SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MB – FC Zličín 3:1 (2:1)

Střešovice – aktuální forma našeho dnešního protivníka vzbuzovala respekt : z posledních 6 ti zápasů 5 vyhrál, pouze Sborná komanda s ním brala remízu, prezentuje se druhou nejlepší obranou v soutěži atd. My si už nemůžeme dovolit ztrácet „moc“ bodů a tak jsme se připravovali na náročný zápas. Úvod nám vyšel nadmíru dobře : J.Burger se prosadil přes soupeře u rohového praporku, jeho centr na přední tyči výborně tečoval A.Šperl a I.Chvalovský nás svým důrazem na brankové čáře poslal do vedení už ve 2. minutě .. Pokračovali jsme docela aktivně, hosté si vzadu situaci příliš nekomplikovali a po první přihrávce většinou následoval dlouhý míč od stopera na naší půli za beky , kde o něj bojovali rychlonozí a důrazní hráči (za prvních 15 minut „vyrobili“ 10 faulů) Po jednom z nich poslal V.Smejtek volný kop od půlící čáry přesně do nebezpečného prostoru ve vápně a A.Šperl dal zblízka našemu vedení pojistku. Zápas se odvíjel dál podle podobného „scénáře“ : měli jsme větší držení míče, územní převahu a mírný tlak (bez vyložených šancí), hosté spoléhali na rychlé brejky a/nebo na (naše) chyby v rozehrávce…  Dočkali se po ca půlhodině hry :  po hrubce následoval vynucený faul ve vápně, penalta a kontaktní gól našeho bývalého spoluhráče Vlada. Do konce poločasu se skore už neměnilo, přičemž tutovku hostí ve 45. minutě, po volném kopu, zlikvidoval bravurním zákrokem na čáře náš golman.  Druhá půle vypadala podobně : hrál se solidní, rychlý a důrazný fotbal. My jsme potřebovali klid = vstřelit odstupový gól, hosté se při každé příležitosti „hnali“ za vyrovnáním. Převaha byla stále mírně na naší straně, avšak kontakt ve skore trval. Přišlo tak několik našich velkých šancí (při kterých nám chyběla rychlejší reakce, důraz! a při hlavičkách z dobrých pozic i trochu větší přesnost) a na druhé straně jeden samostatný „nájezd“ útočníka hostí. Ten však zlikvidoval náš golman. Rychlost, obratnost, bojovnost hostujících útočníků a několik standartních situací pro nás tedy znamenalo stálé nebezpečí… Rozhodnutí přinesl až střídající D.Michalanský, který v závěru zápasu po pěkném uvolnění z naší zálohy poslal svou střelu do vzdálenější šibenice zličínské brány. Finále již naši hráči pohlídali, žádné drama jsme nepřipustili a připisujeme 3 body. Závěr : náročný zápas, dobrý, těžký soupeř. Průběh jsme si „trochu“ zkomplikovali, avšak naši borci poctivou prací dotáhli match k zaslouženému vítězství.  

Sestava SKS1911: Rychlík – Papež Smejtek Němec Vondrášek – Chvalovský (65. Michalanský) Vyskočil Dobrý (17. Ridzák Jakub) Halíř (75.Barták) – Šperl Burger. Dále připraveni : Zumr, Šiškun, Pospíchal.

Góly SKS1911: Chvalovský, Šperl, Michalanský

RT