MA – AFK Slavoj Podolí Praha 3:2 (1:2)

GOLDEN RASPBERRY

Od roku 1981 se toto ocenění uděluje v Los Angeles den před udílení Oskarů. Přišel s tím jistý John J. B. Wilson a tyto ceny se udělují nejhorším filmům, nejhorším hereckých výkonům apod. Samotná cena, malina na filmovém pásu postříkaná zlatým sprejem má hodnotu $4,79. (wikipedie). My jsme si tento příběh převedli do fotbalového prostředí. Ukázkou nejhorších hereckých výkonů byly teatrální pády – simulování. Nejhoršího dabéra jsme napodobili ukázkou živých diskusí s rozhodčím a nejhoršího diváka jsme připodobnili ke gólmanům, kteří jen žasli nad povedenými tvrdými umístěnými střelami. Pointa? Udělat z hráčů Podolí nejhorší diváky a vyhnout se nominaci na zlatou malinu. Jednoduše vyhrát, připsat tři body a dostat se na čtvrtou pozici.

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 1-2, střely: 6-5, rohy: 2-6, faktor xG: 0,97 – 0,85

Tento týden panovalo mokré a hlavně studené počasí. Trávník byl nasáklý vodou, zejména střed hřiště. Chtěli jsme diktovat tempo zápasu, od začátku do konce si jít bez pochyby pro vítězství. Člověk míní, leč na hřišti je míč a taky 11 frajerů soupeře, kteří na věc mají trochu jiný názor.

Vstup do zápasu se vydařil. Hned jsme převzali taktovku a navíc se nám podařilo vstřelit rychlý gól. Autové vhazování Martina Štykse se dostalo až do vápna, Máče sklepl pod sebe a Šimon střelou po zemi zařídil první úklid za záda Vondrky. GÓL. SAMUEL ŠIMON 1:0 (as. Vladimír Máče, Martin Štyks)

Samuel Šimon slaví úvodní branku zápasu.

24´ Dvacet minut jsme dobývali branku Podolí. Soupeř už po první brance vypadal poraženě. Bohužel k šancím jsme se nedostali a „levasso“ Jensena skončila vysoko nad. A tak přišla nenápadná akce Podolí a naše podcenění. Autové vhazování Podolí, konkrétně Podobský vhodil aut, Jůzek prodloužil za sebe, Procházka napálil vlastního hráče, od něj se míč odrazil zpět a Procházka napodruhé našel volné místo u levé tyče Borského branky. Vojtěch Procházka 1:1 (as. Robert Jůzek)

29´ Inkasovaný gól nezpůsobil zvýšenou naší aktivitu, naopak přinesl pořádný útlum. Rezignovali jsme na vše, co fungovalo a Podolí jsme parádně dostali do zápasu. Jůzek podržel míč, poslal pod sebe, polocentr skončil na zadní tyči a následnou střelu z vápna konečky prstů vyškrábl Borský.

36´ V logickém sledu události přišel další zmar naší obranné fáze hry. Vše začalo paradoxně naším přímým kopem z hranice šestnáctky. Junek sice poslal míč mezi tyče, leč střela byla velmi slabá a brankář mohl velmi rychle založit protiútok. Obranná čtveřice si s touto situací však dokázala hravě poradit a míč odkopla z velkého vápna na polovinu soupeře. Tam nám zaspala dvojice útočníků a umožnila další pokračování útočné akce. Na těžkém terénu ve středu hřiště hned tři naši hráči prohráli klíčový souboj, ze kterého vytěžil míč Podobský, ten střelou z vápna a z úhlu zaskočil Borského střelou k tyči.

Filip Podobský 1:2 (as. Vojtěch Čmelík)

Hodně tvrdých soubojů svedli naši hráči s Robertem Jůzkem.

46´ Do druhého poločasu jsme museli mnoho věci změnit. Vyměnili jsme dvojici útočníků. Posunuli jsme Zdeňka Kříže tvrdit muziku do středu hřiště. Na kraj hřiště nejenom kvůli centrům jsme poslali Charváta. Na hrot se posuul Roman Alba. A právě Alba byl blízko vyrovnání. Pa autovém vhazování Martina Štykse šikovně prodloužil hlavou míč na zadní tyč a trefil zadní tyč.

