FK Motorlet Praha B – MA 2:3 (2:2)

PENDREK

Toto slovo má v českém jazyce tři významy. O prvním významu si hráči něco vyposlechli na úterním tréninku. Ten druhý představuje atypickou chuť kořene lékořice lysé. Ve starověku věřili, že se jedná o elixír mládí. Holanďané z této chuti vytvořili legendární cukrovinku a lékořice je jednou z tajných ingrediencí při výrobě piva. Chtěli jsme jít do zápasu s energií mládí, se svěží chutí a pozitivním nastavením, že pivo po výhře chutná ještě trochu líp. Potřebovali jsme se vyvarovat zbytečných chyb, aby to nebylo na pendrek, což je třetí význam tohoto slova.

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 2-2, střely: 4-6, rohy: 2-7, faktor xG: 0,92 – 1,04

Statistiky 2. poločasu: branky: 0-1, střely: 7-8, rohy: 4-1, faktor xG: 1,08 – 2,05

S napětím jsme očekávali sestavu domácích. Venku dvakrát vysoko prohráli, doma naopak nabyli tým hráči z ČFL a smetli lídra soutěže z Kopaniny. Utkání se předehrálo už v pátek z důvodu velikonočního volna a navíc na hlavním travnatém hřišti. V sestavě se nakonec objevili pouze dva hráči, kteří v neděli sedli na lavičku utkání ČFL proti rezervě Bohemians. To však nesnižuje kvalitu týmu Motorletu, tudíž jsme chtěli začít opatrně a naše rozestavení mělo pomoci na úvodní minuty zavřít naši polovinu hřiště.

Ani všech deset hráčů na naši polovině nedokázalo zabránit situaci jeden na jednoho. Veselého vykoupala nová posila Motorletu, která dokončila přestup o den dříve, Nigerijec Okechukwu Amobi, a na přední tyč bohužel otevřel skóre. 1:0 Okechukwu Amobi

18´ Yarullin utekl po pravé straně hřiště, dle asistenta rozhodčího však prý neudržel míč na hrací ploše, z čímž nesouhlasili ani domácí pořadatelé, kteří nevěřícně kroutili hlavou, nicméně to podstatnější bylo rychlé přenesení hry po autovém vhazovaní a opět osamocený hráč v náběhu sám na brankáře. 2:0 Tomáš Krym.

19´ A do třetice. Výkop brankáře, prodloužená hlava a opět sám na branku Amobi, tentokrát ho skvěle vystál Rychlík a tutovou šanci chytil. To však už bylo příliš na trenéry našeho týmu. Nastoupit s defenzivním rozestavením a hlubokým blokem a po devatenácti minutách umožníte soupeři jít třikrát sami na branku? Začalo se připravovat dvojí střídání, okamžitá změna rozestavení i změna hloubky bloku.

27´ Autové vhazování Štykse, prohraný hlavičkový souboj ve vápně, odraz na hranici šestnáctky a volej Milana Bialeka s jemným poskočením a stříhnutím nohama. Ve středu se trefil podobně v tréninku, teď nás tímto podařeným kopem dostal zpět do zápasu. GÓL. MILAN BIALEK 2:1

Zpracování Milana Bialeka před legendární střelou.

36´ Nejprve došlo ke střídání. Do obrany naskočil Petr Věchtík a doplnili jsme druhého útočníka, novou posilu, kterou jsme podepsali v týdnu Vladimíra Máče. Vzápětí povedená střela Jensena. Soupeřův nákop vyhrál v hlavičkovém souboji Vodrážka, čímž posunul ke zteči Jensena, ten si poradil s obranou Motorletu a přesnou uklizenou střelou o tyč vyrovnal. GÓL. NICOLAS GRUNNET-JENSEN 2:2 (as. Bořek Vodrážka)

Ofenzivní hráč Vladimír Máče.

50´ Klíčový okamžik zápasu přišel krátce po výměně stran. Přímý kop od postranní čáry zahrál David Věchtík na zadní tyč, kam si seběhl Marek Vyjdák, brankář Jan Šmerda vyběhl o něco později, takže po hlavičce Vyjdáka došlo ke střetu, a přestože Šmerda zasáhl míč zároveň knockautoval našeho hráče. Rozhodčí nezaváhal a nařídil pokutový kop. Hrůzostrašný úder Vyjdák po tříminutovém ošetřením ustál a utkání dohrál. Penaltu zahrál mladík Jensen a svou ostrou placírkou pod břevno nás rázně poslal do vedení. GÓL. NICOLAS GRUNNET-JENSEN 2:3 (as. Marek Vyjdák, David Věchtík)

Ošetřování otřeseného Marka Vyjdáka po ráně od brankáře Motorletu Šmerdy.

63´ Dovolili jsme soupeři střílet z nebezpečné pozice, vzápětí si vybral svou slabší chvilku i Petr Věchtík a nabídl soupeři šanci, kterou skvěle uhasil Rychlík. Vzápětí se do šance dostal i na druhé straně Máče.

80´ Mohlo být hotovo. Alba šikovně pustil míč na Vodrážku, který byl na zadní tyči úplně osamocený. V jasné pozici mu však míč sklouzl a trefil pouze boční síť.

83´ Přišel další důležitý zákrok Rychlíka. Motorlet se nevzdával a tlačil se do vyrovnání. Naši hráči si museli sáhnout do rezervoáru zásob a energie.

92´ Hůlka našel ve vápně Albu, ten se svou šancí naložil vylepšením pozice pro Jensenův hattrick. Leč i mistr tesař se občas utne. Kombinace placírky do prázdné a jinonického drnu. Pár centimetrů vedle tyče bylo výsledkem i tečkou za zápasem.

Hráč zápasu Nicolas Grunnet-Jensen

Důležitá výhra nás opět posunula tabulkou výše. Máme 32 bodů a v příštím zápase nastoupíme doma v sobotu 6. dubna v 16:30 na trávě proti SK Čechii Uhříněves. Budeme chtít opět vyhrát. Budeme se chtít radovat s našimi fanoušky, kteří chodí na zápasy v hojném počtu. Děkujeme a těšíme se. SKS4EVER, FRESHCHANGE.

30. 3. 2024 Zizzé