Mezinárodní Svaz Mládeže – MB 2:1 (1:1)

V povětrném odpoledni jsme vyzvali Mezinárodní svaz mládeže. Na Podvinný mlýn jsme přijeli s cílem uštědřit lídrovi tabulky první porážku v sezoně.

V úvodu jsme byli lepším týmem. Po „Sexy patě” Zvolenského jsme přenesli hru na Papeže, který přestřelil. Ten pokračoval sebevědomě a narýsoval krásný balon na Dobrého, který ve slibné pozici hlavičkoval doprostřed.

Náš Nomen omen se ale o chvíli později už prosadil. Vondrášek rozehrál přímý kop na Vejvodu, ten si na lajně zasekl a našel „Buena”, který na dlouho nohu skóroval. 0:1

Po vstřeleném gólu nás domácí tlačili, ale přes náš kompaktní blok se dostávali těžce.

Vyrovnání pomohly hostům povětrnostní podmínky. Náš výkop od brány se zastavil okolo půlky, po prohraném šel souboji útočník MSM a z úhlu se mu podařilo přehodit Chloupka. 1:1

Před koncem poločasu jsme si mohli vzít vedení zpět. Dobrý poslal balon na Chvalovského, který se dostal před obránce, ale jeho střelu brankář vyrazil. Odražený balon si našel Vejvoda a sklepl ho pod sebe na Dobrého, ten však pálil těsně nad.

Začátkem druhé půle jsme bohužel rychle inkasovali. V souboji u levé lajny jsme byli nadvakrát málo důrazní a křídlo soupeře si navedlo balon do středu. Při první střele nás zachránilo břevno, po dorážce už mohli domácí slavit. 2:1

Bylo na nás abychom se opět předvedli v útočné fázi. Dvě dobré příležitosti měl střídající Halíř, po rohovém kopu i po přetaženém centru střílel mimo.

V poslední desetiminutovce už jsme hráli „vabank”. Vyslali jsme stopera Studera, aby působil chaos v obranných řadách MSM.

Na rohový kop se vysunul i brankář Chloupek a málem mohl být naším spasitelem. Jeho střela ale trefila jen jednoho z našich hráčů. A tak si z Podvinného mlýna neodvážíme ani bod.

I před porážku zůstáváme druzí, ale derou ze na nás třetí Nebušice i čtvrté Stodůlky. Na oba týmy máme dvoubodový náskok a právě Stodůlky vyzveme v dalším venkovním zápase

SKS 1911 🤍💚

Sestava SKS1911: Chloupek – Šiškun, Smejtek (46´Halíř), Studer, Vondrášek (c) – Papež, Vejvoda, Vyskočil, Zvolenský – Chvalovský (79´Poledník), Dobrý

Branka SKS1911: Dobrý

Statistiky:
MSM – Střešovice B

Rohy 3-3
Střely na bránu 5-4
Branková konstrukce 1-0
Střely mimo 2-4
Fauly 7-22
Ofsajdy 3-2
Žluté karty 0-4

Další utkání hrajeme v neděli 21.4. na Stodůlkách. Přijďte nás podpořit!

Jonáš Burger