SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MA – Kbely 3:2 (2:2)

Sk Střešovice 1911 – Spartak Kbely

Střešovice – COTTAGE. Anglicky či francouzsky, pokaždé se to jinak čte, vždy však jde o pevnou bytelnou venkovskou chalupu. Jedním ze stavitelských prvků jsou pevné dubové trámy zapasované jeden do druhého. Každý trám má svou roli a společně tvoří unikátní stavení. S tím jsme šli do zápasu. Každý věděl, co je jeho úkolem, společně však tvoříme v této sézoně kompaktní a silný tým. 

10´ Vstup do zápasu byl velmi živý. Byli jsme aktivní, důraznější, fotbalovější. Tomáš Kouklík mohl hned v úvodu ztrestat obrovskou hrubku stoperů. Sám na branku, jeho koncovka však byla slabá a čitelná. Pro Malíka v brance hostů až příliš snadná záležitost. 

15´ Závar v šestnáctce soupeře. Ostrá střela Rotheho, Alba znovu vydobil míč a poslal ostrý centr do vápna, Rothe mohl dorážet, byl však příliš blízko Malíkovi.

19´ Další šanci připravil Alba pro Fischera. Jeho sklepnutí do volného prostoru za beky bylo přesné, Fischer však pouze nechal vynikout branáře Malíka, který dnes jednoznačně patřil mezi nejlepší hráče soupeře. 

25´ Soupeř se dostal do vedení. Bez jediné střely na branku. První centr do našeho vápna si nešťastně Alba srazil do vlastní sítě. 0:1

31´ Jednoznačná dominance v prvním poločase brzy po náhodné brance soupeře přinesla ovoce. Akce podle tréninkové šablony. Burýšek si podržel míč na lajně, počkal na náběh do vápna od Kříže, ten po zemi ostře z jedničky na malé vápno a Alba do prázdné. Ťukes.     GÓL. ROMAN ALBA 1:1 (as. Zdeněk Kříž, Vojtěch Burýšek)

34´ Nádherná fotbalová paráda. Rothe si na levé straně povodil protihráče a poslal ostrý, přesný, přetažený míč na zadní tyč. Ten si našel Alba a v akrobatické pooze ho skvěle trefil. Bohužel pro nás se dokázal na brankové části včas odlepit i skvěle chytající Malík a dokázal tvrdou střelu vytěsnit na rohový kop. 

35´ Rohové kopy jsou naší velkou zbraní. A neváhali jsme ji u druhého rohu opět naplno použít. Na Rotheho rohový kop si naskočil Kouklík a skoba do sítě. GÓL. TOMÁŠ KOUKLÍK 2:1 (Tomáš Rothe)

37´ V soupeřově týmu bylo třeba věnovat pozornost dvěma hráčům v poli. Vysoký Panýrek Tomáš, který díky své postavě byl hrozbou v hlavičkových soubojích, především však o necelé dva roky mladší Panýrek Jakub. Pokud chtěly Kbely nějak zahrozit v dnešním zápase, musely se spolehnout právě na Jakuba Panýrka. Ten nás zlobil. Ve středu získal míč, ustál souboj mezi třemi bránícími hráči a placírkou trefil k tyči a zařídil vyrovnání. Jakub Panýrek 2:2

44´ Dlouhý výkop Hampla našel skvěle na levé straně Albu. Ten si míč lehce prohodil kolem bránícího hráče a pohotovou střelou z dálky trefil BŘEVNO. 

45´ Alba vymyslel kolmici na Burýška, který byl osobně bráněný a tudíž bylo pro něj velmi obtížné se prosadit. Tady to měl bohužel na levačku, což zrovna Burýšek neřeší, střela mu však nesedla. 

Z velmi dobře odehrané půle jsme bezpečné vedení nevytěžili, takže nás čekal dramatický druhý poločas. Převaha však co se týče statistik, byla nezpochybnitelná.

 Statistiky 1. poločasu: branky:2-2,  střely: 16-1, střely na branku: 12-1, rohy: 2-1, žluté karty: 0-0, faktor xG: 1,41 – 0,11

54´ Druhý poločas byl o dobývání. Kbely prakticky celý poločas bránily, natahovaly čas. Dopředu vyrážely velmi sporadicky, přesto dokázaly díky Panýrkům být velmi nebezpečný, takže jsme si neustále museli dávat pozor. Unikátní moment přišel deset minut ve druhé půli. Na polovině hřiště se náš stoper Tomáš Němec odhodlal k tvrdé prudké střele, všechny hráče kromě brnakáře Hampla měl v tuchvíli před sebou. A jeho dalekonosnou střelu s velkými obtížemi hasil brankář Malík. Hold tenhleten STRÝC do starého železa ještě nepatří. 

55´ Snad jediné zaváhání brankáře hostů, jeho odkop namířil přímo do středu hřiště, kde ho zachytil Burýšek a pohotově se mu ho snažil vrátit do odkryté branky. O metr minul. 

66´ Charvát rychle rozehrál z vlastní poloviny volný kop. Dlouhý pas vyslal na Albu, ten si opět šikovně povodil bránícího hráčem a pohotovým bodlem trefil TYČ.

75´ Individuálně zahrozil opět Jakub Panýrek. Skvělé převzetí míče, udržel se na mči, připravil si střeleckou pozici a z dálky trefil TYČ. 

85´ Emoce bublaly na obou stranách. Kbely zdržovaly s rozehrou, snažily se hrát důrazně hrát do těla, byť často záměrem nebyla snaha hrát míč, lavička hostů se neustále dožadovala nějakých faulů a vylévala se ze svých žalů směrem k naší lavičce. Na hřišti to také jiskřilo. Pět žlutých karet se odehrálo v posledních šesti minutách. My jsme se dožadovali pokutového kopu po stáhnutí ve vápně Zvolenského. 

90´ Alba se dostal za beky a byl poslán těsně před vápnem k zemi. Trestný kop si postavili Burýšek, Alba a Charvát. Místo přímé střely jsme sehráli signál, který nevyšel úplně podle předpokladů, Albova střela byl zblokována, jenže pro Kbely tak neštastně, že se míč dostal k zapomenutému Věchtíkovi a ten nabídku rozhodnout zápas neodmítl. GÓL. DAVID VĚCHTÍK 3:2 (as. Roman Alba)

       Kbely musely spolknout hořkou porážku a cítili křivdu. Jenže na hřišti byl jednoznačně lepší tým a výhra byla zasloužená. Příští týden nás čeká horká půda na drnoplácku v Řeporyjích. Zde hrajeme v sobotu 8. října od 16 hodin. 

Statistiky zápasu: branky:3-2,  střely: 24-3, střely na branku: 17-2, rohy: 4-2, žluté karty: 2-3, faktor xG: 2,24 – 0,23

Sestava SKS:  Hampl – Rožec, Němec Tomáš, Charvát(C), Štyks –  Alba, Fischer (46´Věchtík D.), Rothe  – Burýšek, Kouklík (75´Zvolenský). Do hry nezasáhli Pospíchal, Burger, Němec Jiří, Zumr Oliver

Očima trenéra Havlíka:

Těžké utkání. Soupeř dokázal vytěžit z minima maximum. My jsme se tentokrát na výhru pořádně nadřeli. 

Video z utkání

1. 10. 2022 Zizzé