SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Zbraslav B – MC 4:0 (0:0)   

Zbraslav – V nedělním slunečném odpoledni jsme zavítali na Zbraslav, kde si domácí „bengo“  udělalo skoro nedobytnou tvrz a porazilo zde i dosud suverénní Duklu. My jsme však věřili, že naší dlouhou sérii (od podzimu i s přípravou) 15 vítězství v řadě(!) nepřerušíme.

Řekl bych, že i domácí brali tento duel dost prestižně (naše A-týmy bojují o postup do přeboru) a postavili to nejsilnější co měli k dispozici.

První poločas skončil bohužel bez branek, vzhledem k tomu jak se zápas zlomil po přestávce. Už po necelé čtvrthodině ukázal stoper domácích jak si bude počínat s rychlým Filipem Vilhelmem a na půlce ho sestřelil jak myslivec na podzimním honu (barva karty byla spíš do červena, ale od té doby už byl jedním z nejlepších domácích hráčů), za pět minut Filip předskočil dalšího obránce ten evidentně fauloval na málem vápně, ale rozhodčí nám bohužel místo penalty nechal jakousi pseudovýhodu, kterou jsme využili k dorážce na tyč (Marek Pliska). Pak ještě Martin Rothe přímo z rohu olízl břevno, Said na malém vápně tak dlouho zpracovával míč až o něj přišel a několik střel nebo útoků skončilo nad brankou nebo bylo zablokováno. Domácí drželi míč více na svých kopačkách, ale když se dostali ke střele, tak to byla pro Matěje v naší brance spíš „laskomina“. 

Druhý poločas byl ovšem jako ze zlého snu, už po dvou minutách jsme si nepohlídali nákop za obranu a rychlonohý útočník (v sestavě domácích jich byl velmi slušný počet) nedal našemu gólmanovi šanci – 1:0! Od té chvíle se obraz hry změnil – domácí obrana nás prakticky do ničeho nepustila a nás každá nepřesnost a ztráta stála mnoho sil ubránit rychlé výpady domácích fotbalistů. Nám se podařilo několik akcí, ale bez finální přihrávky, kromě jednoho momentu, kdy se po třech narážečkách ocitl sám před bývalým brankářem SKS 1911 Tomášem Doležalem náš jarní střelec Navid Latiphy, ale i tomu štěstí nepřálo a Tomáš D. „Navimu“ jeho střelu konečky prstů vytáhl na roh. Tím byla naše bezmoc dokonána a tak nám domácí fotbalisté po našich nedůrazech v rychlém sledu nasypali tři branky a bylo po všem…

Sestava:  Štefan – Vrba (63. Bayer), Zuzák, Shaipov (69. Aman), Horvát (80. Sidorjak) – Pliska M. (80. Vlčkov) Rothe Ma., Smejtek D., Krejčí – Vilhelm ( 63. Šafránek K.), Latiphy

Hřiště: Zbraslav tráva 

PS. Bohužel na kdyby se nehraje (kdybychom my dali první branku..) Jednou naše série skončit musela, škoda jen, že s nulou na kontě vstřelených branek. Příště soupeř nejtěžší – první Dukla !

Miroslav Rothe