SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Aritma – MA 0:1 (0:0)

SK Aritma Praha B – Sk Střešovice 1911

Vokovice – TOXOTES JACULATRIX. Třetí zápas. Kvůli vydatnému dešti nás logicky přesunuly z hlavního travnatého hřiště na malou, již povrchem nekvalitní UMT. Kvůli vydatnému dešti neodjel A tým do Rokycan k diviznímu utkání, zápas byl odložen. Tudíž do zápasu s námi mohli nastoupit hráči ze širšího kádru A týmu. První poločas nepřinesl žádný líbivý moment. 

28´ Náznak první výraznější útočné aktivity. Štyks přihrávkou využil dobře naběhnutého Kouklíka, ten si však míč posunul příliš do vápna a mimo dobru palebnou pozici. Gólman Roub si bez potíží jeho náznak šance pohlídal. xG,06

38´ Přišla nejnebezpečnější moment ze strany domácích. Technická střela z velké dálky, které však pár čísel na přesnosti chybělo. xG 0,09

45´ Za nesouhlasné projevy za odpískaný ofsajd uviděl Alba žlutou kartu. 

Víc první poločas nepřinesl. Gól neměl z čeho padnout. Na střely 2-3, na rohové kopy 1-3. Potřebovali jsme něco změnit především v útočné fázi. Zároveň jsme v poločase cítili, že tento zápas bude o jednom gólu, jedné povedené akci, jedné standardce. Druhý poločas byl mnohem zajímavější, divočejší, vypjatější, nervóznější. Trochu stříkaly emoce. Koneckonců TOXOTES jaculatrix je latinský název ryby s názvem Střikoun lapavý. 

46´ Místo Kouklíka přišel do druhého poločasu Němec T.. A hned inkasoval žlutou kartu za slovní komentář poté, co předskočil hráče domácích a čistě odpálil míč. 

47´ Megašance na našich kopačkách. Po centru do vápna se mohl volejem opřít z vápna Alba, což také udělal. Jen mu střela nesedla. Dostala se však k úplně osamocenému Rothemu na malém vápně. O ofsajd se nejednalo, Pohotové zakončení však stejně pohotově vytáhl Roub na BŘEVNO. xG 0,24 

54´ Zatrnulo naopak nám. Nejpovedenější moment ze strany domácích. Individuální akce Havlíčka. Ten si navedl míč na střed hřiště a levačkou tvrdě napálil TYČ. xG 0,26 – 0,33

59´ Nádherný fotbalový moment si připravilo duo Alba – Burýšek. Alba adekvátně načasoval kolmici na rychlý náběh Burýška, ten se dokázal dostat před křižujícího stopera, ustál souboj, stihl jít do náznaku kliky na levou nohu před vybíhajícím brankářem a našel prostor na přední tyči. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 0:1 (as. Roman Alba) xG 0,26 – 0,55

      TOXOTES znamená LUKOSTŘELEC. Koneckonců tato nenápadná ryba loví cvrčky tím, že se z pod hladiny snaží vodním pramínkem sestřelit hmyz na listech tak, aby spadl d vody. Takhle Burýšek sestřelil posílenou Aritmu. A oslavil to náležitě u střešovického klandru. Proč se radujeme z gólu jak malí kluci? Protože nás to baví. Protože to má smysl, když se něco podaří.

61´ Přišel další významný moment zápasu. Hampl využil svým rychlým výkopem toho, že Alba je na polovině hřiště jeden na jednoho. Alba si tento míč skvěle pokryl a poslední bránící hráč Dragošek ho stáhl k zemi. Rozhodčí to posoudil jako nedovolený zákrok a tím bylo jasné, že Dragošek uvidí červenou kartu. 

68´ Náš šestý rohový kop byl konečně zahrán tak, jak je secvičen. Hlavička Burýška a snaha o ztečování do branky Štykse na zadní tyči. Chybělo málo. xG 0,64

70´ Ještě jednou jsme dovolili Aritmě dostat se do šance. Po centru zpravé strany Hampl nedosáhl čistě na míč a v ten moment stačilo propálil zblízka dva bránící hráče na brankové čáře. Střela byla zblokována a skončila na TYČI. xG 0,42 – 0,64

71´ Soupeř otevřel hru a vzadu hrál vabank. Prostor k brejku dostal ve druhém poločasu velmi aktivní Burýšek. Jeho střela z dobré pozice byla zblokována. xG 0,72

74´ Další brejková situace. Burýšek na Albu, Alba otevřel prostor pro Štykse, ten z nadějné pozice dobře mířil na zadní tyč. Skvělý zákrok vytáhl Roub. xG 0,84

78´ Za obranu si zaběhl Alba, skvělé zpracování a přesný gólový lob. Zdvižený praporek asistenta a odpískaný ofsajd zmařil radost ze vstřelené branky. 

85´ V rohu velkého vápna se skvěle po brankové čáře vymotal Burýšek. Byl seknut, jeho pád však působil příliš teatrálně a rozhodčí místo pokutového kopu udělil Burýškovi žlutou kartu za simulování. 

86´ Obrovskou příležitost dostal Kříž. Po dalším brejku se do křídelního prostoru dostal Fischer, jeho centr našel v ideálním postavení nabíhajícího Kříže. Míč mu však lehce skončil a proto jeho technický volej skončil nad. xG 0,96

Domácí střídačka velmi nelibě nesla posuzování hlavního rozhodčího. Téměř každý jeho výrok kritizovala.  Hned 4x žluté karty schytal realizační tým domácích. Jelikož dvakrát byl napomínán trenér Prokeš, uviděl v závěru i červenou kartu. To, co je nepochopitelné, že se nastavovalo 7 minut. Domácí prohrávají, kvůli domácím se nehraje, protože kritizují výkon rozhodčího a proto rozhodčí nastaví sedm minut, aby domácí měli šanci na srovnání?  

Statistiky zápasu: branky: 0-1,  střely: 5-11,rohy: 1-7, žluté karty (hráči): 1-3, žluté karty (realizační tým): 4-0,                                červené karty (hráči): 1-0, červenéé karty (realizační tým): 1-0, faktor xG: 0,42 – 0,96

Sestava SKS:  Hampl – Rožec, Zumr, Charvát (C), Štyks – Alba (89´Burger, 90´Mařík), Kříž, Fischer, Rothe  – Burýšek, Kouklík (46´Němec T.). Připraveni Pospíchal, Morgenstern, Zvolenský. 

Naštěstí se nic už nestalo a my odvážíme z Vokovic cenné vítězství. Domácí po dnešním zápase opustí pomyslný trůn soutěže. Opustí první pozici. A my se můžeme těšit na příští sobotu, konkrétně 27. srpna od 17 hodin, doma přivítáme tým 1999 Praha. 

Očima trenéra Havlíka

Bojovné utkání s vysokým tempem, které rozhodl jediný gól! Hráči předvedli odhodlaný výkon s velkou touhou po vítězství, za kterou si odvážejí plný počet bodů.

20. 8. 2022 Zizzé