AFK Slavoj Podolí B – MB 2:5 (1:2)

Po heroickém obratu s Trojou jsme vyrazili na první venkovní zápas jarní části vyzvat rezervu Podolí. Proti předposledním celku tabulky jsme chtěli potvrdit roli favorita.

Úvod zápasu nasvědčoval spíše tomu, že pozice v tabulce jsou opačné. Podolí nás zatlačilo a vytvářelo si nebezpečné standardní situace. Z jedné z nich mířil míč do břevna, po druhé trefil břevno útočník po nedorozumění v naší defenzivě.

Proti vývoji utkání jsme ale jako první udeřili my. V 15. minutě Vejvoda získal odražený míč na útočné polovině, navedl si a zpoza vápna uklidil po zemi k tyči. 0:1

Střelecká chuť ho neopustila. Bohužel byl ale nebezpečný na druhé straně hřiště, když musel jeho nepříjemnou malou domů vykopávat Mulač.

Pomalu jsme přebírali otěže zápasu, přesto jsme byli často v kombinaci zbrklí.

Ve 32. minutě jsme si pomohli provedenou akcí. Studer našel „křížovým” pasem Rožce (ten vystřídal zraněného Krejčího, takže už bychom snad „mohli postavit jedenáctku marodů”), který naservíroval míč na zlatém podnose Zvolenskému. Jeho bomba orazítkovala tyč, dorážku volejem ale proměnil Muroň. 0:2

Dvoubrankové vedení nám vydrželo jen minutu. Standardku ze strany poslali domácí na malé vápno, kde si míč do sítě srazil Smejtek. 1:2

Do konce poločasu jsme byli dále aktivnější, střely Zvolenského i Chvalovského ale mířili mimo.

V druhé půli bylo nutné přidat uklidňující branku, to se nám šle nedařilo. Vejvoda prostrkával na Chvalovského, před prázdnou bránou mu ale vypíchl míč obránce.

Muroňův přímý kop šel na prostředek, o chvíli později hlavičkoval jen do gólmana. Další gól mohl přidat i Vejvoda, ale jeho hlavička skončila na břevně.

A tak, jak to u nás bývá, jsme po svých šancích lacině inkasovali. V 71. minutě si s dlouhým výkopem stopeři neporadili, balon doskákal až do našeho vápna, kde útočník přehodil hlavičkou Mulače. 2:2

Do vedení nás zpět mohl poslat Chvalovský po přihrávce do prázdné od Šyškuna, ale rozhodčí zastavil akci pro ofsajd. My jsme v Podolí žádné body nechat nechtěli a stoupaly emoce.

Uklidnil nás až z přímého kopu Zvolenský. V 78. minutě si vzal balon na kraji šestnáctky a utaženou placírkou nás poslal do vedení. 2:3

O dvě minuty později pojistil vedení hlavičkou po rohovém kopu Vondráška na zadní tyči Šperl. Po dlouhém zranění (z podzimní rozlučky) se tak vrátil do sestavy gólově. 2:4

Do otevřené obrany Podolí se nám podařilo dostat ještě jednou. V 88. minutě zakončil útok po levé straně Zvolenský do brankáře. Na dorážku byl připravený Papež, který se nemýlil. 2:5

„Přehlídka masochismu”, jak hodnotil náš výkon trenér Trhlík, tak dospěla do zdárného konce. Potřetí v řadě vítězíme a držíme druhou příčku.

Sestava:

Mulač – Krejčí (28´Rožec), Smejtek (46´Zumr), Studer, Vondrášek, Šiškun – Papež, Vejvoda, Muroň (79´Kára) – Chvalovský (68´Šperl), Zvolenský

Žluté karty 2-1

Nejen pro fanoušky masochismu se představíme znovu příští neděli 7. dubna od 16:30. V naší Střešovické pevnosti přivítáme Sokol Lipence. Přijďte nás podpořit!