SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

U17 i přes nadějný výkon z prvního poločasu bere pouze bod

U17 – FK Motorlet Praha 1:1 (1:0)

Střešovice – V příjemném sobotím odpoledni jsme na „horním“ hřišti přivítali velkého rivala z Jinonic (jeden z partnerských klubů pražské Sparty), který před utkáním okupoval první příčku tabulky. Naším záměrem bylo samozřejmě vítězství, na které jsme si velmi věřili a od prvních minut bylo znát, že oprávněně.

Do zápasu jsme vstoupili mnohem lépe, než hosté a měli jsme optickou i faktickou převahu. V soubojích jsme vyhrávali zcela jednoznačně a díky tomu jsme měli míč po většinu hry pod kontrolou a postupnými krůčky jsme si klestili cestičky ke vstřelení branky. Krásnou individuální akcí se takto prosadil Kuzhman a dostal nás do zaslouženého vedení. Dobře na hrotu útoku operoval Frývaldský, obě křídla byla směrem dopředu značně nebezpečná. Navíc byla dobře podporována krajními, ofenzivně velmi laděnými, obránci. Záložní trojice byla pohybově velice aktivní, dobře četla hru a nedovolovala soupeři žádné protiakce. Obranná čtveřice, do které se po dlouhé době vrátil Bouček, pracovala v organizaci dobře a působila pevně. Po prostřídání pěti hráčů najednou nedoznal obraz hry změny, což je velmi pozitivní. Kádr je široký a zastupitelnost funguje dobře. Navíc řada hráčů je „multifunkčních“ (solidně zahrají na různých pozicích). První poločas dopadl v náš prospěch, byť s nejtěsnějším vedením 1:0. Šancí na vstřelení branky jsme měli více (mmj. samostatný nájezd Janečka).
Věděli jsme, že druhý poločas nás čeká pořádná fuška, a že hosté vypustí na hřišti duši, aby nepříznivý vývoj zvrátili. My jsme přestali být v pohybu tak aktivní, ale hosté si šance nevytvářeli. Nutno podotknout, že jsme se dopředu přestali prosazovat i my a čím více se blížil konec, tím méně jsme okupovali útočnou polovinu. Defenzíva jakoby zatmenila naše mysli a naše řady se stahovaly hlouběji a hlouběji před naši bránu. Výsledkem byly míče mířící do našeho pokutového území, standardní situace a naši hráči se začali cítit být pod tlakem. Dobře pracoval v brance Halák a pomáhal naší obraně v odrážení platonických útoků. 5 minut před koncem jsme dostali branku z ofsajdu viditelného pouhým okem z Měsíce, nicméně postavení mimo hru nebylo signalizováno (v třetiligovém klubu nedávno slavícím 110 let od založení asi nemají dostatek lidí, takže musel mávat střídající 15ti letý kluk, který ani nemůže vědět jak se správně chová asistent rozhodčího) a ani odpískáno. Branka tudíž byla uznána a stav byl srovnán. Tato událost pochopitelně vyvolala emoce a zbytek zápasu nepřinesl již příliš kvalitní podívanou. Utkání skončilo smírně a my jsme byli ze ztracených dvou bodů oprávněně zklamáni.

Hodnocení trenéra: Hledat důvody proč jsme nevyhráli nemůžeme jinde než sami u sebe. Musíme být zkrátka chytřejší, vyspělejší, hrát po celý zápas s touhou střílet branky, být nebezpečný. Nemůžeme se dostat do vedení a čekat na konec zápasu. Vymstilo se nám to již po druhé v řadě. Přišli jsme o 4 body sebeuspokojením, nebo strachem z výhry. Kdybychom druhý poločas odehráli se stejnou mentalitou, jako ten první, nemohl nás o body nikdo připravit. Opět výborná lekce pro naše kluky. Výkon z prvního poločasu musíme zopakovat příště a udržet jej po celý zápas. K rozhočímu jedinou větu: pískal celý zápas výborně, přehlédl jedinou situaci, kterou by mu standartně pomohl správně vyřešit asistent.

Hráli: Halák, Rubáš, Burger, Bouček, Brož, Myška(K), Braun, Weinrich, Kuzhman, Motovylchuk, Frývaldský, Havel, Dasbach, Janeček, Kubička, Mozo, Kožený
Branky: Kuzhman
Hráč utkání: Myška

22.09.2022, Daniel Klír