MA – SK Dolní Chabry 4:0 (1:0)

AVOKÁDO

Botanicky ho zařazujeme mezi ovoce. V našem zápase jsme chtěli, aby barevně symbolizoval úvodní jarní mistrovský zápas. Nezralý plod má světle zelenou barvu, podobnou té, kterou mají Chabry, zralejší odstín víc připomíná tu naši zelenou. I my jsme chtěli na hřišti působit zralejším, sebevědomějším dojmem než náš soupeř, který potřebuje pro záchranu každý bod. Nejdůležitější součástí avokáda je však pecka. Dužnina může být taková, či maková, stejně jako náš herní projev, musí tam být však to podstatné. Týmová souhra v minimálně třech úrovních. Přijetí střešovické integrity a zapojení se, to snad máme všichni za sebou. Osobní zodpovědnost na hřišti při plnění taktických a herních pokynů. A v neposlední řadě přispět svým jednáním k dobrému klimatu v týmu a především při zápase na hřišti. A s tím jsme chtěli otevřít JARO 2024.

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 1-0, střely: 5-4, rohy: 3-2, faktor xG: 1,12 – 0,55

Úvod zápasu byl nervózní. Diváci zpočátku příliš fotbalové krásy nespatřili. Chabry, které by od prvních chvil, měli hrát jako o život, se zatáhli do hluboké bloku a nejevili příliš ochotu z této ulity vylézt. Jejich taktika byla od začátku zřejmá, hrát na jistotu zezadu a věřit, že z nějakého brejku či povedené akce se prosadí jejich kapitán Daniel Palma.

Jejich záměr mohl být hned z počátku naplněn. Po prvním rohovém kopu soupeře jsme nedůrazem neodkopli z vápna míč a ze 7 metrů se do megašance dostal právě Palma. Tím jsme výčet útočných akcí soupeře téměř vyčerpali.

28´ Bohužel my jsme se úvodní třicetiminutovku trápili. Míč nás neposlouchal, nevycházeli nám tréninkové akce, trefovali jsme špatné prostory a celé to působilo neučesaně a polovičatě. První střelu vyslal Alba až v 21. minutě. První vlaštovku však vypustil excelentní kolmicí David Věchtík, z poloviny hřiště našel po zemi na křídle nabíhajícího Štykse, ten nebezpečně pálil, k dorážce se navíc dostal ještě Kříž a jeho střelecký pokus zastavila TYČ.

33´ Postupně jsme se dostávali do hry. Alba nečekaně vypálil z poloviny hřiště a gólman soupeře Provazník by neměl nárok, jenže míč šel kousek nad.

45´ Dovolili jsme ještě jednu nepříjemnou návštěvu v našem vápně, po zbytečné ztrátě připravil Palma palebnou pozici pro Jírovce. Ten však střílel ve 38. minutě pouze vedle tyče. A tak přišla poslední minuta prvního poločasu. Spolupráci z 28. minuty si zopakovali David Věchtík a Štyks. Perfektní pas za obranu z vlastní poloviny do křídla, tentokrát však Štyks nestihl vystřelit. Byl faulován a verdikt rozhodčího Havla byl jednoznačný. Pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Junek a vysvobodil nás z provazů nervozity. GÓL. PETR JUNEK 1:0 (as. Martin Štyks, David Věchtík)

47´ Malinko jsme očekávali, že Chabry se nespokojí s dosavadním výsledkem. Zvýší aktivitu a budou se víc rvát o výsledek. Nestalo se. Chabry i nadále zůstali zalezlí. My jsme se však díky vedení zklidnili a začali hrát mnohem lépe. Dle plánu naskočil do zápasu místo Junka Jensen. Hned ve druhé minutě zkoušel dloubnutí za obranu Vyjdák a Albovi chyběl krůček k dobré gólové pozici.

52´ Skvělý moment a především velmi dobré střelecké provedení předvedl Rothe. Borský rozehrál na Vyjdáka, ten posunul vedle sebe do středu na Věchtíka, který si pro míče chodil na pozici stopera, ten s míčem kousek postoupil vpřed a potom skvělým pasem za beky do správného prostoru vyzval Rotheho. Tomu to ve vápně skočilo a jelikož si všiml napůl cesty vyběhnutého Provazníka, zvolil pohotový lob. Mistrovský lob. GÓL. TOMÁŠ ROTHE 2:0 (as. David Věchtík, Marek Vyjdák)

58´ Ani po druhém inkasovaném gólu Chabry nevylezly. A tak přišel třetí hřebík. Ten už mohl o pár minut dřív zatlouct Alba, jeho volej z pozice ve vápně šel bohužel nad. Borský vyhodil míč do kraje na Rotheho, ten posunul na střed Davidovi Věchtíku, excelentní pas do křídla na nabíhajícího Albu, ten ustál těžký střet, pak už zkušeně počkal až vyleze brankář a posunul na malé vápno před prázdnou branku Yarullinovi. A bylo to. Zdánlivě snadné a jednoduché. GÓL. MAREK YARULLIN 3:0 (as. Roman Alba, David Věchtík)

60´- 75´ Ani třetí branka nerozhoupala Chabry k vyšší aktivitě. Smíření se svým osudem. Rothe velmi zdařile zahrál ze strany trestný kop a provazník se musel hodně natáhnout. Alba se po odraze dostal na vápně sám před brankáře, avšak nestihl uklidit k tyči. Dominance našeho týmu nás pak trochu ukolíbala a my jsme začali zase trochu víc fandit než hrát. Takže Chabry přece jenom trochu vystrčily drápky.

76´- 85´ Ozval se hlas trenéra Havlíka a opět jsme přidali pod kotel. Šimon se protáhl po straně u rohového praporku a nacentroval do vápna, kde Yarullin mohl z voleje zvýšit náš náskok. Vzápětí se Yarullin s dostatkem času ocitl sám ve vápně před brankářem Provázníkem. Střet myšlenek vyprodukoval slabou střelu doprostřed, místo nekompromisního zakončení k tyči. Škoda.

86´ A tak jsme zase mohli přepsat střešovickou historii. Celý podzim vydržel Tomáš Němec mít pověšené kopačky na hřebíku. Pak se mu zase zastesklo, od listopadu začal dřít, shodil 7 kilo a dostal se opět do kondice, možná i lepší než v postupové sezóně. Jelikož v dnešním zápase na něj nezbylo stoperské místo, na poslední čtvrthodinku si šel zahrát na svůj vysněný post hrotového útočníka. A přišlo to. Poprvé ve Střešovicích. První branka za SKS1911. Charvát udržel míč na hrací ploše. Posunul na Šimona, sehrál tandem a dostal opět přihrávku, poslal nádherný centr do vápna, zde si naskočil Němec a hlavou pečetil naši suverénní výhru. Pak dostal žlutou kartu za zdržování, protože si plácal s trenéry. Bude to mít drahý. GÓL. TOMÁŠ NĚMEC 4:0 (as. Martin Charvát, Samuel Šimon)

Premiéra vyšla na jedničku. Vojtěch Vlasák z Podolí ve svém tipu v rámci tipovačky pro fotbalpraha.cz trefil naprosto přesně. Příští týden budeme chtít jednoznačně navázat na dnešní zápas na půdě ABC Braníka, kde hrajeme v sobotu 16. března v 10:15. Přijďte nás podpořit. SKS4EVER FRESHCHANGE.