ZP: MA – SK Hřebeč 2:2 (2:1)

Večer na Valentýna. Uprostřed týdne. Co víc si přát, než kvalitní fotbalovou podívanou. 24 dní do mistrovského zápasu začíná fáze vyladění formy. A papírově nejtěžší soupeř v rámci zimní přípravy. Sedmý tým divize B, SK Hřebeč. Nás v týdnu potrápila marodka. Chyběl nám Jensen, Kříž, Němec a Rychlík. Po nemoci se zotavoval Alba, po zranění Vyjdák a do zápasu kvůli zdravotním potížím nenastoupil nakonec ani Hůlka. Přesto jsme věřili, že v konfrontaci se silným soupeřem nezklameme.

Nastoupila tato sestava:

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 2-1, střely: 6-5, rohy: 0-7, faktor xG: 1,74 – 0,72

1´- 15´ Hra začala ve vysokém tempu. Jestli zápas s Admirou nám přišel fyzicky náročný, tak Hřebeč hrála ještě o level výš. Zejména na míči ukazovala svou ohromnou kvalitu. My jsme však dokázali zachytit tempo a velmi dobře organizovanou obranou jsme nedovolili žádné ohrožení branky. V první čtvrthodině diváci viděli hru nahoru dolů, přesto žádnou střelu.

16´ Hned první střelecký pokus v zápase znamenal krásnou branku. Odražený míč poslal zpět na hranici vápna hlavičkou Vodrážka. Junek hlavou prodloužil, Rek hlavičkou sklepl a David Věchtík zvolil svou dlouhodobě vypilovanou střelu. A ta zaplavala nekompromisně do horního rohu branky. GÓL. DAVID VĚCHTÍK 1:0 (as. David Rek, Petr Junek, Bořek Vodrážka)

24´ Opticky nás soupeř držel v obranném postavení. Do nebezpečných situacích jsme se dostávali my. Výrazný rozdíl oproti zápasu s Admirou byl v naší útočné aktivitě a hrozbě. Junek zachytil obranný odkop na polovině hřiště. Do brejku se mu rozběhl po pravé straně Yarullin a také dostal míč, Yarullin zatáhl a poslal míč do vápna, Rothe míč tečoval na zadní, kde už zavíral prostor Rek, v obrovské šanci z voleje dobře pálil do protipohybu brankáře, ten však míč dokázal vyrazit, o to větší šanci na dorážku měl Vodrážka. Je s podivem, že tato akce neskončila brankou. Vodrážkova dorážka neměla potřebnou razanci.

25´ Nedáš, dostaneš. Otřepané, leč stále funkční. Rychlé přenesení hry od soupeře, únik po pravé straně, centr do vápna, hlava do protipohybu, skvělý zákrok Borského a rohový kop. Mimochodem statistika rohových kopů v zápase byla nakonec 1:14. Rohový kop odvrácen, vzápětí opět centr zpět do šestnáctky, nepovedený odkop Petra Věchtíka přímo namazal na volej soupeře, který o tyč po anglicku vyrovnal. Gól. 1:1

29´ Hráli jsme velmi dobře. K sebevědomí nám pomohla další branka. Míč si našel Rothe, dostal se s ním k rohovému praporku, odkud odcentroval do vápna a Rek na zadní tyči předskočil obránce a asi kolenem k tyči navýšil vedení. GÓL. DAVID REK 2:1 (as. Tomáš Rothe)

33´ Soupeř z poloviny hřišti u laviček zahrával standardní situaci. Kroucený míč na penaltu si hlavou našel nabíhající útočník a míč trefil přesně k tyči. Nepohlídal si však ofsajdovou linii a gól tedy nebyl uznán.

45´ Gól do šatny mohl vstřelit hlavou Junek. I my jsme zahrávali od laviček standardní situaci. Rothe zakroutil míč přesně do správného prostoru, kam se v plném náběhu dostal právě Junek. Obvykle se z této pozice nemýlí, tentokrát nesešteloval své čelo do správného směru. Těsně minul.

