SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Slivenec – MA 6:3 (3:1)

TJ AFK Slivenec – Sk Střešovice 1911

Slivenec – GAME OF THRONES. Likvidační koncovka Slivence. Nová sezóna. První mistrovské utkání. Vyrovnané utkání, mnoho šancí, mnoho střel. Divák se musel bavit. Jen ten slivenecký o trochu víc. Kvalita v koncovce stála jednoznačně na straně domácích. 

Ve Slivenci se příští rok bude slavit 100 let. A areál vypadá čím dál lépe, včetně hrací plochy – trávy. Hra o trůn, jediné přímé postupové místo do pražského přeboru, začala. 

5´ Do zápasu jsme Slivenci pomohli. Špatný první dotek Hampla v naší brance přinesl obrovskou šanci domácím. Na brankové čářa nakonec od gólu uchránil skvělým obranným zákrokem Rožec proti střele Nováka. xG 0,18

7´ Varování a ukázka v jednom, jak chtěl Slivenec podnikat své útočné výpady. Po naší pravé straně si navedl míč z poloviny hřišti až k malému vápnu Grajciar. Jeho umístěnou střelu zlikvidoval Hampl. xG 0,34

8´ Dost bylo varování. Zumr nepřesně rozehrál ve středu hřiště. Narážečka Nováka s Grajciarem a utažená, tvrdá a NECHYTATELNÁ STŘELA k tyči ze 20m. Grajciar Peter 1:0, xG 0,41 

12´ Pak jsme se začali prosazovat i my. Brejkovou situaci Věchtíka a Burýška nakonec technickou střelou zakončil Alba. Chyběl kousek. xG 0,41: 0,11

15´ Dobrou kombinaci po pravé straně předvedli Kouklík (vystřídal zraněného Věchtíka) a Štyks. Tvrdá střela Kouklíka vyprášila brankáři rukavice. Vzápětí jsme rychle získali míč, Alba navedl do vápna a nabídl ke skórování do prázdné Burýškovi. GÓL BURÝŠEK VOJTĚCH 1:1 (as. Roman Alba) xG 0,41:0,29

20´ V následné desetimitovce jsme dominovali. Po pasu Štykse opět pálil Kouklík xG 0,35 Rothe vysunul Albu a ten trefil TYČ. xG 0,42 Brejková situace Kříž – Štyks – Alba volala po lepším řešení. xG 0,54Technická střela Burýška. xG 0,62

28´ Jak málo stačilo k chybě, kterou nás soupeř ztrastal. Štyks na polovině hřiště nepřesně přihrál na střed. Nepůsobilo to fatálně. Jenže rychlá narážečka, kolmice za stopery a Klouček se řítil sám na Hampla. První střelu narval Hamplovi přímo do obličeje a svou střelu si sám dorazil do prázdné branky. Klouček Petr 2:1, xG 0,65 

35´ Jsme měli udeřit po standardce. Mč na zadní tyč, Rožec z malého vápna přes. Megašance. xG 0,65:0,92

36´ A tak přišla další ukázka likvidačně přesné gólové souhry. Zleva odcentroval nejnebezpečnější hráč soupeře Pankuch, na vápně našel ve výskoku Nováka, který tvrdou hlavičku umístil dolů za háčky. NECHYTATELNÁ HLAVIČKA. Novák Petr 3:1, xG 0,78

      Druhý poločas jsme na soupeře opět vlétli, i když nepovedený trestný kop Rotheho to příliš nedokazoval. 

