SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

U16 – TJ Sokol Řepy 5:0 (3:0)

Střešovice – V sobotu odpoledne jsme přivítali v rámci posledního přípravného utkání před začátkem jarní části sezóny Řepy. Se soupeřem přijeli samozřejmě i dva naši bývalí hráči – Jakub Kovář a Jan Syrový. Oba nastoupili do zápasu od první minuty.

Ačkoli před zápasem pršelo, tak jsme se nebáli hned od začátku hrát v klidu na balónu, což neslo své ovoce. Od první minuty jsme drželi balón a určovali tempo hry. I přes mokrý umělý trávník jsme prakticky nechybovali ve výstavbě hry a naopak si vytvářeli zajímavé šance. To se nám dařilo především otáčením hry a rychlou kombinací po křídlech.

Obraz hry se prvních 20 minut prakticky neměnil, poté jsme ale pomalu začli polevovat. Méně jsme otáčeli hru a více se uchylovali k nakopávaným míčům. Ale i přesto jsme soupeři prakticky nic nedovolili.

I když jsme první poločas ovládli 3:0, tak s polevením na jeho konci spokojeni být nemůžeme a nebyli jsme. O poločase jsme si řekli, že se chceme opět zklidnit a hrát jako ze začátku. První poločas nám ale přinesl také zranění Šimona Přády, který bude mimo v řádu několika málo týdnů. Po faulu na něj přímý volný kop proměnil krásným obstřelem zdi Stromský. Další dva góly přidal Vihan, na oba mu přihrál Dušek.

Po změně stran se hra zas trochu uklidnila. My jsme pokračovali v sebevědomém výkonu a zas trochu více kombinovali. Vihan navíc dokázal zkompletovat hattrick po asistenci Stromského. Ten se ale neplánovaně přesunul přes celé hřiště z levého křídla až do brány. A to proto, že Nahorianskyi obdržel ránu zezadu do hlavy a kvůli lehkému otřesení pro jistotu střídal. Ale Stromský ho nahradil na výbornou. Udržel čisté konto, i když krom jednoho polapeného centru neměl příliš práce. Za naši jedničkou příliš nezaostával samozřejmě ani v rozehrávce.

Zbytek zápasu už se tak trochu dohrával v chladnějším tempu. I přesto jsme dokázali dát pátý gól který po Dornerově přihrávce vstřelil Houdek. Ke konci jsme trochu upustili od toho, co jsme chtěli a spíš jsme nakopávali. Celý zápas byl ale spíše klidný a my určovali jeho tempo, měli jsme ho pod kontrolou. Dokázali jsme hrát v klidu i když soupeř zkoušel pressovat a nic jsme mu nedovolili. Určitě si máme co odnést.


Hráli:
Nahorianskyi, Houdek, Frýdl, Sedelmayer, Veselý, Davalos, Přikryl, Přáda, Dušek, Vihan, Stromský, Škába, Dorner, Drličiak
Góly(Asistence):
Vihan(Dušek), Vihan(Dušek), Stromský, Vihan (Stromský), Houdek(Dorner)
Hráč utkání:
Vihan David


Text: Tomáš Frýdl, 18.03.2024 


Jak se dá vyčíst v úvodu článku, do Střešovice zavítala známá tvář. Odchovanec našeho klubu s kapitánskou pásku na levém rukávu Jan Syrový měl v publiku velkou podporu a sdělil pro náš web své dojmy: „Co se týče mého pohledu tak jsem se na tento zápas těšil už od doby, co jsem se o něm dozvěděl, rád jsem zase po delší době viděl kluky ze Střešek a určitě se od našeho posledního vzájemného zápasu zlepšili, což se odrazilo i na konečném skóre.“
Ať se ti na jaře moc daří Syránko!