SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

FK Zlíchov 1914 – MA 2:4 (0:2)

BAKSHEESH je slovo perského původu. A má hned 3 významy. V politických kruzích je toto slovo označováno jako úplatek. Úplatky se nás však netýkají. Může to být také příspěvěk na charitu. Zlíchov má však v této sezóně bodů víc než dost, takže ani charita nepřipadala v úvahu. Posledním významem je spropitné, což však není daň z pití, jak se někdy omylně vykládá. V luxusním prostředí bývá spropitné jako povinnost uhradit COUVERT. Poplatek za stolování. U nás je velmi obvyklé slovo DÝŠKO, což je hovorový výraz z francouzského „discretion“, čili poplatek za diskrétnost. Všimné za nevšimné. Občas padne výraz TUZÉR, z německého slova DOUCER, i když prapůvod je z latiny, ten se dává od cesty dětem, aby si koupili něco sladkého od cesty, dortík. Spropitné se obvykle dávalo služebnictvu, aby ho večer doslova propili. A co z toho plynulo pro nás v dnešním zápase? Rozhodně jsme nehodlali platit nějaký bakšiš na zlíchovskou charitu, naopak jsme si hodlali naúčtovat drahý couvert. Dýško netřeba, poněvadž nepotřebujeme diskrétnost, naopak, jen ať to všichni vědí. Spropitné se bude hodit večer na zapití a opojný pocit z výhry by měl přinést sladký a opojný pocit – tuzér.

V kabině na Zlíchově bylo velmi těsně. 21 lidí v kabině.

Statistiky 1. poločasu: branky: 0-2, střely: 7-11, rohy: 2-2, faktor xG: 0,64 – 1,53

Statistiky 2. poločasu: branky: 2-2, střely: 9-5rohy: 5-0, faktor xG: 1,48 – 0,72   

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Hampl – Štyks, Němec T., Věchtík P., Charvát (C) – Alba, Kříž, Věchtík D., Rothe -Kouklík, Burýšek. Do hry naskočili: Zvolenský, Fischer, Obhlozok – Připraveni Zumr, Rožec, Šanda

Začali jsme velmi aktivně a odhodlaně. Přesto jsme i přes dobrý začátek hned v úvodu nabídli Zlíchovu obrovskou šanci. Chochola nás zaskočil svou rychlostí dostal se za obranu a šel sám na branku. Naštěstí pálil nad.

Další minuty patřili nám. Akce po ose Burýšek, Rothe, připravená palebná pozice na hranici vápna pro Kouklíka, tvrdá střela a zákrok brankáře Žežulky, pohotová akrobatická dorážka Burýška a scifi zákrok domácí brankáře. S podivem, že tato situace neskončila brankou.

13´ Nepříjemné napadání našeho týmu vyústilo v chybu rozehrávce stoperů a Burýšek mohl jít sám. Nestihl si však připravit lepší pozici pro zakončení a brankář Žežulka si připsal další vynikající zákrok.

17´ Aktivně hrající David Věchtík překvapil nečekanou střelou z otočky, mířila těsně kolem horního rohu branky. Tentokrát Žezulka pouze vytěsňoval míč očima mimo tyče.

23´ Jsme dostali příležitost přímého kopu s parádní vzdálenosti. Burýšek však na svůj kop příliš přitlačil a zamířil těsně nad.

32´ Konečně jsme zúročili náš herní válec během prvního poločasu. Kouklíkův přetažený centr si našel Burýšek, přes hlavu dokázal míč vrátit do hřiště, Kříž si všiml na vápně postaveného Charváta, ten si míč ještě posunul mimo blokujícího obránce a nevšední střelec uklidil do protipohybu gólmana k tyči. GÓL. MARTIN CHARVÁT 0:1 (as. Zdeněk Kříž, Vojtěch Burýšek)

37´ Skvělý výkon v prvním poločase jsme korunovali druhou brankou. David Věchtík získal ve středu hřiště míč, vydoloval ho pro Kříže, Kříž do lajny na Rothe, ten pod sebe na Štykse, ten poslal přetažený centr na zadní tyč, kam si seběhl Alba, Alba hlavou sklepl doprostřed vápna na BUrýška a jeho střela do šibenice jen ozdobila celou povedenou akci, do které se zapojilo hned 6 hráčů. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 0:2 (as. Roman Alba, Martin Štyks)

44´ Nám opět po pravé straně zdrhl Chochola, jenže tentokrát si naši obránci s jeho náběhem poradili a donutili ho ke slabé střele, náznak šance to však byl, o tom žádná.

47´ Druhý poločas začal trestným kopem domácích. Střela však vůbec neohrozila branku bezchybného Hampla.

50´ Autové vhazování, Burýšek si dloubnul svého hlídajícího obránce, navedl si míč na hranici vápna, posunul do strany do nebezpečnější pozice na Rotheho, ten však vrátil nahrávku zpět Burýškovi a jeho střela opět zamířila do černého. Druhý gól v zápase, v pořadí 46. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 0:3 (as. Tomáš Rothe)

61´ Zlíchov však zápas nezabalil. A jednoznačně ukazoval, jak fotbalový a nebezpečný tým to je. Už na podzim jsme zápas se Zlíchovem vyhodnotili jako nejtěžší, mají skvělý, silný tým. Velký respekt. Nejprve to zkoušeli z dálky. Plovoucí střela Koláčka a posléze i štiplavá střela Nikla. Pak přišla obrovská megašance. Nikl se proháčkoval do našeho vápna, připravil střeleckou pozici pro své spoluhráče, střelu však Hampl dokázal vytěsnit, jenže na malém vápně se k dorážce dostal právě Nikl. Jeho nekompromisní dorážka však překvapivě orazítkovala BŘEVNO.

65´ Mohl trestat David Věchtík. I on se dokázal ze strany proháčkovat do vápna a svou střelou z úhlu dokázal nadělat značné potíže brankáři Žežulkovi.

74´ Na sebe nesmyslně vzal pozornost hlavní rozhodčí Kříž. Centr do vápna, pro který si ukázkově a předpisově došel brankář Hampl a metr nad útočníkem, který se marně snažil hlavičkovat, vyboxoval míč. K údivu všech včetně domácí lavičky rozhodčí nařídil pokutový kop. Pokutový kop bez obtíží proměnil Černohorský. Černohorský Michal 1:3

85´ Během dalších pět minut mohli domácí snížit i inkasovat. Pět minut před koncem natáhl z dobrých 25 metrů ke střele Koláček a jeho střela zamířila neomylně k tyči. Koláček Vít 2:3

87´ Bylo zaděláno na drama. Jenže velmi rychle nám soupeř umožnil další přímý kop z ideální vzdálenosti. Burýšek si došel pro hattrick. Jeho 47. branka bude mít statut obstřel přizemní střelou k tyči z přímého kopu. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 2:4

V pátek Zbraslav dokázala v poslední minutě vyrovnat zápas na Uhelných skladech a tím oddálit naše oslavy postupu. Dvě kola před koncem máme 6 bodů náskok. Stačí nám poslední krůček. Získat 1 bod. A hned příští zápas hrajeme na Zbraslavi. Máme obrovskou šanci již zde dokončit naši cestu za postupem do pražského přeboru. Buďte u toho a přijďte nás podpořit. Když se to podaří, budeme společně slavit. V sobotu 10. června od 17 hodin. SK Zbraslav versus SK Střešovice 1911. SKS 4EVER.

3/6 2023 Zizzé