SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

U16 – SK Modřany 1:3 (0:3)

Střešovice – Neděle, 15 hodin a 10 minut (emocemi nabitý závěr předcházejícího zápasu našich bojovných U14 se poněkud protáhl) a krásné, slunečné počasí. Pěkně připravená přírodní tráva a první soutěžní klání v domácím prostředí. Navíc (dle zápisu) 50 diváků v ochozech našeho útulného stánku.

Zavítali k nám hosté z Modřan (v prvním kole úspěšně zdolali sousední Libuš poměrem 4:2) a namlsáni tímto bodovým ziskem přijeli pochopitelně s touhou potvrdit domácí vítězství.

Do utkání jsme vstoupili nedobře. Byli jsme nedůslední v bránění hráčů i prostoru, ve středu hřiště mohli hostující borci operovat bez kontaktu dle libosti. Ani naše napadání nebylo v pořádku, obránce napadal obránce, záložník středního obránce a podobně. Pokud jsme měli v držení míč, tak jsme se ho buď panicky zbavovali, nebo jsme doplatili na svojí nesoustředěnost. Přihrávky byly nepřesné, nebo směřovaly na hráče, kteří na přihrávku nebyli připraveni. Výsledkem tak byla celá řada zbytečných ztrát a tím zpsůsobená ztráta fyzických sil (které nám chyběly v závěru utkání, kdy soupeř jednoznačně tahal za kratší konec).

Soupeř naše chyby umě trestal. Již v šesté minutě využili hosté seriál našich (taktických) chyb a po přeneseném míči zleva doprava propálil hostující Mrózek bezmocného Nahorianskyiho. V 28. minutě v nepříliš přehledné (avšak ani nebezpečné) situaci se odrazil míč Přikrylovi od ruky a sudí odpískal pokutový kop. Košlík poslal Modřany do dvoubrankového vedení. Jestli to byla ruka nebo ne nevíme a neřešíme (o (ne)jasnosti tohoto pravidla by mohl vyprávět nejlepší český trenér uplynulého desetiletí Pavel Vrba). Pravidlo o ruce viz obrázek.

Do konce poločasu jsme stihli inkasovat ještě jednu brankou tvrdou střelou na zadní tyč, tentokrát po naší technické chybě (34´ Chval). My jsme branku v prvním dějství vstřelit rovněž mohli, ale s vytvořenými šancemi (bylo jich pramálo) jsme nakládali trestuhodně a mnohdy jsme se zkaženou předfinální, nebo finální přihrávkou připravili o šanci samotnou.

Druhá půle byla, podobně jako minulý zápas, z poněkud jiného těsta. Směrem dopředu jsme byli pohybově i technicky daleko zdatnější a v defenzívě pracovala obranná řada velice dobře. Nutno podotknout, že nejen obranná řada, ale pohybově živější byla i záložní řada, zachytávala odražené míče a znemožnila soupeři jakoukoli snahu o kombinaci ve středu pole. Někteří hráči se opět objevovali na netradičních pozicích a na hře to nebylo negativně znát, ba naopak. Šancí jsme si vytvářeli více než v prvním poločase, soupeř si nevytvářel již žádné. Havránek musel likvidovat dva bezpečné pokusy z nesmyslné vzdálenosti (tzv. “Weinrichovky”), jinak si mohl zdokonalovat výhradně práci nohama. Sanders nás povedenou střelou na vzdálenější tyč “vrátil” do zápasu, ale více jak jednu branku jsme vsítit do závěrečného hvizdu nedokázali, byť jsme mohli a tudíž měli. Druhý poločas snesl přísnější kritéria a kluci v něm ukázali, že dokážou soupeře v pohodě přehrát. Na konečném výsledku to bohužel vidět není. Naštěstí kluci dobře vědí, že konečný výsledek pro nás nyní není rozhodujícím faktorem a jsme stále (a ještě nějakou dobu budeme) ve fázi učení. A že (jsme) budeme v této fázi učení odpovídajícím způsobem trpěliví a že se počátečních taktických chyb (pochopitelně) nevyvyrujeme.

Sestava:
Nahorianskyi(7.2) – Houdek(7.0), Dostál(7.1), Veselý(6.9), Drličiak(6.9) – Grégr(K; 6.9), Přikryl(6.9), Stára(6.9) – Sanders(7.4), Vihan(7.0), Dorner(7.0)
Střídali:
Havránek(7.2), Krajcer(6.9), Masopust(7.0), Novotný(7.0), Sedelmayer(7.0), Škába(7.0), Slezák(7.2)
Góly(Asistence):
Sanders(Masopust)
Hráč utkání:
Dominic Sanders

“Bezradnost a nespokojenost jsou prvními předpoklady k pokroku”
Thomas Alva Edison byl americký vynálezce, celosvětově jeden z nejproduktivnějších a nejvýznamnějších. Na jeho jméno je vedeno 1692 patentů, další tisíce jich registrovaly jeho firmy. Mezi nejznámější Edisonovy vynálezy patří fonograf a žárovka. Edison je také zakladatelem dodnes vydávaného prestižního časopisu Science.

Daniel Klír, 11.09.2023