SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

TJ Slovan Bohnice – U16 4:0 (2:0)

Bohnice – Za příznivého počasí, přesto na umělou trávu, jsme vstupovali v neděli do prvního podzimního soutěžního utkání. Na zápas jsme se všichni těšili. Chtěli jsme ukázat, že výbuch z posledního zápasu byla jen náhodná trhlina v časoprostoru a ukázka z alternativní reality. Zejména pokud jde o nasazení. Chceme se prezentovat kombinačním fotbalem a to bez ohledu na průběh či stav utkání. Že to nebudeme mít proti domácím snadné bylo patrné na první pohled. Zatímco naši chlapci končí devítiletku a budou se muset ohlížet do jaké že to střední školy příští rok nastoupí, někteří domácí hráči budili dojem, že mají střední školu již za sebou, včetně nadstavby. A byla to právě fyzická síla (převaha výšková a váhová), která určila kdo bude tahat za kratší konec. Jakkoli jsme se snažili hrát kombinačně, držet balón na zemi a využívat technické vyspělosti, nedařilo se nám toto snažení převést do výsledkové podoby. Domácí těžili notně ze standardních situací, kde by naši hráči neměli šanci snad ani s jeřábem. Po prvním rohu Bohničtí varovali trefením břevna. O minutu později využili nešťastné ztráty ve středu hřiště a jakkoli se Nahorianskyi v brance snažil a proti dvěma střeleckým pokusům byl úspěšný, míč si cestu do naší sítě při třetím střeleckém pokusu našel. Zde musíme být v obraně důslednější a dohrávat situace vždy do konce. V minutě s označením 29 se domácí dostali k dobrému střeleckému pokusu (byť z notného úhlu), se kterým si nadvakrát Dyma v bráně poradil. V 38. minutě jsme inkasovali opět po rohovém kopu (jestli měl roh být nebo ne ponechme stranou). Po prvním poločas jsme tedy prohrávali o dvě branky, ale nemohli jsme s našim výkonem být úplně nespokojeni.

Do druhého dějství jsme nastoupili s náhradním gólmanem Alešem Havránkem (děkujeme kategorii U15 za tuto možnost) a poslali do hry některé čerstvé hráče. V druhém poločase jsme se zlepšili, nebyli jsme nikterak bojácní, byli jsme pohyblivější a zejména stoperské duo si vzalo za své poločasové pokyny a hrálo velmi zodpovědně. Nicméně soupeř hrál tím nejjednodušším způsobem (nejvýstižnějším popisem by byly běžné citoslovce z komiksů) a do konce zápasu stihl přidat ještě dvě branky (dvěma střelami ze střední a dlouhé vzdálenosti – brankář byl u obou bez šance). Přikryl stihl ještě dvě minuty před koncem z přímého kopu orazítkovat břevno a jelikož jsme žádnou z vytvořených střeleckých příležitostí v druhém poločase nedokázali přetavit v gól, odjíždíme s prázdnou. Za výkon se stydět nemusíme, naopak. Domácí museli být na pozoru po celý zápas. Ani za rozhodnutého stavu jsme nepřestali být agresivní a borci makali až do závěrečného hvizdu. Chyb jsme se pochopitelně dopustili mnoho, ale to k fotbalu patří. Důležitá bude naše reakce a ponaučení.

Nyní je na pořadu reprezentační přestávka, ale jelikož jsem hráčům zakázal zvedat neznámá čísla, tak se nás naštěstí netýká a hrajeme v neděli doma s rodnou vískou našeho pana místopředsedy, s borci z Modřan.

Základní sestava:
Nahorianskyi(7.5) – Přikryl (7), Sedelmayer (7.7), Veselý (7), Škába (6.8) – Grégr(K, 7), Weis (7.3), Přáda (7) – Sanders (7), Vihan (7.2), Dorner (7)
Střídali:
Havránek (7.5), Saroian (7.2), Dušek (6.7), Drličiak (6.8), Novotný (6.8)
ŽK:
Novotný, Sanders
Muž zápasu:
Sedelmayer

„Pokud nevěříte v to, že můžete vyhrát, nemůžete vyhrát.“
Muhammad Ali, bývalý americký profesionální boxer

Daniel Klír, 05.09.2023