SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Béčko v zimě, zima v Béčku

Střešovice – Pro letošní zimní přípravu jsme zvolili model podobný minulému roku =  v prostředí domácího areálu /UMT, včetně 7 mi utkání se soupeři známými i neznámými. Lednový „set“ obnášel i (pro nás) vložené středeční treninky, od února běží „standartní režim ÚT – ČT – NEDĚLE (ZÁPAS) a ve finále přípravy máme v plánu i krátké herní soustředění a na něj navazující „generálku“ (s FK Zlíchov) před začátkem jarních mistrovských bojů. Kádr nedoznal oproti podzimu přílišných změn , přišli dva „nováčkové“ a dva playeři z Á a naopak stále čekáme na návrat několika dlouhodobě zraněných borců.

Treninková účast v nás zatím nevyvolává žádnou euforii, ale ani deprese (v průměru se účastní 13 hráčů, což je při šíři našeho kádru málo). V přátelských utkáních je pak soupiska většinou dostatečně plná. Dá se říci, že příprava probíhá podle plánu,  se všemi tradičními, předpokládanými (nemoci, škola, hory apod) i pár méně nepředpokládanými (zranění) problémy.

Výběr soupeřů pro přípravná utkání byl tentokrát jasný Kromě Bé třídních jsme do něj zařadili i pár teamů z vyšší soutěže, místní soupeře doplnilo několik „přespolních“, s nimiž jsme se střetli / střetneme vůbec poprvé.

Naše výkony v zápasech prozatím také odpovídají předpokladům : místy kvalitní, místy méně :

BÉ vs Á 1 – 6 : Modelové utkání na úvod sezony, podle zadání Á na 3 třetiny, celkem 105 minut. V první třetině naši borci své „kolegy“ přehráli, ve druhé předvedený výkon (oboustranně srovnatelný) odpovídal času a účelu zápasu a v závěru poslední třetiny  naše vyčerpané (fyzicky i psychicky 🙂 bojovníky položila třetí četa Áčka. Našim borcům se potvrdilo, že pokud všichni projevíme dostatečnou míru zodpovědnosti a nasazení, můžeme jít do konfrontace s účastníky vyšších soutěží bez obav.

BÉ vs Libčice 3 – 2 : S tradičním přípravným soupeřem jsme sehráli vyrovnané utkání, na rozdíl od letního matche jsme neměli „10“ tutovek, ale na rozdíl od letního matche jsme v koncovce „nezkratovali“  a dotáhli zápas k (zasloužené) výhře.

BÉ vs Králův Dvůr B 2 – 1 : Využili jsme „poptávku“ Béčka třetiligového Králova Dvora a v utkání rozdílných poločasů (první z naší strany slabý, ve druhém zlepšení) dokázali překlopit výhru na naši stranu.

BÉ vs Tuchoměřice  3 – 3 : Suverénní lídr středočeské Á je – dá se říci – také naším tradičním protivníkem v přípravě,  tentokrát jsme proti němu nastoupil v silné sestavě 18 ti borců na soupisce k utkání. Soupeř je kvalitní, jeho výkon odpovídal jeho postavení. My jsme se dokázali přizpůsobit a v první půli předvedli výkon, který snesl přísná měřítka. Druhý poločas byl z obou stran volnější, přesto jsme měli vedení, vstřelili i odstupový gól a mohli v dalších šancích rozhodnout. Místo toho jsme vyrobili pár laciných chyb, z nichž 2 soupeř potrestal a skore v závěru srovnal.

BÉ vs Stará Boleslav  3 – 3 : Soupeř z „východní konference“ pro nás představoval oživení a předvedl v první půli chytrý výkon, když obratně využíval našich nepřesností v mezihře a přecházel do rychlých brejků, se kterými jsme měli problémy. Druhý poločas se nesl v podobném duchu, více jsme hráli my, ale také více nepřesně, vázla nám kombinace a na obou stranách bylo – kromě branek – i pár neproměněných vyložených šancí. Z naší strany šlo o nepříliš vydařený match, mužstvu ani fanouškům určitě nelahodil, nicméně načerpali jsme dostatek studijního materiálu k následným rozborům záznamu s elektronickou tužkou J

Zimní příprava je v plném proudu, její „první poločas“ můžeme (když chceme 🙂 myslím hodnotit celkem pozitivně. Samozřejmě vidíme i to, že „dostatečné“ rezervy máme ve všech směrech .

V další fázi nás pak čeká ještě pár týdnů práce pro vylepšení naší rychlosti, výbušnosti, ale i omezení taktických chyb a dalších věcí. K finálnímu vyladění formy věříme přispěje i soustředění a generálka, po kterých již následuje „mistrovský“ úvod jara doma s našimi pronásledovateli z Nebušic.

RT