MA – FK Viktoria Žižkov 0:4 (0:3)

KEVIN

Je hlavní postava filmu z roku 2016 Rozpolcený. 23 různých osob. Stejně jako v naší střešovické kabině, povede-li se „last minute“. V originále se americko-japonský snímek s James Mc Avoyem v hlavní roli jmenuje SPLIT. Což je termín, který nechcete v bowlingu, aby nastal. Je třeba se soustředit na 1. hod. Na to, co je naučené a pak řešit případný dohoz na SPARE. Přesnost a soustředěnost pak často přinese i STRIKE. To byl náš plán. Sjednotit osoby v jednoho Kevina. Pak bude veselo a nebude se cítit jako „Sám doma“.

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 0-3, střely: 12-4, rohy: 10-1, faktor xG: 2,36 – 0,98

Tentokrát jsme věnovali značný čas přípravě. Probrali jsme jednotlivé hráče Žižkova, nastudovali z videa jejich hru a především rozehru, včetně standardních situací. Očekávali jsme těžkého soupeře, nikoli těžšího než byla v týdnu rezerva Bohemians. A věřili jsme, že naši hráči budou tentokrát i v hlavě dobře nastaveni. Trhali jsme svého soupeře na hadry. Eliminovali jsme celou jejich hru a zle jim zatápěli. Pálili jsme o sto šest. A pak jsme se během 6 minut popravili. Fotbalová sebevražda rychlejší než příprava párku v rohlíku.

11´ Druhý rohový kop a někteří diváci už křičeli gól. To prudká hlavička Jensena rozvlnila boční síť.

18´ Jensen se udržel na míči, Kříž vysunul do lajny Věchtíka, ten poslal perfektní rohlík na zadní tyč, kde stačilo o něco víc natáhnout nohu na jistý gól. Junek to však nestihl.

25´ Měli jsme v prvním poločase neskutečných 10 rohových kopů. A předvedli jsme pestrou škálu rozehrávek. Věchtík si narazil s Charvátem a poslal na zadní skvělý centr. Veselý nesklopil svou hlavičku k zemi.

26´ Velmi aktivně hrající Rothe nejprve poslal skvělý centr Jensenovi, jeho volej z penaltové vzdálenosti nevyšel. Vzápětí jsme sehráli excelentní akci. Junek zachytil náš obranný odkop, šablonovitě posunul do lajny na Rotheho, ten z první zahrál luxusní rohlíček na druhou stranu, kde volejem střílel Šimon, bohužel trefil teprve 18 letého brankáře.

36´ Obrovský závar před pokutovým územím Žižkova. Zamknutý Žižkov ve své šestnáctce. Střely Šimona, Rotheho, Veselého, Jensena i Věchtíka. Válcovali jsme soupeře a čekali na gól. Vedli jsme 12-1 na střely, 10-1 na rohové kopy a gólový faktor se vyšplhal ke 2,36, soupeř měl v tu chvíli pouze 0,18. Parádních 36 minut. Jenže fotbal se hraje 90 minut a zajíci se počítají až po honu.

37´ První malé varování, že Žižkov je v obraně téměř rozložený, dopředu však umí být jako kobra. Nesmyslná rozehra Rotheho, ztráta a okamžitá kolmice za beky na Bazala. Své sólo kapitán Žižkova v gól nepřetavil. Zdvihl varovný prst.

39´ Zahájili jsme sebevražednou popravu a během 6 minut spláchli náš dosavadní výkon do septiku. Nákop gólmana Řezaniny jen tak nahoru, na nikoho. Petr Věchtík smolně netrefil dobře míč a hlavičkoval do strany, kde byl úplně osamělý Pešek, ten zatáhl míč a poslal do vápna, kde byl na dva hráče pouze Veselý. A Barratt uklízel do prázdné branky. Timothy Barratt 0:1

40´ Okamžitý náš tlak na branku. Po závaru odkop, který zachytil Žiga, naši hráči se stihli vrátit , a tak si Žiga navedl na střelu. Nikterak zdařilou střelu poslal přímo doprostřed na Borského. Ten si však vybral slabou chvilku, míč mu vypadl, naši obránci nepředpokládali komplikace u této střely, takže nedobíhali, komplikaci však opět předvídal Barratt. Timothy Barratt 0:2

45´ + 1´ Naše útočné autové vhazování Štyksem do vápna, odraz, Charvát se snažil vrátit míč do ohně, jenže složitě přes nohu, takže místo poslední naše šance v 1. poločase vznikl brejk soupeře pět na dva. Žiga si technickou střelou poradil na výbornou. Marco Žiga 0:3

56´ Do druhého poločasu jdete s tím, že se musíme zkusit poprat o výsledek, o zázrak. Žižkov v předchozím zápase ztratil vedení 3:0 a prohrál S Královicemi 4:5. Jenže dopustí se takové chyby dvakrát za sebou. Kdepak. Už neriskoval. Zatáhl se, kouskoval hru, zdržoval a hrál na brejky. Logicky. Chytře. A u nás to byla větší a větší křeč. Přesto nemůže říct, že jsme to zabalili. Střela aktivního Jensena měla dobré parametry.

66´ Do dobré pozice se dostal Alba. Jeho hlavička mířila přímo doprostřed branky. Vzápětí brejk, který patřil do kategorie hrozivých. Barratt tentokrát trestuhodně přestřelil.

72´ Další dobře sehraný brejk soupeře. Tentokrát odmítl finální sek Vais. I on přestřelil.

75´ Ve druhém poločase už se nám vše lepilo na paty. Měli jsme hned 4 trestné kopy z dobré vzdálenosti. Ani ty se nám nedařilo dobře zahrát. Hůlka se dostal do dobré pozice po skvělém přenesení. Jensen tvrdě pálil. Dvakrát se do šance dostal hlavou Veselý. Jenže, když netrefíš bránu, nedáš góla. A když už ji trefíš, nesmíš trefit gólmana.

84´ Neujali se trestné kopy Jensena ani Alby. Oba trefili zeď. Jak příznačné.

85´ A tak na závěr si ještě tu větev sami podřízneme. Veselý zachytí ve středu hřiště přihrávku, okamžitě se dopustí kiksu a míč odevzdá soupeři, který jde opět do přečíslení 5 na 3. A sehrát to umí. Míč do kraje na volného Timilehina, ten ve vápně pod sebe a Barratt do prázdné branky pečetil skóre zápasu a dovršil svůj snadný hattrick. Třikrát dával z malého vápna do prázdné branky. Timothy Barratt 0:4

Zaplatili jsme daň. Vysokou daň. Došlápl si na nás totiž finančňák. Teď je otázkou, zda jsme už všechny pohledávky uhradili, či zda budeme mít ještě další výdaje a jak vysoké. Každopádně je to druhý zápas bez vstřelené branky, je to druhý výprask na domácím hřišti. A je otázkou jakou vnitřní sílu teď tým ukáže, jakou má. Teď je to na těch nejstarších a nejzkušenějších. Jestli bude tým ROZPOLCENÝ? Teď to byl každopádně SPLIT.

Příští zápas, velikonoční zápas, hrajeme už v pátek na Velký pátek, tedy 29. března od 15 hodin v Jinonicích proti FK Motorlet Praha B. Přijďte nás podpořit, protože nás čeká další tým, který bude víc z ČFL než z přeboru. SKS4EVER. FRESHCHANGE.