Roman Alba oživil útočnou aktivitu našeho týmu.

59´ Těžký terén zhoršoval kvalitu hry. A začalo se jiskřit a přibyly ostřejší zákroky. U laviček hodně surově zezadu zajel do Rotheho Miroslav Šulc. Za svůj oranžový zákrok vyfásl pouze žlutou kartu.

Velmi ostrý zákrok Miroslava Šulce na Tomáše Rotheho.

65´ Velmi dobrý zápas odehrál Samuel Šimon. Bohužel se nechal vyprokovat hráčem Podolí Antonínem Chlumem. Ten mu úmyslně šlápl na nohu, načež Šimon ho udeřil. Oba se s bolestivou grimasou svalili na trávník. Ani hlavní rozhodčí, ani asistent rozhodčího situaci neviděli. Bohužel není ani na kameře. Po konzultaci asistenta rozhodčího s hráči Podolí dospěli k udělení červené karty pouze pro Samuela Šimona. Museli jsme do deseti. Paradoxně to byl zdravě „nasírací“ prvek pro naše hráče a impulz otočit tento zápas v náš prospěch.

Značné emoce vzplály u potyčky Šimona a podolského Chluma.

68´ Autové vhazování u laviček Martina Charváta na Davida Věchtíka. Posunutí na střed hřiště Jensenovi, jeho dva rychlé kroky a nápřah ze 30 metrů. A z Vondrky byl pouhý divák dle motivačního předzápasového videa. GÓL. NICOLAS GRUNNET-JENSEN 2:2 (as. David Věchtík, Martin Charvát)

Výstavní vyrovnávací trefa Jensena.

71´ Jsme museli čelil dvoj-střele. Z přímého kopu střela nejprve nepříjemně skočila před Borským, tak pouze Borský vyrazil před sebe, vzápětí střelu z úhlu si Borský opět na přední tyči pohlídal.

74´ Přišel likvidační faul právě Antonína Chluma, který už měl být vyloučený za incident ze Šimonem. Při svém průniku po levé straně si míč příliš předkopl, Štyks ho tedy odkopl, Chlum místo brzdy však naskočil a obě nohama zcela účelově došlápl na achilovky Štykse, čímž ho poslal do nemocnice. Bezohledný zákrok byl potrestán pouze žlutou kartou.

Martin Štyks po tomto zákroku, i na doporučení pana doktora Jůzka odcestoval do Ústřední vojenské nemocnice.

78´ Marek Yarullin se dostal do dobré pozice z úhlu a byl blízko vedoucí brance. Vondrka tentokrát se divákem nestal a předvedl výborný zákrok. Následoval klíčový rohový kop. Nakrátko rozehraný kop Věchtíka na Yarullina, narážečka, ztráta Věchtíka, kterou rychle zpět získal Yarullin, tomu míč trochu utekl opět k Věchtíkovi, ten z voleje napálil míč na branku a Vondrka se opět stal smutně přihlížejícím divákem. GÓL. DAVID VĚCHTÍK 3:2 (as. Marek Yarullin)

Vítězná oslava Davida Věchtíka.

Zbytek zápasu jsme si už pohlídali. Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali. Přesto jsme ukázali bojového ducha a především po vyloučení jsme si šli pro vítězství. To je bezesporu třeba ocenit.

Naši hráči absolvovali značné množství vzdušných soubojů.

Můžeme opět slavit. Máme 39 bodů, patří nám 4. pozice a čeká nás velmi těžký trojzápas. Nejprve pojedeme do Kolovrat, pak doma ČAFC a potom na Kopaninu. Naši hráči navzdory předváděné hře určitě budou pomýšlet na 9 bodů. Přijďte je podpořit příští sobotu 27. dubna v 10:15 do Kolovrat.

Děkujeme a těšíme se. SKS4EVER, FRESHCHANGE.