TU: MA – Bohemians Praha 1905 B 1:5 (0:3)

V pondělí se narychlo podařilo upéct tento unikátní tréninkový zápas, který věříme, prospěje oběma týmům. Hráči z ČFL z Bohemians Praha potřebovali herní vytížení, my jsme cítili, že podobná konfrontace s takovými hráči může kabině pomoci lépe vnímat, kde se nacházíme a jak daleko či blízko je k této úrovni. A tak 20. března v 19:15 se ve Střešovicích sešlo nemálo diváků, aby mohli sledovat, jak se dvě střešovické jedenáctky popasovaly s touto výzvou.

SESTAVA SKS 1911

Sestava 1. poločas:

Chloupek – Bialek, Veselý, Věchtík P., Charvát – Hůlka, Vodrážka, Kříž, Šimon – Jensen, Alba

Sestava 2. poločas:

Rychlík – Štyks, Veselý, Němec, Yarullin – Rothe, Vodrážka, Věchtík D., Hojsák – White, Junek

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 0-3, střely: 7-11, rohy: 3-3, faktor xG: 0,67 – 2,05

Utkání šlo sledovat i živě na Livesportu. I když šlo pouze o tréninkové utkání, vzali jej hráči vážně a i přes očekávanou porážku jsme zaznamenali mnoho pozitivních prvků. Hráči Bohemians od první minuty poukazovali na rozdíly mezi ČFL (3. liga) a pražským přeborem (5. liga).

1´- 20´ Fyzická kondice byla srovnatelná. Rychlost, dynamičnost a práce s míčem byly atributy, kde šlo spatřit rozdíl. Hned v první minutě spálili hráči Bohemians dvě velké šance. Pak jsme prováhali slušnou příležitost i my. Přenesení Hůlky nejdřív prováhal Šimon, pak se přece jen dostal k technické střele, která mířila těsně vedle. V 10. minutě už hráči Bohemians uspěli. Na centr do vápna nedosáhl Chloupek a Liška neměl potíže usměrnit míč do sítě. Liška T. 0:1

21´- 36´ I my jsme se dostávali do náznaků šancí. Dvakrát po rohovém kopu se k hlavičce dostal Veselý. Alba zkoušel nachytat brankáře překvapivou střelou z půlky. Yarullin připravil svým kvalitním převzetím a udržením se na míči střeleckou pozici pro Hůlku. Nejvíc nás Bohemians větraly při rychlých brejcích. Dlouhý pas po levé straně, rohlík do brankového prostoru a nestihnutý nedostoupený hráč. Havránek J. 0:2

42´ Smolný moment pro Milana Bialeka. Nejprve rychlý přechod tentokrát po pravé straně, rohlík do vápna a na přední tyči nepokrytý opět Liška. Liška T. 0:3 Bohužel po vstřelení branky došlo k nešťastnému došlapu hráče Bohemians na hřbet ruky Milana Bialeka. Ten byl okamžitě odvezen do vojenské nemocnice. Naštěstí prognózy nejsou tak děsivé, jak zranění působilo na hřišti. Snad bude Milan brzy zase ve fitu.

46´- 60´ Do druhé půle přišli svěží naši další hráči. A projevilo se to. Po pěti minutách se dokázali aklimatizovat na tempo zápasu a předvedli desetiminutovou pasáž, o které můžeme směle hovořit, že jsme byli lepším týmem. Střely Junka, Whita, Rotheho i Charváta po centru Štykse a příklepu Věchtíka. Svou mušku otestoval i Hojsák. Po hodině hry nám frknul za obranu útočící hráč soupeře, na kterého si skvělým zákrokem počíhal Rychlík.

77´ Dočkali jsme se dokonce snížení. Po rohovém kopu se na přední tyči do hlavičky opřel Štyks, míč se odrazil do sítě od bránícího Lišky. GÓL. MARTIN ŠTYKS 1:3 (as. David Věchtík)

80´- 90´ Mohli jsme dokonce snížit na rozdíl jediné branky. Přesný a ostrý výkop Rychlíka šikovně prodloužil White na nabíhajícího Štykse a ten se ocitl úplně sám před brankářem, bohužel nepropasíroval míč za jeho záda. A tak v závěru možná trochu zbytečně dvakrát udeřil soupeř. Po anglicku se trefil podruhé Havránek J. 1:4, a po zbytečné ztrátě při rozehrávce dovršil hattrick Liška T. 1:5

I přes porážku to bylo příjemné zpestření tréninkové náplně. Naši hráči si i pochvalovali výkony rozhodčích z vyšších soutěží. Komunikovali s hráči s respektem, vysvětlovali svá rozhodnutí, připouštěli, že to mohlo být jinak, že to takhle viděli. Nazval bych to zjednodušeně tak, že přistupovali k hráčům partnersky, nikoli povýšeně a arogantně. Jsem přesvědčený, že i Pražský přebor je plný takových rozhodčích. Snad je budeme často potkávat. Zápas se musel líbit, děkujeme i Bohemians Praha za nabídku a věříme, že jsme byli důstojným soupeřem tohoto nečekaného tréninkového klání.

Příští zápas hrajeme doma. Přivítáme rezervu Viktorie Žižkov. V sobotu 23. března od 15 hodin v Cukrovarnické 62. Přijďte nás podpořit. SKS4EVER. FRESHCHANGE.