SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Zimní přestávka u týmu U17 spěje ke konci

Tým pod vedením trenérského dua Masopust – Bayer pomalu ale jistě dokončuje zimní přípravu. V ní odehrála hned několik přípravných utkání. Sedmnáctka si poradila s Bohemkou nebo například s Benešovem. Naopak překvapivou prohru nabídl zápas s Ruprechticemi.

Zima v U17 byla náročná. Podzimní část sezony se týmu z Cukrovarnické ulice podařila bohužel pouze herně. Výsledkově byla očekávání týmu vyšší. Paradoxně po nejlepším výkonu hráčů v zelenobílých dresech na venkovní půdě soupeře ze Xaverova začaly výsledky strmě klesat na dno.

I proto mladší dorostenci započali zimní pauzu už polovině prosince. Naopak v lednu pak vyběhli na hřiště poměrně brzo. Tým doplňovali hráči z kategorie U16, kteří na svůj první trénink teprve čekali. V lednu se dorostenci věnovali zejména kondici. Proběhla také první dvě přípravná utkání. Nejdříve na domácí půdě s Braníkem. Těžký terén dorostu Střešovic vůbec neseděl, a ze zápasu si odnesli porážku 1:3. O týden později si ovšem domácí spravili chuť, když porazili Kosmonosy poměrem 4:2.

Únor už byl naplánován jako zejména herní měsíc. Tým po odchodech Bazaly, Horáka a Matějovského doplnily posily v podobě Dostála, Krajcera, Houdka a Sedelmayera. Sedmnáctka odehrála hned z kraje února utkání v Neratovicích, kde podlehla žluto-modrým 5:1. O jediný gól do branky domácích se postaral Weis. Na domácí půdě pak dorost porazil Slaný a vůbec poprvé udržel čisté konto. Navíc nasázel hned 4 branky svému soupeři ze Středočeského kraje.

Následovalo remízové utkání s Bohemkou. Utkání s klokany dopadlo sice nerozhodně, nicméně rozhodčí (ač jej vypláceli hosté) prominul týmu a konkrétně Herešovi faul v pokutovém území. Bůh ví, jak by to bylo bývalo dopadlo po odpískané penaltě. Následovala prověrka v podobě Hostouně. Střešovičtí hráči si připsali druhé čisté konto zimy a třikrát rozvlnili soupeřovu síť.

Hned následující den vyrážel tým ze Střešovic do Českého Dubu vstříc zimnímu soustředění, kde ho doplnili kolegové z U16. Na soustředění sedmnáctka odehrála zápas s Ruprechticemi a z něj si po jednom jediném obdrženém gólu odnesla nejméně lichotivou porážku zimy. I přes tento nepovedený počin se dalo soustředění hodnotit jako velmi kladné.

Poslední přípravné utkání se odehrálo v Benešově. Golman Klíma se sice na zápas co se vybavení týče nedokázal připravit dostatečně, nicméně i ve vypůjčených děravých rukavicích staršího Pišla se mu podařilo obdržet jen jeden gól. Domácí lovili míč ze své sítě hned pětkrát! Jednalo se o jeden z nejlepších výkonů sezony.

Nyní čeká U17 po vzoru A-týmu volný víkend, který snad také povzbudí hladovost dorostu po prvních jarních bodech. Jarní část začíná už 16.3. na adrese Cukrovarnická 62 v 15:00. Soupeřem budou Dolní Chabry, kterým mají Střešovičtí co vracet.