SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Hodnocení U12 – Podzim 2023

Střešovice – V srpnu jsme s kolegy Tomášem Obermajerem a Tomášem Perlíkem převzali ročník 2012, který v tu chvíli přesedal na větší hřiště. Kluky jsme si samozřejmě obhlídli již na jaře a věděli jsme, že bude potřeba tým zdravě doplnit. Kvantita šla na úkor kvality (podobně jako u jiných ročníků jsme zaznamenali v posledních letech velký nárust hráčů).

Prvním krokem tak bylo neoblíbené zúžení kádru, aby byl schopen růst jako tým i jako jednotlivec. Do týmu přišli kvalitní posily, a tak jsme mohli začít pracovat na fotbalové stránce.

 V srpnu jsme včetně soustředění absolvovali 28 tréninkových jednotek (dva týdny dvoufázově + soustředění v Sušici) během tohoto programu jsme se zaměřovali na adaptaci na větší hřiště zejména po kombinační stránce, ale také taktické či fyzické připravenosti.

Na konci prázdnin jsme vykročili do divizní soutěže. V té jsme na úvod porazili Aritmu a Českou lípu. Hra byla tou dobou založena zejména na bojovnosti a velkém elánu hráčů. Později se začala ukazovat slabší stránka týmu, a to byla zejména psychika a nekoncentrovanost ve vypjatých momentech. Ve Varech jsme ztratili jasné utkání v poslední desetiminutovce (vedli jsme o tři branky). Doma jsme zahráli dobře s Neratovicemi, ale pak přišel obrovský výbuch v Děčíně, kde jsme opět v poslední čtvrthodince ztratili tří brankové vedení a nakonec prohráli po nejhorším výkonu podzimu.

Tento zápas hodnotíme jako zlomový. Sice jsme celkem pohodlně vedli, ale herně to byla tragikomedie a nakonec jsme byli potrestáni. 

Po tomto utkání jsme si s týmem velmi jasně určili směr, jakým se chceme presentovat a co by se měli učit. 

Domácí porážka s Žižkovem o gól předznamenala rapidní změnu v myšlení hráčů a herní kormidlo se začalo stáčet k lepším zítřkům. 

Následovalo pět utkání s týmy pod námi (Most, Chomutov, Varnsdorf, Litvínov, Cheb), kde jsme předváděli velmi dobrý fotbal, koncentrovali jsme se po celých devadesát minut na taktické věci a stříleli jednu branku za druhou po krásných akcích.

Před sezónou jsme si dali za cíl být po podzimu do pátého místa a to měl určit poslední domácí zápas se Sokolovem. 

Zápas se hrál ve vysokém tempu a nabídl opravdové drama a výkony obou mužstev byly na závěr oceněni velkým potleskem všech přítomných. Bohužel jsem soupeři podlehli 4:5 a zakončili tak na šesté pozici.

V pražské soutěži byl dán cíl do TOP 3! Toto předsevzetí jsme nenaplnili ani zdaleka. Zápasy neměli glanc, sem tam jsme hráli dobře s míčem na noze, ale vše probíhalo většinou staticky a my jsme doslova zápasy odevzdávali. 

Po úvodním dobrém výkonu proti Dukle JM, jsme nebyli schopni dobýt branku řep, nechali jsme body i na Barrandově i když v tomto zápase jsme zahráli dobrý druhý poločas a naše pochyby o čestnosti klubových funkcionářů jsou stále v paměti.

Celkově jsme nepřeváděli nikterak rychlý fotbal, chyběl nápad, chyběl střelec, chybělo větší odhodlání atd…

Trochu výsledkového zlepšení proti Bílé hoře a Lochkovu nás mělo namotivovat, ale spíše nás to ještě víc utlumilo, a jakoby jsme si mysleli, že se soupeři porazí sami a nemůže se nám nic stát. Takhle to ale ve fotbale nefunguje a tak následovalo sedm porážek a velmi špatných výkonů v řadě!!!

Z původního plánu tak nezůstalo vůbec nic a my se nacházíme na předposlední příčce, což je velké zklamání a jasný signál, že se musí rapidně změnit přístup v zápasech, a zejména v tréninkových jednotkách.

V planeo cupu jsme měli jako vždy cíl prokousat se do závěrečného finálového turnaje, ale ani letos se to bohužel nakonec nepodařilo, a to, i když jsme poslední kolo odstartovali dobře, ale remíza s ČAFC (tou dobou poslední tým) nám vzala potřebný elán do dalších zápasů.

Celkově jsme rozpačití v hodnocení. Cíl jsme nakonec nesplnili ani jeden. V divizi jsme předvedli opravdu dobré výkony a věříme že je na jaře ještě dokážeme posunout dále, skvělé je naše skóre. 109 nastřílených branek nás řadí na čtvrtý nejlepší útok soutěže. Kopřiva je z pětadvaceti brankami třetí nejlepší střelec soutěže. 

Ve druhé soutěži nám toto chybí zejména pak střelecké eso. Průměr inkasovaných branek přes 3 na zápas je hodně a když k tomu připočítáme velmi málo vytvořených střeleckých příležitostí je obrázek jasný a my na tom musíme přes zimu zapracovat. Potřebujeme v týmu sevřít pomyslné nůžky mezi hráči a zvýšit kvalitu.

Statistiky:

Počet hráčů27
 Počet TJ70
Počet TJ Hodin /Minut105 / 6300
Počet Utkání32

Divizní soutěž:

Zápasů13 / 24b
Výhry / Remízy / Prohry8 – 0 – 5
Skóre109 : 48
Nej střelecKopřiva 25

Pražská soutěž

Zápasů10
Výhry / Remízy / Prohry3 – 0 – 7
Skóre28 : 32
Nej střelecGot 4

Syra