SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MB – Sokol Bílá Hora 6:1 (3:1)

Střešovice  –  ve šlágru Bé třídy – jak dnešní zápas nazval „odborný web“ Fotbalpraha.cz – jsme hostili souseda (i podle postavení v tabulce) z Bílé Hory, který nám v minulém ročníku nedovolil naplno bodovat ve vzájemných utkáních ani jednou. Zejména ohromné množství námi spálených šancí a ztrátu vítězství v poslední minutě doma na podzim minulého roku jsme měli v dobré paměti…  Od začátku jsme dnes zůstali věrní aktivnímu způsobu hry,  který nám v posledním období přináší úspěchy a hostům – pokud měli míč –  jsme nedávali moc času na nic jiného než dlouhé „pasy“ směřované na kvalitní ofenzivní hráče v jejich dresech .. S těmi jsme si – většinou uměli poradit. V ofenzivě jsme nehráli špatně, občas jsme dokázali využít rychlosti a dobrého pohybu, směřovali jsme k vedoucí brance, nicméně tutovku jsme vypracovali až skoro po půlhodině hry : A.Šperl dobře otočil hru, F.Fischer si na levé straně „nabral“ volný prostor a následně poslal precizní finální přihrávku před bránu, kde nás s jistotou poslal do vedení I.Chvalovský. Následovala naše solidní pasáž (tyč nastřelená F.Fischerem i další dobré akce) a  další fázi pak ovlivnilo i vynucené střídání golmana soupeře. Záhy jsme tak získali solidní náskok dvěma slepenými goly A.Šperla a zápas mohl do poločasu „ukončit“ Š.Uhlík, který však po další solidní akci spoluhráčů na levém křídle v koncovce těsně minul zadní tyč. Trochu jsme polevili v koncentraci a soupeř ihned trestal :  první šanci po prodloužení nákopu za stopery ještě nevyužil, další, po průniku přes obranu na naší pravé straně, již ano … Mohlo být ještě „hůře“, ale v poslední minutě před pauzou po dalším dlouhém volném kopu do našeho vápna hosté selhali … Poločas tedy dobrý, 3-1, avšak žádná definitiva … Druhá půle přinesla – podle předpokladu – další zjednodušení hry hostí :  míč při každé příležitosti směřovali horem na trojici vysunutých hráčů, nejlépe až k nám do vápna. A je třeba vidět, že jsme s tím způsobem hry měli problémy .. mnoho z těch míčů znamenalo pro naši obranu složité, občas i nebezpečné situace. K uklidnění jsme potřebovali další branku, které jsme se dočkali půl hodiny před koncem, kdy A.Šperl zkompletoval hattrick. Poté si už málokdo na stadionu mohl myslet, že by hosté mohli se zápasem ještě „něco udělat“ .. Dohrávali jsme celkem v pohodě, měli zápas pod kontrolou a vytvářeli si další šance. Dvě z nich jsme – i s pomocí soupeřů z Bílky proměnili a protože náš golman kryl precizně levou nohou i poslední nebezpečnou přízemní střelu hostí, zústala na kontě našich obdržených branek jediná. Závěr : dal by se zkopírovat z minulého „hodnocení“ (koncentrace, úsilí, zodpovědnost, kvalitní lavička) a doplnit, že s výjimkou závěru první půle a pasáže z úvodu druhé jsme byli lepším mužstvem a naplno bodovali (s Bílkou „konečně“) zaslouženě, když jsme ke „spolupráci“ při brankách naší aktivitou často donutili i soupeře.. 

Sestava SKS1911: Mulač – Šiškun (67.Barták)  Smejtek Němec Vondrášek – Uhlík (83.Michalanský) Vejvoda Vyskočil Fischer (76.Štric) – Chvalovský (67.Burger) Šperl (83.Zumr) Dále připraven : Pospíchal.

Góly SKS1911: Šperl 3, Chvalovský, Vejvoda, vlastní soupeř.  

RT