ZP: MA – SK Doksy 1:1 (0:1)

Konfrontace dvou krajských přeborů. Doslova a do písmene. Sedmý tým středočeského přeboru s osmi výhrami a jednou remízou. Tedy s 25 body, SK Doksy z Kladenska. My jsme sedmý tým pražského přeboru s osmi výhrami a jednou remízou. Tedy s 25 body. Třetí vzájemné měření sil. Loni v zimě porážka 0:1. V létě v Doksech remíza 1:1. Bylo na nás, zda tuto bilanci dokážeme srovnat.

Nastoupila tato sestava:

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 0-1, střely: 8-6, rohy: 2-1, faktor xG: 1,38 – 1,05

1´- 20´ Úvodní dvacetiminutovka patřila hostům. Skvělé držení míče, nezkažené přihrávky a vynikající pohyb. To byly atributy hry našeho soupeře, s kterými vyrukovali do tohoto vzájemného měření sil. Zaváhání Petra Věchtíka na začátku zápasu přineslo Doksům hned dvojitou střeleckou možnost, obě z kategorie hrozeb. Tempo hry jsme sice dokázali zachytit, vůbec jsme se nedostávali do hry.

21´ Přišlo logické vyústění obrazu dosavadní hry. Po rohovém kopu jsme dovolili rozehru uvnitř našeho vápna. Takto připravená střelecká pozice byl okamžitě zúročena úvodní přesnou trefou do zadního rohu branky. Gól. 0:1

23´ Mohli jsme rychle zareagovat. David Věchtík vytáhl z problémového prostoru míč, přenesl doleva na Charváta, ten adresně poslal centrovaný míč do vápna na nabíhajícího Junka, který lehce do míče trkl a poslal míč do břevna. BŘEVNO.

28´ Při ofenzivní chuti hrál náš kapitán Charvát. Nejprve poslal z vápna jeden volej na branku, pak si zaběhl za obranu z pozice ofenzivního beka a po přesném pase Davida Věchtíka se pokusil o mnohem nebezpečnější volej napříč velkým vápnem. Povedené akci chyběla větší přesnost při zakončení.

32´ Rothe zkusil překvapit z přímého kopu gólmana, jenž stál hodně na zadní tyči, bohužel netrefil zařízení. Postupnými akcemi nám narůstal počet střel a i gólový xG faktor. Druhá část prvního poločasu už šla mírně za námi.

33´- 45´ V závěrečné třetině prvního poločasu jsme soupeře již k ničemu nepustili, my jsme však těžili velmi málo. Po rohovém kopu mohl Šimon na zadní hlavičkou ohrozit branku. Trefil jen boční síť. David Věchtík poslal svůj přímý kop z dobré pozice neškodně nad branku. Jako bychom to na tréninku pořád neopakovali. Z žádného překopu branky nikdy žádný gól nepadne.

68´ Ve druhém poločase hra našeho soupeře výrazně uvadla směrem dopředu. A naše obrana neměla příliš starostí pohlídat si útočné výpady soupeře. Těžkopádně jsme se však my dostávali do nebezpečných situací, ze kterých bychom hrozili. Hráči z Kladenska hráli velmi důrazně a pozorně v obranné fázi. Na začátku poslední čtvrtiny jsme však sehráli rychlý kontr. Po autovém vhazování na polovině hřiště svého hráče předskočil Štyks a posunul míč rychle na Davida Věchtíka. Ten si okamžitě všiml osamoceného Alby ve středu hřiště a poslal mu přesnou přihrávku po vytvořené magistrále od soupeře a Alba prokázal své střelecké dovednosti a odmítl svou šanci gólově nevyužít. GÓL. ROMAN ALBA 1:1 (as. David Věchtík, Martin Štyks)

69´ Rothe získal velmi rychle další míč, potáhl k rohovému praporku a poslal centr do vápna, k míči se dostal David Věchtík, nepropálil ve skvělé pozici, vzápětí se k míči dostal Yarullin, který mohl hlavou poslat míč do prázdné branky. Jenže hlavička byla málo důrazná a brankář se dokázal vrátit včas a míč na brankové čáře zachytit. Velká škoda.

70´- 89´ V této pasáži soupeř dokázal vyprodukovat pouze jediný brejk, ten jsme však uhasili až na malém vápně. Sami jsme měli zajímavé střelecké pokusy. Pálil Veselý nebo z úhlu Jensen. Blízko k brance byl znovu Alba, který akrobaticky se snažil zakončit velmi zdařilou akci, kdy si Yarullin narazil s Jensenem a hledal pod sebe právě Albu.

90´ Rozuzlení mohla nadvakrát určit poslední minuta. Po rohovém kopu na hranici vápna dostal nalito proti noze Bialek. Zatímco všichni očekávali dělovou ránu, která by mohla pořádně ohrozit branku soupeře, nebo alespoň ohrozit veverky vysoko v korunách stromů, Bialek poslal údajně ostrou nahrávku do vápna po zemi tak nešťastně, že první blokující hráč nejenže míč zastavil, vzápětí pak poslal do brejku svého hráče, který se o tři vteřiny později ocitl v našem vápně face to face brankáři Borskému. Ten musel tento pokus zablokovat a zachránit remízu.

Čtvrtá remíza v zimní přípravě. Poslední přípravný zápas možná napoví víc. Máme 19 dní a 20 hodin do prvního jarního mistrovského utkání. Příští týden v sobotu 24. února od 16 hodin sehrajeme poslední utkání v rámci zimy 2024 se sedmým týmem z 1.A třídy SK Uhelné Sklady Praha. Další týden si dopřejeme volno a budeme ladit herní pohodu v trénincích. Jarní část soutěže klepe na dveře. Těšíme se. SKS4EVER.