. Po ose Alba a Rothe přišel přesný centr do vápna a Fischer, který si na centr naskočil hlavičkoval těsně vedle snad nosem.

23´ Jsme volali po gólu. Na polovině hřiště Burýšek postrčil za beky a Alba šel z vlastní poloviny sám na branku. Brankář domácích Tesař nestál úplně dobře a Alba ho zkusil obstřelit. Bohužel u střely lehce podklouzl a míč šel příliš nahoru. 

30´ Charvátův přetažený rohový kop našel Štykse, který vracel do vápna, kde míč nasměroval rychlostí 2km/h Rothe nechytalně k tyči. GÓL. TOMÁŠ ROTHE 0:1 (as. Martin Štyks, Martin Charvát).

43´ Ještě jednu gólovou šanci jsme si stihli připravit v prvním poločase. Štyks vymíchal hráče v lajně a posunul do vápna Rothemu. Tern pro změnu vymíchal hráče ve vápně a ocitl se sám před brankářem. Ten však nevýhodnou pozici Rothe z úhlu dokázal vykrýt. 

46´ Pokud jsme v prvním poločase tančili cha-chu, ve druhé půli jsme dostáli slova a rozjeli ve slušném tempu z domácími čardáš. Dominance byla do očí bijící. Zatímco domácí vyslali dvě sporadické střely směrem k naší brance, my ve druhé půli pálili hned 13x. Vše nastartovala brzká penalta v náš prospěch. Alba si ve vápně zpracovával míč na prsa, byl však bránícím hráčem doslova zavalen. Pokutový kop si vzal premiérově Fischer a bez emočně poslal gólmana na druhou stranu. GÓL. FRIEDRICH EMANUEL FISCHER 0:2 (as. Roman Alba)

48´ Poutal na sebe pozornost nejlepší střelec soutěže Burýšek. Po lajně si zatáhl míč, navedl si ho dovápna zkoušel obstřel. Minul o vlásek. 

56´ Z hranice vápna si připravil střelu Věchtík. Jeho technická střela byla dostatečně schovaná, aby nadělala starosti. Vzápětí rohový kop rozehrál Charvát, lehké teče se dopustil Rothe, větší teč zahrál bránící Šebesta Jan a míč byl opět v síti. GÓL. TOMÁŠ ROTHE 0:3 (as. Martin Charvát)

58´ Nádherná souhrá Burýška, Kříže vyústila v příložitost pro Albu. Albova lobovaná genialita křičela z plných plic po gólu. Albovi však dnes nepřála štěstěna. 

61´ Nejdřív další obrovskou příležitost spálil Fischer, který se ve vápně sice správně zorientoval, jenže pálil do nebes. Vzápětí Burýšek připravil palebnou pozici pro Albu z hranice šestnáctky. Albova pumelice opět mířila pár čísel nad branku. 

64´ Hamplův dlouhý výkop udržel na hřišti Rožec, který od rohového praporku našel na vápně volného Rotheho. Jeho ostrá střela nadělala pořádné starosti chytajícímu  Tesařovi.

73´ Přišla další pohledná akce, která volala po brance. Věchtík, Kouklík, znovu Věchtík, centr do vápna a Burýšek z malého vápna netrefil ideálně. 

80´ Sám před brankou se objevil náš pravý bek Rožec. Všem dokázal, že zatím mezi špičkové snipery nepatří. Jeho unáhlená střela málem přeletěla ochrannou síť. 

89´ Rothe odmítl hattrick. Nádhernou navštívenku mu zprava poslal svým centrem Zvolenský. Na malém vápně však Rothe míř jen lehce šolíchnul. Tentokrát střela o 2km/h neměla šanci na úspěch. 

Zasloužené tři body vezeme z venku, čímž připisujeme do tabulky pravdy již +16. Pokud Zbraslav nevyhraje o čtyři branky zůstaneme na prvním místě. V dalším zápase hrajeme doma, v sobotu 15. října od  15:30 přivítáme Prague Raptors Fotball Club. 

Statistiky zápasu: branky:0-3, střely: 4-20, střely na branku: 2-9, rohy: 4-9, žluté karty: 2-1, faktor xG: 0,34 – 2,33

Sestava SKS:  Hampl – Rožec (86´Yelinskyi), Zumr, Charvát(C), Štyks –  Alba (66´Kouklík), Věchtík D. (86´Zvolenský), Kříž, Rothe  – Fischer (75´Burger), Burýšek (86´Morgenstern). Do hry nezasáhli Pospíchal.

Očima trenéra Havlíka:

Zápas, ve kterém jsme pustili domácí k jednomu ohrožení brány. Avšak, při proměňování šancí nám chyběl klid a rozvaha. Hráči si zaslouží pochvalu za přístup k utkání.

8. 10. 2022 Zizzé