Hodnocení U14

Jaro byla jízda, všichni jsme moc spokojeni!

Zimní příprava 2023

Zimní přípravu jsme schválně nahustili, abychom se ještě do-adaptovali na velké hřiště. Odehráli jsme slušné zápasy v zimní lize na Meteoru, kde jsme se v turnaji s o rok staršími nakonec umístili v polovině tabulky. V přátelských zápasech jsme si to rozdali s Tempem, Viktorkou Žižkov, Football Talent Academy nebo s Bohemians Praha. I tam jsme ukázali sílu a přes těsné porážky jsme hodnotili zápasy pozitivně.  Absolvovali jsme velmi dobré soustředění v Českém Dubu a jarní část české divize žáků mohla začít. Všichni jsme byli odhodláni výkonnostně podařený podzim vylepšit i výsledkově.

Česká divize žáků jaro 2023

Opět jsme se chtěli prezentovat stylem, jakým hráče vedeme, to znamená technický fotbal, vše po zemi, rychlá přechodová fáze a kreativita ve fázi finální.  Za každé situace jsme chtěli dominovat. Po ztrátě míče ihned spustit vysoký pressing a získávat míč ještě na polovině soupeře.

První jarní kolo jsme přivítali doma čtvrtý Varnsdorf. I přes naši velkou dominanci a velké držení míče jsme nenašli recept na pozornou soupeřovu defenzivu ba ještě hůř, chvíli před koncem, kdy jsme chtěli vstřelit kýžený gól a strhnout výhru na svou stranu se nám nepodařilo ohlídat ojedinělý brejk Varnsdorfu. Ten svoji jedinou šanci proměnil a bral tři body za výhru 0:1. Následovala prohra 5:1 na hřišti velmi silných Karlových Varů. První jarní výhru jsme si nechali na třetí kolo, kdy jsme smetli v domácím prostředí poslední Aritmu Praha 4:0. Následoval přešlap v České Lípě, kde jsme po nejhorším výkonu, co u týmu jsem, padli 7:1. Následovala domácí porážka s Viktorkou Žižkov 3:6, kde jsme ale rozhodně nezklamali a odehráli velmi dobrý zápas nahoru dolu. Následovaly další porážky s lídry soutěže Duklou a Sokolovem 0:6 a 1:10. A pak už jsme do konce sezóny neprohráli. I přes velké množství zranění se hráči širšího kádru prezentovali velmi dobrými výkony. V Litvínově jsme vyhráli 0:6. Doma s Mostem po velkém množství zahozených šancí remizovali 3:3. Poté výhra na hřiště Roudnice 1:6. Remíza doma s pátými Neratovicemi 0:0. Výhra v Ústí 2:5 a poslední kolo v přímém souboji o konečné 8.místo další výhra s Juniorem Chomutov 4:2.

Hodnocení jara 2023

Musím pochválit tým za skvělý charakter a velké výkony během jara. To, jaký udělali během roku posun, je neuvěřitelné. Během sezóny jsme měli spoustu překážek, ale vždy jsme na to dokázali zareagovat. Trenéři, hráči. Wow klobouk dolů. Hráčům patří obrovská poklona, že nikdy neuhnuli z cesty, po které jsme se vydali. Všechno se ukázalo v zápase v Ústí, kde jsme za poločas otočili z 2:1 na 2:5. Tam se ukázala sílu týmu a jaký kus práce jsme v posledních třech společných letech odvedli. Jsme nejlepším nevýběrovým týmem v divizi.  Je nám zároveň obrovskou ctí, že pouštíme dva hráče do Sparty Praha. Terka a Šimon si to zaslouží a přejeme jim na kopci mnoho úspěchů. Na závěr ještě hezká čísla v tabulce střelců:

Ondřej Hereš 19 gólů

Šimon Rus 16 gólů