MA – SK Čechie Uhříněves 2:0 (0:0)

KNOCKAERT

Motivací tohoto zápasu byl nezapomenutelný moment pro fanoušky Watfordu. Ve fotbalovém ročníku 2012/2013 se Watford snažil o postup do anglické Premier League. V semifinále hrané na dva zápasy o postup ze třetího místa narazil na lišky z Leicesteru. První zápas venku prohrál Watford 1:0. V odvětě byl stav v 96. minutě 2:1, takže by se šlo do prodloužení. V samotném závěru to byl právě francouzský fotbalista Antony Knockaert z Leicesteru, který nasimuloval pokutový kop. Sám ho šel zahrávat. Nedal. A nedal ani jasnou dorážku. Navíc než se Knockaert stihl zvednou ve vápně ze země, Watford z následného odkopu vytěžil vítěznou branku a postoupil do finále baráže o poslední postupové místo z Championship. Karma je zdarma. Chtěli jsme poctivým přístupem, poctivou hrou si dojít pro vítězství. Nepřipustit dalšího Knockaerta.

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 0-0, střely: 6-2, rohy: 1-2, faktor xG: 0,78 – 0,35

Vstup do zápasu vůbec nebyl špatný. Sobotní odpoledne přineslo rekordní teploty, bylo zřejmé, že vedro bude mít výrazný dopad na fyzickou kondici hráčů. Uhříněves v prvním poločase musela zalézt a bránit v hlubokém bloku. A začalo dobývání uhříněvské tvrzi. Divákům atraktivní fotbalovou zteč tohleto dobývání příliš nepřineslo.

15´ První zajímavý moment přišel po čtvrthodince hry. Štyks získal u lajny míč, poslal po lajně přihrávku na Rotheho, který i přes fual hostujícího hráče dokázal sklepnout míč na Jensena. Ten zaútočil po pravé straně a poslal rohlík na velké vápno nabíhajícímu Máčemu, který míč netrefil vůbec dobře.

27´ Náš tlak nepřinášel příliš šancí ani střel. Soupeř směrem dopředu hrál velmi sporadicky. Výjimkou byla sedmadvacátá minuta. Dlouhý výkop gólmana jsme nezachytili. U lajnové čáry zakombinovali hosté a dobře načasovaným rohlíkem do vápna dostali do šance Svobodu. Ten však střílel ve skluzu a trefil jen prostředek brány.

Trestný kop Martina Štykse

Byl to hlavně boj. Soupeř bránil v devíti lidech velmi organizovaně. Bylo těžké se přes ten blok dostat a navíc se nám nedařila rozehra či finální přihrávka. Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení ve snaze s tím výsledkem něco udělat v náš prospěch.

Dobývání bloku – Zdeněk Kříž

61´ Nám zatrnulo. Možná největší šance hostů. Neporozumění ve středu hřiště a rychle sehraný brejk. Na vápně osamocený hráč hostů, jenže než se stihl rozhoupat, co z pozice vytěží, Štyks rozhodl za něj a ukončil jeho myšlenkové pochody. Neuděláš NIC.

86´ A tak přišlo vysvobození až v samotném závěru utkání. Byli jsme dominantnější a vstřelená branka byla zasloužená, byť nás to stálo mnoho sil. Marek Yarullin vhodil u rohové praporku míč do hry. Míč se k němu znovu odrazil, tak poslal míč do správného prostoru, kde si nejvýše vyskočil a našel míč Vyjdák a hlavou otevřel skóre zápasu. GÓL. MAREK VYJDÁK 1:0 (as. Marek Yarullin)

Slavící Marek Vyjdák před střešovickou tribunou.

91´ Konec zápasu byl zcela v naší režii. Uhříněves neměla už sílu reagovat nebo vzdorovat. Navíc Šimon nejprve u autové čáry hloupě ztratil míč, vzápětí během vteřiny ho získal zpět, uvolnil se a našel Albu na vápně, ten si narazil s Yarullinem a dostal kolmici do vápna , kde nakonec si rozmyslel střelu a nabídl nahrávku před prázdnou branku Junkovi. Ten se dokázal zkoordinovat, neboť ta pozice nebyla úplně luxusní a svým devátým gólem v soutěži navýšil skóre. GÓL. PETR JUNEK 2:0 (as. Roman Alba, Marek Yarullin, Samuel Šimon)

96´ Nastavovalo se sedm minut. Třetí branku mohl ještě přidat hlavičkovým lobem Roman Alba.

Čisté konto pro Jana Rychlíka

Máme 35 bodů. Příští týden jedeme na půdu FC Tempo Praha. Odčinit snad podzimní domácí výprask. Snad budeme mít opět značnou fanouškovskou podporu. Děkujeme a těšíme se. SKS4EVER, FRESHCHANGE.

Děkujeme fanouškům za podporu v zápase, i když ke koukání to tentokrát moc nebylo.