SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

ČAFC Praha – U17 1:2 (0:2)

Jeden z nejstarších českých fotbalových klubů. Český Athletic & Football Club Praha byl založen již v roce 1899 a již o tři roky později vyhrál v sezóně 1902 mistrovství Čech (nejvyšší česká soutěž byla tehdy 18-ti členná, po dvou skupinách, kdy se vítězové střetli ve finále a druhé celky v boji o celkové třetí místo. Třetí skočila ČAFC “B” po výhře 5:0 nad AC Sparta). Naše poslední kolo v soutěži pražského přeboru mladšího dorostu v roce 2023 nás tam přivádí o 121 let později od nejslavnějšího okamžiku domácích. Pár věcí se za tu dobu změnilo. Například Praha již není součástí Rakousko-uherské monarchie, nebo o vítězi nejvyšší soutěže nerozhodovalo finále, ale pořadí celků 5 kol před kolem posledním. Našlo by se toho víc, co je dnes jiné. Co však zůstává je, že když proti sobě nastoupí dvě mužstva mládežníků, obě chtějí vyhrát. My jsme chtěli vyhrát už jen z principu a rozloučit se tak se sezónou nejlepším možným způsobem, domácí si chtěli výhrou pojistit třetí místo v tabulce, o které na dálku bojovali s Vyšehradem.


Záběhlice – Do zápasu jsme vstoupili excelentně. Třetí minuta, rychlý útok po ose Kuzhman, Šebesťák a druhý jmenovaný proměňuje samostatný nájezd. Šestnáctá minuta, další rychlý útok. Burger vysunul Kuzhmana, který přehodil domácího brankáře a poslal nás do dvoubrankového vedení. Fotbal to nebyl špatný, byť povrch hřiště měl k ideálu daleko. Domácí se museli tlačit kupředu, což nám vyhovovalo. My jsme byli v zadu ostražití a zejména pracovití a díky tomu jsme v prvním poločase nepřipustili korigování výsledku.

V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Domácí museli pospíchat a tlačit se rychle před naši bránu, my jsme naopak velice trpělivě čekali na svoje příležitosti. Šance na zvýšení skóre jsme si vypracovali, ale úspěšní jsme v nich již nebyli. Domácím se podařilo 19 minut před koncem snížit rychlou akcí po centru z levého křídla (do poprvé a naposledy rozhozené obrany). Čím více se blížil konec utkání, tím nervóznějším dojmem domácí působili a za některé zákroky rozhodčí měl jednoznačně tasit kartu červenou.

Utkání skončilo naší výhrou 2:1. Poctivě vybojovanou a naprosto zaslouženou. Konec dobrý, všechno dobré. Kluci si podali po zápase ruce, ČAFKA uhájila třetí místo (Vyšehrad v souběžně hraném zápase prohrál) a my jsme krom dresů, míčů, lékárničky, flašek na pití a fotografky Katky, naložili do auta tři body a odvezli jsme je tam, kam patří 🙂

Základní sestava:
Halák – Kučera (K), Bouček, Navrátil – Báča, Burger, Weinrich, Matějka, Dasbach – Šebesťák, Kuzhman
Střídali:
Vosický, Kubička, Šimánek, Řežábek
Góly (Asistence):
Šebesťák (Kuzhman), Kuzhman (Burger)
Hráč utkání:
Kuzhman

Závěrem: Na podzim jsme remizovali s ČAFC Praha 4:4 po urputné bitvě. Dnes jsme oproti podzimní části neměli k dispozici 13 hráčů (Rubáš, Havel, Brož, Fibinger, Kožený, Myška, Motovylchuk, Mozo, Janeček, Braun, Bazala, Frývaldský, Schürrer) a tohoto vítězství si vážím skoro nejvíce. Ukázalo obrovskou vnitřní sílu našeho týmu a výrazné zlepšení, kterého chlapci za sezónu dosáhli.

“Čím těžší je vítězství, tím větší je radost z výhry.”
Pelé, nejslavnější brazilský fotbalista (1940-2022)

Daniel Klír, 15.06.2023