48´Další naše megašance, která skončila v mracích. Perfektní kombinaci Kouklíka a Alby, dostal Štyks ideálně za beky. Volil ránu. Nad.  xG 1,12

50´ A přišlo další školení. Další NECHYTATELNÁ STŘELA k tyči. Pas z naší levé strany. Na hranici vápna cca. 20m si střeleckou pozici připravil Pankuch. Napříč vápnem po zemi k tyči za háčky. Pankuch Dávid 4:1 xG 0,84

51´ Byli jsme rozhozeni. A soupeř nás mohl dorazit. Paradoxně nás trestal z nególových pozic. Tutovky zahazoval. Brejk zprava, přihrávka na penaltu, zcela volný hráč a Hampl zázračně vykopl z brankové čáry. xG 1,06

58´ Povedená střela Kříže šla jen těsně mimo, z dálky to vypadalo, že zapadla do sítě. xG 1,18

61´ Pak jsme opět začali hrát my. A opět to byla fáze, ve které jsme dominovali. Na každou šanci jsme se museli nadřít. Brejk, posunutí doleva na Albu, jeho střela zblokována. Vzápětí kombinace Kouklíka, Kříže, ulička na Burýška za beky, klička gólmanovi a do prázdné. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 4:2 (as. Kříž Zdeněk) xG 1,38

65´ Další ťukačka mezi hráči Slivence. Kříž, Kouklík a na penaltě další tutovka pro Kříže. Tentokrát zázračně podržel brankář domácích Franta. xG 1,55 po rohovém kopu navíc se do vzduchu zavěsil Burýšek. O metr minul branku. xG 1,59. 

68´ Centrovaný míč na hranici vápna minuli oba stopeři, míč se tak dostal k osamocenému Albovi a ten prostřelil vše. GÓL. ROMAN ALBA 4:3 xG 1,73

70´ Zbývalo dvacet minut, abychom ze zápasu vytěžili alespoň bod. Připravovali jsme oživení naší útočné hry, stažení na tři stopery. Soupeř však zahrával rohový kop, střídat tedy až po něm. Rohový kop na přední tyč, hlavička Zdražila do břevna a do branky. A zase facka. Zdražil Vojtěch 5:3 xG 1,15

72´ Dlouhý odkop na naší polovinu, Zumr se nedohodl s Rožcem, míč zadarmo pro Pankucha, který loboval vylezlého Hampla. Pankuch Dávid 6:3 xG 1,39

73´ Další rychlý výpad po kraji hřiště zachránil Němec skluzem ve vápně. A bylo po zápase. 

78´ Přesto přišla ještě jedna naše megašance. V brejku tři na dva, vyslal do kraje Burger Rotheho, ten poslal centr do vápna, Fischer na malém vápně netrefil dobře míč a poslal ho mimo tyče. xG 1,73

86´ Jsme dopřáli i soupeři obrovskou šanci. Ve hře vabank šlo hned 5 hráčů Slivence do přečíslení na dva naše bránící hráče. Tutovku ve vápně nohou zlikvidoval brankář Hampl. xG 1,62. 

Statistiky zápasu: branky: 6-3,  střely: 13-19, rohy: 5-4, žluté karty: 1-0, faktor xG: 1,62 -1,73

Sestava SKS:  Hampl – Rožec, Zumr (79´ Burger), Němec T., Charvát (C) – Štyks, Kříž, Věchtík (16´ Kouklík), Rothe – Burýšek, Alba (72´Fisher) Připraveni Pospíchal, Morgenstern, Němec J..

     Vstup do zápasu se nám nepovedl. Faktor xG ukazuje, že jsme si vytvořili dostatek možností pro vstřelení branky. A měli jsme ze zápasu vytěžit mnohem víc. Bohužel nás sráželo velmi kvalitní zakončení soupeře z pozic, které se nedají považovat za vyložené šance. Vyhrávat zápasy se šesti inkasovanými góly zkrátka není běžné. A los nám příliš nepřeje. Příští zápas hrajeme v sobotu 13. srpna v 10:15 na Libuši. Další ztráta bude pro dobrý rozjezd soutěže bolestná.  

Očima trenéra Havlíka:

Moc mě mrzí (…..) výsledkový vstup do sezóny. Individuální nevynucené chyby nás srážely po celý zápas ve všech řadách. Rozdílná kvalita předfinálniho a finálního řešení brankových situaci odpovídá plně výsledků. Bohužel!

7. 8. 2022 Zizzé