SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

FAAZ – U16 5:0 (4:0)

Zličín – Technicky i herně velmi vyspělý soupeř, jehož 5 hráčů šlo po našem zápase do základní sestavy válčit ještě v Přeboru Staršího dorostu proti naší devatenáctce!! Kvalita “domácích” se projevovala celý zápas. Hráči akademie byli rychlejší, na výjimky v osobních soubojích silnější a dělali minimum technických chyb.

V prvním poločase nám soupeř poměrně rychle utekl na rozdíl tří branek a o vítězi utkání bylo defakto rozhodnuto již velmi brzy. Byť samozřejmě musíme být na sebe přece jen naštvaní za to, že všechny tři góly padly po rohovém kopu. Tzn. žádný ze hry, po kombinaci, po přečíslení atp. Čtvrtý gól tzv. do šatny jsme také mohli odvrátit lepším postavením a důslednějším napadáním centrujícího hráče. Vepředu jsme příležitosti neměli a byť jsme se snažili o celoplošný presink, “domácí” si s námi vyvíjeným tlakem kombinačně zdatně poradili.

V druhém poločase jsme se podstatně zlepšili. Byli jsme důraznější než v poločase prvním a zlepšili jsme i komunikaci a pohyb. Řekl bych, že jsme byli i odvážnější a vytvořili jsme si rovněž pomocí kombinace a nebo pomocí dobře mířených průnikových přihrávek celou řadu dobrých střeleckých příležitostí a šancí. Neproměnili jsme bohužel žádnou, přičemž vstřelený gól bychom si za druhý poločas jistě zasloužili. Soupeř nám dal i pátý gól opět po rohu (celkem 4 góly po rohu) a takto i skončilo celkové skóre.

Vzhledem k tomu, jaká kvalita proti nám stála se určitě nemusíme za výsledek stydět. Je povzbudivé a jistě velice správné, že se naši chlapci snaží hrát a tvořit za nepříznivého a dokonce i za rozhodnutého stavu (nebývá to zaručeným pravidlem)a v žádném případě se nevzdávají. Náš výkon naopak s blížícím se koncem gradoval, ale opakuji, že bohužel to ke gólové radosti nevedlo.

Velkou bitvu odvedl neúnavný Houdek (byť ho obdržený gól na přední tyči bude ještě pár dní budit ze spaní). Stejně solidní představení má za sebou do útoku velmi silný Krajcer. Sedelmayer potvrzuje stále dobrý standard a v záložní řadě působí soupeřům zejména svým akčním rádiem velké problémy. Opora zadních řad Dostál byl jednoznačně dnes mužem zápasu a svým důrazem a bojovností otravoval život důrazným a kvalitním útočníkům akademie.

Základní sestava:
Havránek(7.1) – Houdek(7.3), Dostál(7.4), Grégr(K; 6.9), Škába(6.9) – Přikryl(6.9), Sedelmayer(7.2), Stára(6.8) – Masopust(6.8), Krajcer(7.3), Dorner(6.9)
Střídali:
Frýdl(6.7), Veselý(6.9), Přáda(6.9), Davalos(6.9), Vihan(7.0)
Průměrné hodnocení týmu:
7.0
Muž zápasu:
Jorik Dostál

Jubilea:
Jan Grégr – (o týden dříve za “U17”) 200. start za SKS
Daniel Krajcer – 10. start za SKS
Šimon Masopust – 88. start za SKS
Jan Sedelmayer – 20. start za SKS
Daniel Klír – 280. odtrénovaný zápas

“Ze země ke hvězdám nevede vyšlapaná cesta”
Seneca (4 př.n.l / 65), římský filozof


Daniel Klír, 4.11.2023