SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

U16 – Sokol Kolovraty 0:2 (0:1)

Střešovice – Souboj osmého s pátým sliboval vyrovnané utkání a předzápasové předpovědi se potvrdily. Z kraje zápasu si více šancí vytvořili hosté, ale naráželi na dobře hrající obrannou čtveřici, a pokud ji překonali, byl vždy připraven brankář Nahorianskyi. Domácí útočili výhradně po křídlech a po dobrých akcích se dostávali do smrtících situací, ale buďto vinou špatné finální přihrávky, či nedoplnění útoku končily šance bez zakončení. Byli to tedy Kolovratští, kteří jako první rozvlnili síť a to po rychlém přenesení hry na nepokrytého kapitána Bohuslava, který si se situací 1vs1 poradil (32´ 0:1). Střešovice se stále snažili srovnat stav, do výborné příležitosti taktéž 1vs1 se dostal rychlonohý Slezák, ale ten na brankáři Szlachtovi ztroskotal. Když se neujaly ani standardní situace z dobrých pozic, šlo se o přestávce do kabiny za stavu 0:1.
Kdo očekával zvýšený nápor domácích z kraje druhého dějství, musel být zklamán. Střešovičtí neměli trpělivost na postupnou rozehrávku od brankáře, hrnuli vše rychle nahoru, kde však měli hosté početní převahu a naopak tak hosté získávali častěji snadné míče pro kontrolu hry. Poté co zelenobílí stále zahazovali své střelecké příležitosti v pokutovém území hostů, soupeř byl v tomto nekompromisní. Stačila jedna precizně umístěná, navíc skrytá střela Bohuslava ze střední vzdálenosti, a hosté zvýšili vedení (68´ 0:2). Domácí v tuto chvíli stupňovali tempo a byli nebezpeční na obou křídlech. Šance Dornera, Sanderse, střela Veselého, vše odvráceno. Smrtelně nebezpečný centr Masopusta po odraženém rohu také doskákal nakonec jen do autu a Střešovicím tak v kolonce střelců zelo prázdné místo. Na druhé straně se ještě blýskl excelentním zákrokem Nahorianskyi a stav utkání tak skončil po závěrečném hvizdu sudího Ludvíka 0:2.


Díky Podcastu 19:11 se o nás začínají zajímat i novináři a tak byla po utkání svolána vůbec poprvé tisková konference, na které hovořil domácí trenér Klír a letní posila z Aritmy a držitel 23 startů za Střešovice, Jorik Dostál.
Magazín SKS1911:
Počasí je poslední dobou jako horská dráha. Jaké byli podmínky pro fotbal?
Dostál: „Nedělní počasí bylo ideální pro fotbalový zápas.“
Klír:“Nevím přesně jaká byla teplota, ale nám na střídačce bylo extrémní horko. Byl bych radši, kdyby střídačky byly na druhé straně pod tribunou. Ale klukům na hřišti musí při hře na přírodní trávě takové počasí určitě vyhovovat.“

Magazín SKS1911:
K samotnému zápasu. Joriku, popiš nám svůj pohled na první poločas.
Dostál: „Myslím si, že první poločas jsme začali hodně uspěchaně. Dělali jsme hodně chyb. I přes velký tlak soupeře jsme si dokázali vytvořit dost hezkých akcí, ale ty se nám nepodařilo zakončit. Měli jsme pak dobrou pasáž, kterou překazil gólem kapitán Bohuslav tuším ve 32. minutě. Ten gól byla taková nepřehledná situace ve vápně. Škoda. Vytvořili jsme si do přestávky ještě jednu velkou šanci, ale nedokázali jsme jí proměnit. Za sebe říkám, že nebýt skvělého Dymy, prohrávali bychom víc.“
Magazín SKS1911:
Jaká panovala nálada v kabině o přestávce?
Dostál: „Nálada nepanovala moc pozitivní nálada. Koneckonců jsme prohrávali. Vojta Slezák říkal, že hrajeme „jak ožralej myslivec“. Ale ujasnili jsme si v kabině co máme zlepšit a šli jsme do druhé půle s cílem jí zvládnout ve svůj prospěch.“

Magazín SKS1911:
Pojďme k druhé půli.
Dostál: „Do druhého poločasu jsme nastoupili dobře. Začali jsme si hned vytvářet nadějné šance, dostali jsme se i do zakončení, ale bohužel štěstí stálo při soupeři, hodně z nich se jim podařilo ubránit nějakým zázrakem. Řadu dalších útoků Kolovratští včas přerušili a z protiútoku zakončoval opět kapitán hostí. Na hranici velkého vápna jsme ho nedostoupili a měl tak čas na přesné umístění střely. Výsledek se nám už změnit nepodařilo. Je to škoda, protože zápas byl určitě vyrovnaný. Ale rozhodují góly, které jsme my dát nedokázali.“

