SK Čechie Uhříněves – U16 4:2 (0:1)

Uhříněves – I přes své zranění s námi neváhal jet do daleké Uhříněvsi jindy klíčový hráč Vítek Přikryl a pro naše stránky odhaluje svůj dojem z utkání:

„V sobotním kole nás čekal výjezd do Uhříněvsi proti týmu na čele tabulky, tedy SK Čechii Uhříněves. Kvůli nepříznivému počasí, kvalitě soupeře a početné marodce (na zápase bylo přítomno pouze 11 našich hráčů) bylo jasné, že se budeme snažit spíše o nepříliš náročnou hru založenou převážně na dlouhých balónech. Začali jsme dobře a hned ve dvanácté minutě nás dalekonosnou střelou do vedení poslal hrotový útočník Vihan. Do poločasové přestávky jsme soupeře do žádné nebezpečné šance nepustili a tak jsme do druhého poločasu šli s jednogólovým vedením, které v 50. minutě navýšil Slezák střelou k tyči po chybě obránce Čechie. V 75. minutě snížil z penalty domácí Hora . O pět minut později bohužel z odraženého balónu po rohovém kopu srovnal opět Hora a v 85. minutě se domácí dostali po tečované střele do vedení 3:2. Ke konci jsme se snažili výsledek ještě zvrátit, ale to se nám nepovedlo a z protiútoku vedení soupeře navýšil kdo jiný než Hora na konečný stav 4:2.

Očima trenéra:
Do Uhříněvsi jsem se moc těšil. Mají sympatický tým i trenéry, zaslouženě vedou soutěž a snaží se hrát kombinační, technický fotbal. Zápas byl od začátku velice takticky svázaný, kdy ani jeden tým nechtěl udělat žádnou chybu. Nám se podařilo dostat se do vedení po krásné střele Vihana a všichni kluci plnili náš herní plán do puntíku. Domácí se nedokázali dostat přes náš obranný val. V závěru poločasu jsme se dostali pod tlak po sérii rohových kopů, kdy při nás stáli všichni svatí. Věděli jsme, že domácí budou v druhém poločase zatápět pod kotlem, ale byli jsme to my, kdo odstartoval lépe a dostali jsme se ve 48. minutě do dvoubrankového vedení. Domácí museli vrhnout všechny síly do útoku a po brance z pokutového kopu, odražené střele z poza vápna a tečované střele do protipohybu brankáře se jim podařilo utkání otočit ve svůj prospěch. V samém závěru jsme šli do maximálního rizika, avšak risk se nevydařil a domácí přidali čtvrtou, konečnou branku. Chci před našimi hráči smeknout klobouk. V nevlídném počasí a bez možnosti střídání drželi na půdě celku, který neztratil ani jeden bod, ještě 18 minut před koncem vedení. Že se nám zápas nakonec výsledkově nepovedl samozřejmě velmi bolí. Kluci ukázali, že z nich rostou chlapi. Předvedli lásku ke klubu a sportu jako takovému. Vytvořili předlohu pro film 11 statečných a mně s Karlem vzpomínku do konce života. No a samozřejmě všichni ti, kteří mohli přijet a nepřijeli o sobě také hodně prozradili. Ostatně soudím, že Dmitry Nahorianskyi je nejlepší brankář na světě.“