SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

U16 – SK Zbraslav 4:3 (2:2)

Střešovice – Zážitek připomínající příběh legendy Robina Hooda z Locksley momentálně zažívá tým U-16 SK Střešovic. Zatím co doposud, tedy před posledním domácím víkendovým utkáním se podařilo získat ze 6 zápasů pouhé 2 body a dokonce darovat vítězství v minulém víkendu poslednímu týmu tabulky z Přední Kopaniny.

Tentokráte čekal na tým soupeř z klubu SK Zbraslav, který ještě v letošní jarní části sezóny ani jednou nezaváhal, posbíral tedy max. Počet bodů.

Na utkání, které se odehrálo v neděli od 15h na umělém trávníku SKS bylo k dispozici trenérům 16 hráčů, včetně 3 kluků, kteří byli zapůjčeni ze staršího týmu U-17.

Do utkání jsme vstoupili s taktickými pokyny, počkat si v zataženém bloku na dlouhé centry soupeře, které se dařilo ve vzdušných soubojích vyhrávat a získávat pro svůj tým klid vzadu velmi dobře hrajícímu Herešovi.

Bohužel však po našem nedůrazu v osobním souboji, po rozehrání vhazovaní prošel hráč soupeře přes tři naše bránící a podařilo se mu najít v pokutovém území úplně volného spoluhráče, který se na podruhé nemýlil, když poprvé ještě stihnul zblokovat střelu náš obránce.

Na našich hráčích bylo však vidět stejné velké odhodlání tento zápas nevzdát a zvládnout, přičemž nám skvělě fungovala komunikace a neustálá podpora spoluhráčů při zajišťování.

Před utkáním nabádaný hráč Bazala na větší aktivitu ve středu hřiště a střelbu, předvedl v 11.min perfektní uvolnění, následnou narážečku se spoluhráčem a skvělou střelu, kterou brankář dokázal usměrnit pouze za svá záda, přičemž následovalo oslavné salto mortale. Bylo srovnáno na 1:1.

Bohužel do konce 1. poločasu soupeř ještě jednou dokázal odskočit na výsledek 1:2, kdy po křídle po naší levé strany dokázal odcentrovat a následně se ze vzduchu hlavou prosadit. Akce se stala po naší chybě, kdy jsme na soupeře zbytečně v rychlosti vystoupili a on si již poradil s prohazovačkou okolo našich hráčů, na tohle upozornil trenér o poločasovou přestávku a následně již takhle jednoduchou akci jsme soupeři nedarovali.

Čím se však snažíme od začátku sezony prezentovat je podpora obránců v útočné činnosti a přesně toto předvedl legendárně Tohami kdy nejdříve sám míč vybojoval na své obranné polovině, následně si narazil se spoluhráčem a naběhnul mezi obránce soupeře pro průnikovou přihrávku, kterou sice dostal na paty, ale skvěle si míč posunul 1 dotekem a ještě lépe zakončil, kdy brankář byl bez možnosti zasáhnout. Po výborně zahraném přímém kopu Horáka se pověsil do vzduchu Bazala, který svou hlavou však nasměřoval pouze na břevno soupeřovi svatyně. A tak se šlo do kabin za stavu 2:2.

Během přestávky se událo několik změn v sestavě, v čem se však pokračovalo byl hlad po vítězství a tak měl na hlavě Bába, další brankovou možnost, kterou však nasměřoval pouze do tyče.

Následoval další centr, který si našel Hereš v pokutovém území soupeře, brankář však pohotově zasáhnul, naštěstí pro nás pouze před připraveného Horáka, který se již nemýlil. Stanoval tak stav utkání na 3:2. Po té se v pokutovém území perfektně uvolnil Celerýn, přičemž soupeř pouze zatáhnul za záchrannou brzdu podražením zezadu a tak se kopal pokutový kop, ze kterého se nemýlil po několikáté (Tonaldo) Matějovský.

Ke konci se již náš tým opět spíše soustředil na bránění, ale skvěle chytající Jedlička, si však až na jednu dorážku z bezprostřední blízkosti věděl rady.

A tak se mohlo jít slavit vybojované vítězství 4:3 o které se zasloužil stejnou měrou každý hráč na hřišti, jelikož všichni odvedli své maximum.

Sestava SKS1911:

1. poločas: Jedlička, Tohami, Hereš, Horák, Nahi – Kuttner, Burger, Bazala(C), Zhurba, Řežábek – Matějovský

2. poločas: Jedlička, Tohami, Hereš, Horák, Nahi – Ryvol, Celerýn, Kuzhman, Bazala(C), Aksamit – Bába

Branky SKS1911: Bazala, Tohami, Horák, Matějovský

 Teď už jen vytrvat a v dalších utkáních předvádět stejný či ještě lepší výkon, těšíme se s diváky na viděnou v dalším utkání doma v neděli od 15:00, tentokráte proti Čechii Uhřiněves.

Jaroslav Masopust