Magazín SKS1911:
Trenére, co Váš pohled na utkání? Souhlasíte s Jorikem, že zápas byl vyrovnaný?
Klír: „Jorik má v tomhle určitě pravdu. Nelze asi říct, že byli hosté lepší než my a pokud ano, byla to jen a pouze naše chyba. Myslím si, že šancí na vstřelení gólů jsme měli dostatek na to, abychom utkání zvládli. Bohužel nám tentokrát nefungovala dobře záložní řada. Proto jsme tak vyměnili několik hráčů, ale na projevu hry se to moc neodrazilo. Všichni tři záložníci hráli vždycky v těžišti hry a tak jsme se o ně nemohli opřít při přenášení těžiště. Nenabízeli se pro rozehrávku a tak jsme útočné akce řešili zbytečně rychle a neměli jsme je zejména v druhé půli dobře připravené. První poločas se mi možná z hlediska obrazu hry líbil víc. Měli jsme krásné útoky po levém křídle, kdy se v tandemových nábězích dobře střídali Veselý, Škába, tak ale i skvěle Grégr. Byť třeba si nevzpomenu, že by tam Grégr nějaký balón do náběhu dostal. Často jsme stříleli z nepřipravených pozic, například Slezák hned dvakrát trefil prvního protihráče před sebou. Pokud už jsme překonali obranu rychlou křídelní akcí, chyběli nám ve vápně hráči do zakončení. A pokud i toto vše bylo splněno, finální přihrávka byla nepřesná. Ze zápasu si odnášíme jistě všichni zklamání. Soupeř nás nepřekonával kombinačně, v tom jsme byli silnější my, ale často jsme od kombinace upouštěli. Nemám pro to vysvětlení. Máme před sebou 45 minut hry a naši obránci se snaží dávat finální přihrávky. Musíme se na to opět zaměřit v tréninku.“

Magazín SKS1911:

Je možné si z takového zápasu odnést i nějaká pozitiva?
Klír:“I kdybych žádná nenašel, z každého zápasu si hráči musí odnést zkušenosti. To je nejvíc co každé utkání přináší. Proto jsem rád, že jsem třeba Tomáši Plchovi mohl naložit devadesáti minutovou porci, kterou on nutně potřebuje pro svůj rozvoj. Třeba s ním jsem byl spokojen, byť se ne vše zdaleka povedlo. Jeho nasazení, i počet minut ve sprintu je úctyhodné. Co vnímám jako pozitivní jsou nacvičené útočné akce, které zejména v první půli byly přesně podle scénáře. Jen chybělo zakončení. Na pravém kraji to nefungovalo tak dobře, ale je to pochopitelné. Tomáš s námi netrénuje a tak nemá stejné návyky. Dalším pozitivem je určitá všestrannost některých hráčů. Denis Veselý i Vítek Přikryl dnes zvládli svoje role důstojně na dvou postech. Líbil se mi i přínos Patrika Škáby, který se svým výkonem není spokojen, ale nemá zatím takové herní vytížení z důvodu zranění a brzy se do toho jistě dostane. Ví co se po něm na hřišti chce a snaží se to plnit. Je to technický hráč a jistě půjde jeho výkon nahoru. O tom jsem přesvědčen. Na závěr bych chtěl ještě využít této narychlo svolané tiskové konference k poděkování týmu U17, který nám dnes pomohl. Karel Hereš přinesl do obrany organizaci a jeho zkušenosti byly znát. Představoval bych si ale častější spolupráci s brankářem. Adam se proháněl po pravém křídle jako vítr a tropil hostům problémy. Odpracoval zápas dobře. Kdo ho zná, tak ví, že on zápasy hrozně prožívá a je nutné ho občas krotit. Když se vyvaruje komentování situací okolo něj a bude se soustředit výhradně na svůj výkon a spoluhráče bude slovně povzbuzovat, bude z něj určitě lepší hráč, než matematik.“
Magazín SKS:
V zápase nebyla k vidění pauza na pití. Jak je to možné?
Klír: Se svým kolegou Vondráčkem jsme se shodli, že trénujeme fotbal a tak ho chceme během zápasů i hrát. Hráči mají během zápasu spoustu příležitostí k pití a není nutné zápasy kouskovat podobnými paskvily. Karel se proto s rozhodčími jako vždy domluvil, že pauzu na pití nechceme. Hrajeme v mírném pásmu evropského kontinentu, ne v subsaharské Africe.“

Magazín SKS1911?
Poprosím o závěrečná slova.
Klír: „Známky z hodnocení se mohou zdát přísnější a je to tak. V tomto trendu budeme i pokračovat. Jestli se chceme někam posouvat a to my určitě chceme, musíme si laťku neustále zvyšovat. Ostatně soudím, že Dmitrii Nahorianskyi je nejlepší brankář na světě.“

Hráli:
Nahorianskyi(7), Plch(6), Přikryl(6), Dostál(6), Veselý(7), Grégr (K; 5.5), Přáda(5.5), Dorner(5.5), Masopust(5.5), Vihan(5.5), Slezák(6), Hereš(6), Nahi(6), Sanders(5.5), Škába(6)
Hráč utkání:
Denis Veselý


Foto: DB3
Text: Jorik Dostál, Daniel Klír


Tím, že učíme jiné, učíme sebe.“
Seneca, římský filosof (4 př.n.l. – 65)