SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Cholupice – MA 0:5 (0:2)

Sokol Cholupice – Sk Střešovice 1911

Cholupice – ALTRIMENTI CI ARRABBIAMO. Do Cholupic jsme přijeli útočit na přední příčky naší soutěže. Pro pomyslnou červenou BUGGYnu, o kterou šlo i v italském filmu z roku 1974 režiséra Marcella Fondata. Jestli se rozlobíme, budeme zlí. A my byli opravdu zlí. Domácí jsme nešetřili a po velmi povedeném výkonu jsme uštědřili Cholupickým pořádný výprask. 

      Očekávalo se vyrovnané utkání. Cholupice dokáží být velmi nepřijemným soupeřem. My jsme však odehráli takticky skvělou půli. Statistiky to jen potvrzují.

Statistika 1. poločasu: branky: 0-2,  střely: 2-11, rohy: 1-6, faktor xG: 0,12 – 0,71

12´ Po pátém zahrávaném rohovém kopu Charvátem se k hlavičce dostal Burýšek, brankář Teichman na brankové čáře vyboxoval ven, míč si našel Štyks, vytvořil si střelecký prostor a poslal míč k tyči. GÓL. ŠTYKS MARTIN 0:1 (as. Burýšek, Charvát)

13´ Ani nedozněly pořádně oslavy z prvního gólu a dovolili jsme domácím, jak se později ukázalo, jejich největší šanci zápasu. Schwank poslal dlouhý míč za stopery na rozběhnutého Poláka a ten šel z úhlu sám na branku. Zvolil lob, což se ukázalo jako neštastné střelecké řešení. 

31´ Po autovém vhazovaní Kouklík hlavou prodloužil do vápna, kde Burýšek velmi přesvědčivě pálil bez větší přípravy. K vymetení šibenice to neměl daleko. 

35´ Do velké útočné akce se pustil Rožec. Po narážečce s Albou potáhl míč, poslal nabídku do vápna. Kouklík zasáhl pouze špičkou. Další gól však viel ve vzduchu.

41´ Domácí využívali pouze dlouhé pasy Schwank, který hledal kapitána Franceho. Jak má vypadat správné provedení takové akce jsme ukázali my. Štyks poslal dlouhý pas po lajně, Kouklík hlavou prodloužil na Burýška, ten využil své rychlosti v souboji hned se dvěma obránci, dostal se až před gólmana a tvrdou střelou uklidil k protilehlé tyči. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 0:2 (as. Kouklík, Štyks)

      Druhá půle byla statisticky vyrovnaná. Jenže statistiky pouze doplňují to, co se děje na hřišti. Na hřišti jsme dominovali my. Ne že by se domácí nesnažili. Jenže dneska se nám dařilo držet taktické pokyny, hráli jsme bojovně, disciplinovaně, trpělivě a především jsme měli mnohem lepší pohyb bez i s míčem.

54´ Přišlo jedno z mála ohrožení naší branky. K trestnému kopu se postavil France, jeho střela byla dostatečně razantní, o metr nepřesná.

68´ Věchtík zavelel k útočné akci, předal Burýškovi, ten správně roztáhl hru do křídla. Alba si připravil centr, který poslal do vápna, Kouklík zpracoval a tvrdou střelou po zemi nedal gólmanovi Cholupic šanci. GÓL. KOUKLÍK TOMÁŠ 0:3 (as. Alba, Burýšek)

74´ Štyks nás osvodil dlouhým míčem po lajně. Kouklík hlavou prodloužil. Stoper si vybral slabší chvilku, když mu míč přeskočil nohu a chytat Burýška dnes nemělo moc smysl. Burýšek si pohodlně došel pro druhý zářez. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 0:4 (as. Kouklík)

76´ Poslední přležitost domácích skórovat jsme dodali sami. Hned dvěma našim obráncům přeskočil míč nohu, a podobně jako před chvilkou Burýšek i domácí měli výhodu samostatného nájezdu. Klička však byla příliš dlouhá a následné zakončení bravurně zneškodnil Hampl. 

81´ Debakl domácích dokonal svým hattrickem opět Burýšek. Rothe vymyslel perfektní kolmici. Přestože brankář byl k míči blíž, naznačení rameny Burýška gólmana tak zmátlo, že rovněž ukročil do strany, čímž mu míč proletěl mezi nohama a Burýšek mohl do prázdné branky pečetit popravu Cholupic. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 0:5 (as. Rothe)

      Na závěr nutno dodat, že domácí hráli tentokrát velmi korektně. V zápase nebylo potřeba udělit žádný osobní trest. Náš dobrý výkon budeme chtít opět zopakovat. Příští sobotu 10. září doma od 17 hodin proti FK Slavoj Vyšehrad B. 

Sestava SKS:  Hampl – Rožec, Zumr, Charvát (C), Štyks – Alba, Věchtík David, Fischer (85´Němec Jiří), Rothe (88´Mařík)  – Burýšek, Kouklík (80´Burger). Připraveni Pospíchal.

 Statistiky zápasu: branky: 0-5,  střely: 10-19, rohy: 4-10, žluté karty: 0-0, faktor xG: 0,81 – 1,95 

Očima trenéra Havlíka:

Kolektivní, bojovný výkon podpořený zvládnutými taktickými aspekty hry soupeře. Cholupice v tomto utkání po celou dobu tahaly za kratší konec.

4.9.2022 Zizzé