SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

U16 – FAAZ 3:2 (1:1)

Střešovice – U16 poslední domácí utkání jsme v neděli 4.6.2023 od 17h sehráli proti nám velmi dobře známému soupeři z Fotbalové akademie Alexe Zbura, se kterým jsme změřili síly, již potřetí v této sezóně. Nutno podotknout, že na podzim na horké půdě na Zličíně se nám podařilo na ně takticky vyzrát, ačkoliv byl FAAZ více na míči, dokázali jsme utkání zvládnout v poměru 2:1, kdy jsme otáčeli nepříznivý výsledek, díky brankám Bazaly a Kubičky zpoza pokutového území.

Poté jsme FAAZ pozvali na zimní přípravu během pátečního tréninku na naše hřiště, kde jsme dlouho po rychlých protiútocích vedli, nakonec však utkání skončilo zaslouženou remízou 3:3. Co však bylo kaňkou na tomto našem vzájemném výkonu, byl velmi důrazný až místy surový styl hry fotbalu z obou stran, který ještě gradoval chováním fanoušků ze stran soupeře.

Proto bylo již v kabině znát, že toto utkání jsme odhodláni vyhrát za každou cenu, rozhodli jsme se tedy využít domácího prostředí a po týmovém hlasování se vybral k sehrání trávník s umělým povrchem, na kterém jsme přeci jen více zvyklí během sezóny působit.

K tomu jsme s radostí zjistili, že tentokráte dorazili na hřiště rozhodčí v plné sestavě a ukázali se jako velmi schopní, jelikož udrželi po celou dobu hry stejný metr při posuzovaní soubojů a co je důležité měli na hřišti respekt všech účastněných stran. 

Duel to byl o to pikantnější, že se na obou lavičkách proti sobě postavili kamarádi-trenéři.

Bohužel, však již před začátkem utkání trenéři věděli, že tentokráte nemohou počítat s uvolněným bekem Tohamim na školní akci, a tak na jeho post zaskočil křídelní hráč Ryvol, který si na novém postu vedl velmi dobře.

Do tohoto zápasu jsme nastoupili s pokyny, hlavně se vyvarovat zbytečných chyb v obranné fázi a zjednodušit hru, jelikož jsme však brzy zjistili, že soupeř nenapadá, tak vysoko jak jsme očekávali, tak jsme získávali větší klid na míči a přecházeli do útočných kombinací, díky kterým se nám dařilo vytvářet si nebezpečné situace na vstřelení branky. 

Což se nám povedlo díky povedené individuální akci Bazaly hned zprvu utkání, který vyslal svou nechytatelnou pumelenici zpoza vápna na kterou brankář neměl šanci dosáhnout, šli jsme tedy do vedení 1:0. Na to však záhy zareagoval FAAZ dobře rozehranou standartní situací, kdy hráči soupeře dokázali naplno využít našeho nedůrazu v pokutovém území a pozdní reakce a nadvakrát překonali, jinak perfektně chytajícího brankáře Jedličku.

Tento gól však, jako by náš tým ještě více nakopnul k většímu úsilí, které se, ale do konce poločasu nepodařilo přetavit ve vedoucí branku a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Věděli jsme však, že je třeba hráče jen povzbudit, aby vytrvali ve svém úsilí a ono se jim to vrátí. 

Taky, že jo, hned po úvodním hvizdu se do koncovky dostal střelec Matějovský a ukázal, že umí dát branku nejen z penalty. Následoval hluchý úsek hry z obou stran, až se do penaltového území dostal v 60. minutě hráč z FAAZ, bežíc směrem k rohovému praporku pro přetažený centr, co však čert nechtěl, v tu chvíli zavrávoral stoper Horák a nechtěně soupeře podrazil, nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop, se kterým si hráč z FAAZ poradil s chladnou hlavou. Zrovna, když se trenéři domácích rozhodovali, koho stáhnout ze středu pole, vzal si míč ve vápně právě hráč hrající na této pozici – Kuzhman a protancoval celým územím, až ke vstřelené brance levou nohou a zapříčinil tak naší vítěznou radost z výsledku  3:2.

Děkujeme všem rodičům za podporu a budeme rádi pokud nás dorazíte podpořit na naše poslední mistrovské utkání do Klánovic.

Sestava: Jedlička – Nahi, Horák, Hereš, Ryvol – Aksamit, Zhurba, Bazala, Celerýn, Řežábek – Matějovský

Střídali: Kuzhman, Šimánek, Bába, Vosický a Nehonský

Trenér Jarda Masopust