SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Uhelné Sklady – MA 0:0

SK Uhelné Sklady – Sk Střešovice 1911

Praha Cibulka – OKŘÍDLENÝ LEV a RADAR. Stejně jako si pomohli Britové v bitvě o Británii za 2. světové války použitím pozemních radarů Roberta Watsona-Watta, i my jsme chtěli zúročit dobrou tréninkovou morálku, pohodu v týmu a enormní chuť vyhrávat zápasy. Do zápasu jsme šli z pozice lídra soutěže a byli jsme připraveni se bít o výhru a tři body stejně jako čeští letci, od roku 2014 stojí na Klárově památník v podobě okřídleného lva. Terén a počasí napomáhalo spíše našemu soupeři. 

      První poločas jsme zahráli velmi dobře. Měli jsme šance, soupeři jsme neumožnili vůbec nic. Chyběl tomu pouze vstřelený gól. 

10´ Z bloku vystoupil včas Štyks, pobídl do ulice Burýška, jeho technická střela pořádně protáhla Borského v brance Uhlířů. 

11´ Slabší chvilku si vybral Tomáš Němec. Vysoký míč od gólmana podskočil, aby nepustil do nadějné pozice kapitána Zilvara, zatáhl za brzdu v podobě žluté karty. Jediný nebezpečný moment od domácích byl následný přímý kop. 

15´ Dobrou střeleckou pozici pro Burýška připravil tentokrát Kouklík. A Borský opět musel vyškrabávat na rohový kop. 

20´ To už jsme si vypracovali vyloženou šanci. Kříž uvolnil ve vápně Rothe, ten svůj okamžik nejprve prováhal, po zasekávačce se přesto dostal k nebezpečné střele. Znovu však Borský vyškrábl jeho pokus na rohový kop. 

36´ Jsme vytvořili závar v pokutovém území Uhelek. Rothe centr do vápna nenašel adresát, přesto Fischer udržel míč ve hře a co víc, poslal centr do vápna z druhé strany, čímž dostal do velmi dobré pozice Kříže. Ten však už nestihl nasměrovat správně nohu. 

45´ Pátý rohový kop skvěle zahrál Štyks, jenže kousek chyběl Burýškovi, Kouklíkovi a na zadní krok chyběl i Věchtíkovi. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem. 

Statistiky 1. poločasu: branky:0-0,  střely:2-7, střely na branku: 0-6, rohy: 0-5, žluté karty: 0-2, faktor xG: 0,06 – 0,55

47´ Druhý poločas začal férovým gestem kapitána domácích Lukáše Zilvara. Asistent rozhodčího zcela otočil u naší branky aut v náš neprospěch, Zilvar však velmi sportovně míč opět zakopl do autu.

65´  Na kvalitě druhého poločasu se výrazně promítla kvalita terénu, hrbolatý, měkký, klouzávý trávník bránil jakékoli kombinaci, obutí hrálo zásadní roli, do toho opět pršelo. A nám se nedařilo si vytvořit nějakou střeleckou příležitost. Ono se to nedařilo ani domácím, byť se dvacet minut druhé půle přece jenom lépe pohybovali. Prakticky z ničeho si z poloviny hřiště za naše stopery zaběhl  Maidanu. A běžel sám na branku a bylo patrné, že Hampl bude muset vytáhnout excelentní zákrok, nechceme-li prohrávat. Nestihl to. Kapitán Charvát zařadil vyšší stupeň a odvážným zákrokem pod nohy soupeře čistě v poslední chvíli sebral Maidanovi šanci. Obranný EAGLE.  

85´ Dovolili jsme soupeři ještě jednu nadějnou střeleckou pozici. Po rohovém kopu jsme nechali na malém vápně osamoceného Rambu, naštěstí jeho hlavička neměla ohrožující parametry.

90´ V závěru se nám přece jenom podařilo vynutit si tlak. Zejména opakované střelecké pokusy střídajícího Burgera a Burýška. A právě druhý jmenovaný měl gól na noze, špetka štěstí tentokrát chyběla. Závěrečná střela Kříže nad branku už nemohla skóre naklonit naším směrem. Další zápasy ukáží, zda jsme bod z Uhelek získali, či ztratili. Pocitově jsme však byli k výhře blíž než soupeř. 

 Statistiky zápasu: branky:0-0,  střely: 5-13, střely na branku: 2-10, rohy: 2-8, žluté karty: 2-3, faktor xG: 0,52 – 0,92

Sestava SKS:  Hampl – Rožec, Němec Tomáš, Charvát(C), Štyks (50´Němec J). –  Fischer (61´Mařík), Kříž, Věchtík D., Rothe – Burýšek, Kouklík (79´Burger). Do hry nezasáhli Pospíchal, Zumr, Zvolenský.

Příští zápas hrajeme v sobotu 24. září v 10:15 v Nebušicích. 

Očima trenéra Havlíka:

Samozřejmě nejsem spokojen s výsledkem. Na druhou stranu to byl těžký zápas! Měli jsme proti sobě houževnatého soupeře v čele s výborným brankářem a své si přidal i velmi těžký a promočený terén.

17. 9 2022 Zizzé