ZP: MA – TJ Tatran Sedlčany 4:4 (2:1)

Tatran Sedlčany k nám zavítal k přípravnému utkání v rámci zimy 2024 ze středočeského přeboru. Zde mu patří 15. kolech 9. příčka za zisk 21 bodů. Jelikož klubovou barvou je zelená, museli jsme se vzdát svých obvyklých barev, měli jsme nastoupit v oranžové a černé sadě, nakonec jsme si dokázali vystačit pouze s oranžovou sadou. Jednalo se o poslední zápas před zúžením kádru. Do další části přípravy chceme vstoupit s 19 hráči a 3 brankáři.

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 2-1, střely: 6-5, rohy: 2-3, faktor xG: 0,65 – 0,69

Nastoupila tato sestava 1. poločas

PRŮBĚH 1. POLOČASU

Po našem prvním rohovém kopu se k hlavičce na přední tyči dostal Sochor, jeho slabé zakončení neohrozilo branku Sedlčan. Chvilku poté jsme byli nuceni hned dvakrát střídat. Sochor špatně došlápl, na pár minut ho zastoupiv útoku Bialek, než se rozcvičil Alba. A místo Petra Věchtíka naskočil Němec.

Nejprve po systémově získaném míči se dostal do střelecké pozice Kříž. Vzápětí další zisk míče mohl z lepší střelecké pozice potrestat Yarullin. Vyšli jsme však naprázdno. Vzápětí naše obranná linie si nepočínala příliš důrazně a hráč Sedlčan dostal na rohu velkého vápna o něco víc času. Ukázka střelecké kvality přeborových mužstev přišla vzápětí. Přesná technická střela. Z minima vytěžený gól a vedení. 0:1

12´ Jsme nabídli další brankovou příležitost. Tiki-taka ve středu hřiště nevyšla a následný závar a hlavička po rohovém kopu ohrožovala změnu skóre.

15´ Poslední akcí Bialeka v prvním poločase bylo zachycení rozehrávky obrany Sedlčan, sklepnutí hlavou na Jensena, ten si flegmaticky posunul míč do vápna a nekompromisní přesnou střelou vymetl horní protiroh branky. GÓL. NICOLAS JENSEN 1:1 (as. Milan Bialek)

20´ – 35´ Dařilo se nám držet se taktických pokynů směrem k hernímu systému. Díky tomu jsme byli v prvním poločase aktivnější. Přesto v útočné fázi jsme neměli potřebný tlak a naopak příliš možností jsme nabídli soupeři. Za zmínku stojí pohotové zakončení Alby po výkopu Chloupka, nebo po naší chybné rozehře tutovka soupeře, kdy došlo k překopu branky z malého vápna.

44´ Po sérii tvrdších zákroků přišlo zaváhání obrany Sedlčan. Rek poslal míč nahoru mezi stopery, Alba využil jejich nerozhodnosti i špatného odhadu brankáře pro výběh z branky, sebral míč, všem se vyhnul a do prázdné branky nás poslal do vedení. GÓL. ROMAN ALBA 2:1 (as. David Rek)

Nastoupila tato sestava 2. poločas

PRŮBĚH 2. POLOČASU

47´ Zdařilá akce od Martina Štykse vybídla ke koncovce Junka, a ten potvrdil své střelecké přednosti. GÓL. PETR JUNEK 3:1 (as. Martin Štyks)

49´ Hned jsme mohli Sedlčanům uštědřit další direct. Po faulu u střídaček Junek rychle rozehrál, našel ve vápně osamoceného Albu, který tentokrát svou tutovku nevyužil.

50´ A přišel velmi laciný gól. Centr ze 40 metrů do vápna a inkasovaný gól od zad jednoho z útočících hráčů. 2:3

55´ V první půli jsme měli potřebný pohyb, ve druhé půli právě ten potřebný pohyb chyběl, takže jsme dovolili soupeři sehrát jednoduchou a čitelnou akci. Pozdní pres u laviček, míč za stopera, nezachycený náběh po lajně a hráč si to nasměroval šikmo do vápna a o tyč srovnal. 3:3

60´ – 80´ Hra v této fázi byla nekompaktní. Chybělo v ní mnoho atributů, které bychom rádi viděli, chyběla tam souhra, lepší pohyb, působilo to jako běžné tréninkové utkání. Ve statistice jsme paradoxně prospívali, větší počet střel i příležitostí než v prvním poločase. Střely Davida Věchtíka, Jensena, Hojsáka i Junka mohli rozhodně více ohrozit soupeřovu branku. Malý kousek ke gólové hlavičce chybělo i Popelkovi.

82´ Nejnebezpečnější pozice získával soupeř díky standardním situacím. Díky tomu získaná střelecká pozice z malého vápna. Po naší rozehře hrubá chyba a vzápětí obrat v utkání 3:1 na 3:4.

86´ Odpovědět na vedoucí branku jsme mohli dodat téměř okamžitě. Jensenům dloubák za beky našel Reka, jeho těsný lob volal po srovnání.

90´ Po autovém vhazování Štykse, ve vápně ztečoval vstřícně míč Popelka směrem k Junkovi, který míč umístil do sítě. Srovnáno. GÓL. PETR JUNEK 4:4 (as. Lukáš Popelka, Martin Štyks)

Některé hráče utkání bolelo. Ve středu přijde avizované zúžené kádru. A do divizního týdne již půjdeme s hráči, kteří by nás měl reprezentovat v jarní části soutěže. Nejprve hostíme tým Pavla Gregora z Kobylis, dvanáctý tým divize B FK ADMIRA PRAHA B, v sobotu 10. února ve 14 hodin. Následně ve středu 14. února od 19 hodin hostíme sedmý tým stejné soutěže, tedy divize B, tým z Kladenska SK HŘEBEČ. Přijďte nás podpořit, sezóna se blíží.