SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Lipence – MB 1:3 (0:1)

Lipence – Domácí nepatří mezi naše oblíbené soupeře, dlouho jsme tady nevyhráli, minulý rok jsme proti nim odehráli oba zápasy prakticky v „10 ti“ atd. Přesto jsme – vzhledem k našemu rozpoložení, nabité lavičce (viz foto, přičemž se ještě někteří hráči nevešli do nominace) i přesvědčení, že velké hřiště a vedro může a bude lépe svědčit nám, přijeli pro 3 body.

Prohráli jsme los a tak jsme v první půli „sypali“ své útoky dolů „z kopce“. Čistou šanci jsme měli hned v úvodu a i v dalším průběhu se hrálo víceméně za naší stálé převahy. Množství útoků jsme nedotáhli do gólového konce špatnou finální přihrávkou nebo chybným zakončením (!), mnohokrát zastavil náš samostatný „nájezd“ praporek AR2 (jeho správným rozhodnutím bránilo slunce, klesající k horizontu přímo proti němu, a tak mu – po jeho opakovaných nepřesnostech – jedna z divaček nabídla vlastní kšiltovku. Její ochota se bohužel nesetkala s pozitivní odezvou) a v některých situacích vytáhl vynikající zákrok domácí gólman. Poločas tedy – bohužel jen – 0:1 (28. F.Rožec proměnil svůj perfektní náběh z beka až na hrot..).

Druhá půle se nesla v podobném duchu, my jsme doufali ve včasnou pojistku vedení, věřili, že nevyrobíme nějaký kiks při zakládání postupných útoků u našeho vápna a nedovolíme domácím ani moc standartek .. Následovalo opět množství nám odmávaných offside, „pár“ přečíslení, zastavených domácími stopery ve vápně, několik našich selhání v koncovce a kvalitních zákroků domácího golmana. Domácí zahrozili pouze ojediněle po dlouhých nákopech do naší obrany a z nemnoha standartek (naštěstí zahraných většinou bídně). Stav 0:1 trvá, body stále „ve hře“…

Závěrečná čtvrtina přinesla (mohla přinést) uklidnění, když jsme proměnili penaltu za faul na V. Muroně (72. K.Dobrý 0:2). Domácí to nesli nelibě, neboť se předtím dožadovali odpískání penalty ve svůj prospěch (po „kontaktu“ jejich útočníka s bekem v našem vápně HR nekompromisně rozpažil). Za pár minut se už ale dočkali i oni : ve vlastni 16 jsme ve zbytečném souboji ztratili míč a HR tentokrát odpískal  v náš neprospěch až následný střet našeho brankaře s hráčem domácích (79. penalta, 1:2). Rázem bylo zaděláno na drama, klandr ožil, domácí posílali dlouhé míče k našemu vápnu a tam o ně sváděli srdnaté souboje. Naše výpady do otevřené obrany končily pár minut tak jako dosud = neúspěšně. Oddechnout jsme si mohli až těsně před koncem (86. V.Muroň 1:3). Když už se zdálo, že zápas tentokrát ukončíme vítězně a všichni, poslal v nastavení HR na pokyn „muže bez kšiltovky“ o chvíli dřív pod sprchy našeho útočníka za hloupé / zbytečné oplácení předchozího faulu…

Našlo by se i pár dalších negativních věcí (třeba zranění – doufejme, že ne vážné – M.Krejčího),  podstatné jsou 3 body a velmi zřetelná herní převaha. Následuje domácí dvojboj s – kromě Nebušic – pravděpodobně největšími adepty postupu : Sbornaja Komanda MSM a Stodůlky.

Sestava SKS : Rychlík – Rožec, Veselý, Papež, Krejčí (13.Fischer) – Barták (46.Uhlík), Vyskočil (69.Šiškun), Dobrý, Vondrášek – Hojsák (46.Burger), Šperl (57.Muroň).

Masér: Smejtek
Kondiční trenér: Michalanský

Góly SKS : Rožec, Dobrý, Muroň

Komentář soupeře zde: https://www.sokollipence.cz/Atym/A24_6kolo.html

RT