Hodnocení U16

Nejdříve je třeba si připomenout, že jarní části sezony předcházela zimní a to ryze důkladná a náročná příprava, během níž odehrál tým více zápasů, než během jara a to přesně 13, připočteme-li 11 mistrovských utkání, dostaneme se na počet 24 a to už je opravdu úctyhodných. Z tohoto vyplývá, že kluky neodradilo žádné počasí a vždycky za podpory týmu U-17 se dokázali dát dohromady a to od 14.1.2023 po každý víkend, kdy je čekali soupeři z různých ligových soutěží.

Nejdříve se během ledna poměřili s klučičími okresními týmy a s jedním dívčím týmem WU18- AC Sparta Praha, která se, jak se následně ukázalo, radovala ze zisku pohárové trofeje.

Porovnání skončilo: proti dívkám z ACS 2:0.

Proti klukům: 8:5, 1-0-1

V únoru už přišly na řadu těžší utkání a to proti týmům hrající krajské soutěže.

Proti klukům: 9:11, 2-1-1

A poslední březen přinesl utkání proti ligovým klubům z SK Kladna U-16 a Bohemians Praha 1905 U-15 a poslední generálka proti krajskému týmu z Tuchlovic.

Zápas proti SK Kladnu byl velmi pěknou podívanou a bylo vidět, že kluci udělali obrovský herní progres, během prvního poločasu se dokázali vyrovnat soupeři a tak skončil výsledkem 0:0. Následně přišlo vystřídání a vyzkoušení nových akvizic, které již nemohli tomuto tempu stačit a tak se prohrálo 0:7.

Zápas blbec proti Bohemians 1905, soupeř byl důraznější, rychlejší ve všech aspektech hry a ukazoval klukům, jak se dá přehrávat soupeře naučenými herními kombinacemi, na které nebylo možné reagovat.

Od té doby, jako kdyby opadlo herní soustředění a snížilo se týmové herní sebevědomí získané v předešlých zápasech.

Proti poslednímu soupeři zimní přípravy z Tuchlovic, tým zachránili po střelecké stránce hráči z kategorie U-17, díky nímž se podařilo vyhrát 5:1.

A teď již k mistrovským utkáním, po podzimu se tým nacházel na pěkném 4. místě, o to větší bylo očekávání a chuť se poprat o stupně vítězů. Přesně toto se však nepodařilo naplňovat a tak přicházely ztráty bodů se soupeři z Dolních Chaber, Hostivaře, Hájí JM, Kolovrat, Uhřiněvse, Lochkova a dokonce i výbuch na předposlední Přední Kopanině.

Nutno podotknout, že všechny tyto soupeře kromě Hájí JM herně tým přehrál, bohužel už ne výsledkově.

Ukázalo se však, že tento Tým má velké srdce bojovníka SKS a když přišly na řadu kluby, které dokázaly všechny ostatní v jarní části doslova převálcovat a to konkrétně SK Zbraslav a FAAZ, dokázal se na ně mentálně i takticky připravit, z čehož vygradovalo obrovské herní nasazení na hřišti a výhry v poměru 4:3 s SK Zbraslav a 3:2 s FAAZ.

V utkání s Dolními Počernicemi a s FK Klánovicemi už se pouze hráči bavili fotbalem a opět ukazovali, že jsou velmi dobrým týmem, když se dokázali do střelecké listiny zapsat i brankáři, výjimečně pro jeden z těchto zápasů hráči z pole.

Proto jarní část sezóny ve finále znamenala určité zklamání a obsazení až 8. místa v tabulce, se bere jako neúspěch, tým měl daleko navíc. Ovšem do budoucna je v něm určitě obrovský herní potencionál.

Ještě je třeba si říct, že do jarní částí sezóny vstoupil tým s 16 hráči, z toho 2 kluci během jara ukončili činnost a 3 chodili pouze sporadicky, povedlo se však přivést 6 nových nadějných fotbalistů z Ruzyně a Brandýsa – Boleslav. K nim by se měl přidat před novou sezonou, ještě velmi šikovný hráč z Loko Vltavín.

Na závěr, chceme poděkovat všem rodičům za podporu nejen během zápasu a panu Bazalovi, za příkladnou výpomoc při našich týmových akcích.

S přáním úspěšné nové sezóny celému SKS 1911, trenéři Jarda Masopust a Tom Snopek.