SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Admira Praha – U17 3:0 (2:0)

Kobylisy – Souboj s vedoucím celkem tabulky sliboval důrazný a rychlý fotbal. My jsme chtěli jako vždy zvítězit, nicméně s vědomím kvality soupeře a opět promíchané sestavě jsme věděli, že je před námi jeden z nejtěžších úkolů sezóny.


Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Domácí jsme drželi v bezpečné vzdálenosti od branky a ačkoli byl v držení míče více náš soupeř, působili jsme přímočařeji a kluci hráli velice dobře. Admira se však začínala osmělovat a zvyšovala tlak i tempo. První nebezpečná střela ze střední vzdálenosti bohužel skončila v naší brance a poměrně brzy jsme tak prohrávali o jeden gól. Domácí oživli a byli jednoznačně lepší ve všech podstatných parametrech. Zejména v osobních soubojích jsme tahali za kratší konec. Z toho plynula územní převaha a neposlední řadě i druhá branka po neuhlídaném autovém vhazování.

Do druhé půle jsme vstupovali s cílem zvýšit agresivitu a ze zabezpečené obrany hrozit rychlými brejky. Agresivitu jsme sice mírně zvýšili, nicméně jsme byli stále nervóznější a díky nesportovnímu chování (neustálé projevy nespokojenosti s výroky sudího, nakopnutí míče do protihráče v přerušené hře, hádky s protihráči) bylo naše soustředění na společný cíl (vítězství) stále roztříštěnější. I tak jsme ale mohli a měli snížit skóre. Po rychlé útočné akci a přihrávce Weinricha se ocitl sám proti brankáři v dobré pozici Báča, ale svůj moment slávy nevyužil. Domácím se ještě podařilo neproměnit jednu stoprocentní šanci, nicméně střelou opět ze střední vzdálenosti propálili Haláka po třetí a tímto rozdílem utkání i skončilo.

Domácí vyhráli zaslouženě. Hráli jednoduše, krom jedné své šance proměňovali a jejich nastavení bylo přesně odpovídající důležitosti utkání. Na rozdíl od nás. Věřím, že Admira si pro vítězství v soutěži dokráčí a nutno podotknout, že naprostým právem.

I přesto, že nám chyběla celá řada opor, mohli jsme jistě dosáhnout lepšího výsledku. Výkon z prvních 25ti minut byl skutečně velmi dobrý a kdybychom si takový udrželi po celý zápas, nemohli jsme prohrát. Je to velká škoda, ale současně povzbuzení do krásného a nikdy nekončícího fotbalového života.

Základní sestava:
Halák – Burger, Kučera(K), Bouček – Šebesťák, Brož, Weinrich, Kubička, Matějka – Frývaldský, Kuzhman
Střídali:
Báča, Poulíček, Řežábek, Šimánek, Vosický
Muž zápasu:
Weinrich

Děkuji Davidu „Rock Star“ Bayerovi za pomoc na postranní čáře. Na rozdíl od jiného nejmenovaného ho totiž nebyl problém v sobotu dopoledne vzbudit.

„Den bez smíchu je promarněný den.“
Charlie Chaplin, bývalý světový filmový tvůrce (16.4.1889/25.12.1977)

Daniel Klír, 01.06.2023