Do druhého poločasu nastoupil místo Yarullina Šimon. V průběhu poločasu jsme vystřídali oba stopery, místo nich se do hry dostali Vyjdák a Bialek. Rovněž jsme vystřídali oba útočníky. Do hry šli Alba a Hojsák. Druhý poločas jsme udrželi nastavené tempo i krok s o soutěž výš hrajícím soupeřem, který i ve druhé půli potvrzoval svou kvalitu.

46´- 54´ Úvodní desetiminutovka patřila jednoznačně nám. Soupeře jsme k ničemu nepustili, naopak jsme prováhali dobré možnosti k navýšení skóre. Nejprve nadějná pozice pro Rotheho střelu po přiklepnutí Junka. Pak Vodrážka zachytil rozehru soupeře a mohl zúročit přečíslení. Tahal na branku, v ideální palebné pozici však nezvolil přímou střelu a hledal centrem ještě Reka. Ten se k míči nedostal ideálně, přesto akce pokračovala. David Věchtík poslal znovu centr do vápna, Junek znovu využil své centimetry a brankář na dvakrát na brankové čáře dokázal zastavit míč a míč vyrazil z prostoru branky. Z velkého úhlu ještě dokázal vypálit David Věchtík.

55´ A zase to trochu oklepané nedáš, dostaneš. První vážnější návštěva naší obranné třetiny znamenala srovnání. Nejprve po brejku přišel trestný kop z hranice vápna, Ten soupeř nezahrál optimálně a míč zblokovala postavená zeď na roh. Rohový kop byl opět skvěle odvrácen, jenže vzápětí rychlý přechod po pravé straně, centr do vápna a ze středové pozice nekompromisní hlavička pod břevno. Gól. 2:2

58´ Jsme mohli zase odskočit my. Charvátův centr do vápna na zadní si našel skvěle Šimon. Jeho hlavička v gólové pozici dostala zvláštní faleš, která nakonec vytočila míč z prostoru branky.

68´ Junek zavzpomínal na devadesátá léta. Po zisku míč navedl míč na vápno, zvolil kličku obránci obhozením míč zprava, Junek zleva, nahrávkou pod sebe vybídl ke skórování Davida Věchtíka. Škoda, že odmítl.

69´ Přišla další branková příležitost. Štyks si narazil se Šimonem a drzým průnikem se dostal do vápna, centr na zadní a Rek opět předskočil svého obránce, tentokrát své tělo nenasměroval mezi tyče a míč se od něj odrazil těsně vedle. Na brankové možnosti jsme si nemohli stěžovat.

81´ Jsme byli málem přišli o dobrý výsledek. Další brilantní přechod soupeře, který to má velmi dobře sehrané. Přenesení po pravé straně, centr do šestnáctky pod sebe a technickou střelu k tyči vykopával obranným skluzem Vyjdák.

86´ Jsme mohli překlopit vítězství na naši stranu. Signál z rozehry standardní situace. David Věchtík trefil správný prostor, kde vyplaval úplně osamocený Alba, jenže v akrobatické pozici se mu nepodařilo trefit míč. Prý až v mistráku.

88´ I Hřebeč si vzala poslední slovo. Opět rychlé přenesení hry a centr do vápna, hlavička do protipohybu už nevypadala tak nebezpečně, i když byla z nebezpečného prostoru.

Zápas to byl vydařený. Škoda remízy, protože takový zápas jsme mohli, měli, vyhrát. Vlévá nám však optimismus tři týdny před začátkem soutěže. Fyzicky jsme obstáli na výbornou. Velmi dobře zahráli nováčkové v týmu Rek a Vodrážka. Dobře odehrané utkání z hlediska taktiky, velmi slušně bráněné standardní situace, mnohem větší zapojení do útočných akcí. Teď bude třeba na tento zápas navázat dalšími zápasy a především takový výkon předvádět v mistrovských zápasech. V sobotu 17. února od 18 hodin přivítáme v dalším přípravném zápase tým středočeského přeboru SK Doksy. Přijďte nás podpořit, těší nás dobrá divácká kulisa i v těchto zimních zápasech. Děkujeme za podporu. SKS4EVER.