Hodnocení U13

Jaro 2023 (dvou-letý cyklus)

Jarní část nás nezastihla v nejlepším rozpoložení a tým složený z ročníku 2010 zaznamenal velmi špatnou bilanci a dokonce i sestup v pražské soutěži.

Pro jarní část jsme byli zařazeni díky podzimnímu 8.místu do barážové skupiny „o udržení“  určené pro týmy, které obsadily na podzim 8.-14.místo.

Jak už naše postavení napovídá, věřili jsme si na vítězství v této skupině, jelikož jsme soupeře znali a věděli, jaké jsou naše možnosti.

Na úvod jsme nešťastně prohráli s Chebem a v Chomutově jsme po odevzdaném výkonu nechali také body. Poté přišla série tří vítězných utkání a hned jsme se hřáli na čele. Nutno podotknout, že barážová utkání měla drajv, náboj a i pohled na výsledky a tabulku napoví, že toto je cesta k nejvyrovnanějším zápasům o které se v českém fotbale neustále usiluje.

Prodloužení série se nám zaseklo dost výrazně v Litvínově, kde jsme podali asi nejslabší výkon jara v ligové soutěži. Zejména absence (jediného) levonohého hráče Kubíčka (zlomenina kůstky) nás poznamenala prakticky do konce soutěže. V Litvínově chyběl i nachlazený Šimek, který by si asi s abnormální šířkou hřiště dokázal poradit. Jeho zástupci to nedovedli a porážka 1:4 byla ještě milosrdná. Od té chvíle (celý měsíc) jsme nepředvedli dobrý výkon natož radost z výhry.

Ze skepse jsme se pokusili dostat drobnou změnou v podobě nového kapitána. Tím byl určen Vyhlíd za svou nadměrnou a příkladnou pracovitost v trénincích i zápasech. Že to byl dobrý tah se ukázalo na Kladně. Bojovali jsme jako lvi, věděli jsme o co hrajeme a velmi náročné utkání jsme dokázali nejen dotáhnout do vítězného konce ale i předvedená hra byla najednou sebejistá a pohledná.

V posledním duelu doma s Litvínovem již šlo „jen“ o čest a bylo to znát. 85 minut jsme drželi utkání pevně ve svých rukách, vedli jsme o tři branky a předváděli rychlý útočný fotbal před zaplněnou tribunou. Poté jsme 2x v rozmezí dvou minut inkasovali. Naštěstí jsme přežili závěrečný tlak hostí a zakončili tak ligovou soutěž výhrou.

V Praze jsme si věřili, že bychom mohli dohonit ještě medailové příčky, ale podobně jako v první soutěži jsme zaznamenali extrémní výpadek na celých sedm zápasů!!!

Fotbalové dovednosti jsme dokázali předvádět vlastně až v posledním kole na Zbraslavi, jinak jsme se trápili a byť jsme skončili nakonec třetí od konce (původně klidná voda) u kulatého stolu jsme zaznamenali „potupný“ sestup.

Tento půlrok kladně hodnotit nemůžeme. Ročník 2010 je plný kvalitních fotbalistů a skvělých hráčů, ale potřebují pracovat hlavou. Projevuje se to na proměňování šancí, způsobu hry, i velké nervozitě.

Vždyť na podzim 21 byl náš průměr vstřelených branek 5,95! Nyní jsme zakončili tento půl rok s průměrem 2,91 branek na jedno utkání!!! To je faktor, který nás dostal do úzkých.

I přes neustálé pilování zakončení jsme nedokázali prolomit naši kletbu.

Závěrem:

Dva roky působení u tohoto týmu přineslo hodně radosti i zklamání. Kluci vytvořili skvělou partu, každý do ní přispívá svým charakterem po svém a dohromady tvoří silný a skvělý celek.

Pokud se naučí pracovat s psychickou stránkou, to znamená zachovávat více klidu ve vypjatějších situacích, jsou schopni sehrát velmi dobrá utkání i se silnými celky. Příkladem byla utkání se Slavií, Teplicemi a Tempem v loňském roce.

Pro nás trenéry bylo ctí s klukama pracovat, rádi bychom vyzdvihli alespoň dva hráče (byť by si to zasloužili skoro všichni) a těmi jsou brankář Matyáš Setinský, který takřka nechyběl v brance, svou kvalitou nás držel a předváděl občas až neuvěřitelné zákroky.

Druhým je za nás nejlepší hráč tohoto ročníku a to je Sebastián Šimek.

Jeho statistiky jsou naprosto neuvěřitelné! Za dva roky nasbíral 95 zápasů (max 122, lepší už jen brankář Setinský 101), absolvoval 263 tréninkových jednotek (max 294) i s jeho drobnou postavou dokázal 41x skórovat!

Komplexní hráč, který dokáže spoluhráče zásobovat fantastickými a hlavně nepředvídatelnými přihrávkami, stejně tak dokáže zamotat hlavu obráncům sám. Jeho nízké těžiště a nebojácnost mu umožňují odebírat důrazně, ale čistě míče na středu hřiště. Jeho nevýhoda je pouze občasná ztráta koncentrace při výbuchu emocí, ale jinak naprosto příkladný hráč svou poctivostí a pracovitostí.

Přejeme klukům mnoho úspěchů v dalším pokračování fotbalových kariér, ale zejména jim přejeme, aby se neztratili v životě a pracovali na sobě jako na člověku, rozvíjeli se po všech stránkách a zachovali si kladný vztah ke klubu SKS1911

Děkujeme za vaší práci

COACH TEAM