SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

ZP: MA – SK Uhelné Sklady Praha 5:1 (3:1)

Čtrnáct dní před první jarním mistrovským utkáním jsme si domluvili přátelské utkání s šestým celkem 1.A pražské třídy, s Uhelnými Sklady. Měl to být pro nás velmi příjemný a hratelný soupeř, o kterém víme, že velmi dobře brání. Zároveň by nám měl poskytnout možnost v zápase ukázat trénované herní situace. V tomto srovnání jsme tedy jednoznačně chtěli vyhrát, v prvé řadě jsme však sledovali herní projev a nasazení hráčů. Zatímco v předchozích zápasech jsme si chtěli ověřit, zda zvládáme reagovat na vysoké tempo soupeře, nyní jsme chtěli prověřit, zda my sami umíme nasadit a držet vysoké tempo. Vše začíná v hlavách hráčů…

Nastoupila tato sestava:

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 3-1, střely: 16-4, rohy: 4-2, faktor xG: 3,88 – 1,09

Statistiky odpovídaly tomu, že jsme hráli s týmem z nižší soutěže. 37 střel versus 10. Pravděpodobnost gólového faktoru byla 8,19 versus 1,96. Dopřát soupeři prostor pro dvě potenciální branky je moc. A vstřelit při takovém gólovém faktoru pouze 5 branek je jednoduše málo.

14´ Teprve po 14 minutách jsme zahráli akci, kterou jsme v zápase chtěli vídat mnohem častěji. Rozehra na naší polovině, Věchtík si seběhl na rozehrávku na pozici stopera, všiml si náběh Charváta a poslal ideální míč do žádaného prostoru, zalepení a rychlý přízemní centr do vápna, kde Rothe sice promáchl, za ním postavený Alba již měl snadnou pozici pro skórování. GÓL. ROMAN ALBA 1:0 (as. Martin Charvát, David Věchtík)

24´- 25´ Dvě minuty velkých šancí. Nejprve sražený rohový kop soupeře Jensenem na vlastní tyč, pak velká šance Kříže ve vápně soupeře po prostrčení Jensena, vzápětí pohotová střela z poloviny hřiště Ondruše, která přeletěla Borského. Naštěstí po odraze od země přeskočila branku. Hned z dalšího útoku vybídl v obrovské šanci Yarullina Jensen, dorazit míč do sítě mohl Alba, nepodařilo se a vše propálit se snažil ještě Kříž, pálil do bočnice.

28´ Zisk míče, prostrčení Yarullina do vápna na Albu a ten si v takových situacích obvykle ví rady. GÓL. ROMAN ALBA 2:0 (as. Marek Yarullin)

30´ Současná legenda fotbalu na Uhelkách Zilvar si šel do vápna pro penaltu. Udělal to věrohodně, jenže v souboji chybělo to podstatné – kontakt, což postřehli oba rozhodčí. Vzápětí z brejku se probíjel k zakončení Jensen, byl faulován na hranici vápna. Míč si postavil Alba. Chtěli jsme zkusit secvičený signál, jenže zeď stála pouze 6 metrů, tak to Alba poslal do sítě rovnou. GÓL. ROMAN ALBA 3:0 (as. Nikolas Jensen)

37´ Vybrali jsme si pasáž nejistých rozhodnutí v obraně. Nejprve si zvláštně počínal při vyběhnutí Borský a nabídl nečekanou šanci v podobě odkryté branky. Pak jsme si neopatrně počínali při rohovém kopu, kdy jsme v pokutovém území jemně přistrčili nabíhajícího hráče, na penaltu asi málo, jenže v mistráku to klidně rozhodčí může posoudit penaltově a hosté z Košíř se rozhodně penalty dožadovali. Vlivem tohoto tlaku třetí situace v našem vápně již jako pokutový kop byla posouzena. Ta situace hlavně neměla vůbec vzniknout. Při naší rozehře nezvládl těžký míč Veselý a z poloviny jsme se dostali s míčem do našeho vápna. Přestože byl náš hráč na míči, rozhodčí viděl nějaký náš přestupek, penaltu bezpečně soupeř proměnil. Gól 3:1.

45´ – 65´ Přehlídka našeho tlaku a zahazování šancí, nebo nevhodně zvolený způsob zakončení. Šance Věchtíka, velmi aktivní byl Jensen, dorážku měl Alba, dobrou pozici Rothe, pálil i Charvát a Kříž.

67´ Nakonec se na to už asi nemohl dívat Kříž. Po několika střelách se dostal totiž k míči on. Alba střela, blok, střídající Šimon, blok, Jensen na vápně, blok, odražený míč 20 metrů od rány nakouřil Kříž nediskutovatelně pod víko. GÓL. ZDENĚK KŘÍŽ 4:1 (as. Nikolas Jensen)

70´ Jensen šel sám na branku. Po skvělém náběhu udělal dlouhou kličku brankáři, jenže sám se vyhnal ze střelecké pozice.

75´ A opět Jensen, který byl nejaktivnějším naším hráčem, přestože mu dnes branka byla zamknutá. Skvělá akce po ose Vodrážka, Šimon pod sebe na vápno Jensen a střela vysoko nad. Vzápětí neuspěl Hojsák, zblokovaná střela se dostala k Jensenovi střela, blok a Rothe v tutovce chtěl vymést šibenici. Nad.

82´ Po našem autu Vodrážka uvolnil přihrávkou Jensena, prostrkávačka na Hojsáka a ten tentokrát zvládl zachovat střelecky chladnou hlavu. GÓL. ONDŘEJ HOJSÁK 5:1 (as. Nikolas Jensen, Bořek Vodrážka)

Začínali jsme za krásného slunečného počasí a končili při umělém osvětlení. Jakási metafora i pro náš výkon. Vyhráli jsme. Přesvědčivě. Přesto jsme čekali víc. Přeborový zápas bude o něčem jiném. Máme 14 dní na to vyladit formu. Příští týden si dáme od zápasu volno.

V tento moment za 12 dní a 21 hodin. V SOBOTU 9. BŘEZNA ve 14:30 DOMA proti SK DOLNÍ CHABRY. Těšíme se na Vás. Přijďte na první jarní kolo. SKS4EVER.