MB – Sokol Troja 3:1 (0:1)

Střešovice – V dalším domácím zápasu jsme přivítali s touhou navázat na vítězství proti Řepím našeho „Nemesis” TJ Sokol Troja.

První poločas se nám nedařilo dostat do tempa. Často se přerušovalo a bohužel i ošetřovalo. Po jednom z rohů hostí vyhlavičkoval na hraně sebeobětování míč na brankové čáře Němec. Naneštěstí se trefil hlavou o tyč a náš realizační tým musel volat sanitku. Jirku stála obětavost zlomeninu v obličeji a my si jen přejeme, ať je s námi co nejdříve zpátky na hřišti!

V trendu zranění pokračoval i brankář soupeře, který musel po špatném došlápnuti také střídat. Nerozchytaného gólmana o chvíli později obešel Chvalovský, ale prázdnou bránu netrefil.

Byli to tak hosté, kteří jako první přidali koření fotbalu. Ve 41. minutě se kapitán Troji prosadil hlavou po rohovém kopu na zadní tyč. 0:1

O poločase jsme také museli střídat strážce svatyně. První soutěžní minuty na jaře si zapsal Mulač.

Druhá půle už byla z naší strany lepší. Trojští, jak jsme čekali, zalezli do bloku a my jsme museli dobývat.

Z dálky vyslala dělovku naše zimní posila Studer. Chvalovský střílel zpoza vápna vysoko nad, Burger z přímého kopu zase vedle.

Vytrvale jsme do soupeře bušili a stále věřili, že zvládneme minimálně vyrovnat, přestože čas (který hosté zkušeně natahovali) hrál proti nám.

Prolomit střelecké trápení se nám povedlo v 73. minutě. Vyskočil zasekl balon u postranní čáry, našel milimetrovým centrem Burgera, který se hlavou nemýlil. 1:1

Nadále jsme doufali ve tři body (po kterých toužíme i v přátelských utkáních). Přiblížit nás k nim měl Burger. Po chybě v rozehrávce domácích vracel patou pod sebe Zvolenský, ale dozvěděli jsme se, že i v prázdné bráně se dá trefit gólman.

Z tlaku jsme se přeci jen dostali do vedení. V 87. minutě Zvolenský prostrčil do vápna na Burgera, ten sklepl na Chvalovského, který prostřelil gólmana. 2:1

Najednou potřebovali hrát hosté a po rozehrávce vybojovali roh. Po vrácení míče ze zadní tyče doklepával na čáře útočník Troji. Naštěstí asistent rozhodčího viděl ofsajd a my si mohli oddechnout. Nelibě ale situaci nesl náš Trójský kůň Vladyka, který ve Střešovicích trénuje mládež. Vyčinil asistentovi a po druhé žluté se šel zpovídat svým svěřencům za klandrem.

Ve velmi dlouhém nastavení, které se prodlužovalo i z první poloviny, kvůli příjezdu záchranky, se uvolnil po přihrávce Demutha Chvalovský. Navedl balon na svoji oblíbenou šajtli a zpoza vápna míč uklidil k tyči. 3:1

V úplném závěru jsme mohli ještě navýšit. Centr z levé strany propadl na zadní tyč k Burgerovi, který sklepnul pod sebe na Demutha. Bohužel překonaného gólmana zastoupil obránce a nezdařilo se ani z dorážky.

Na utkání jsme měli k dispozici i aplikaci Livemigo, která počítá zápasové statistiky:

Ofsajd 2-2

Z infarktového zápasu tak berem 3 body. Trója po mnoha vzájemných střetnutí konečně padla a my si upevňujeme druhou příčku. Dokonce jsme se díky remíze MSM o kousek přiblížili prvnímu místu. Stále myslíme na Jirku, pro kterého jsme se na konci semkli a vydřeli vítězství.

Příští týden nás čeká první venkovní zápas jara a to na Velký pátek 29. března od 13:15.
Přijďte nás podpořit!

Sestava: Chloupek (46´Mulač) – Šiškun, Studer, Němec (36´Zumr), Vondrášek (C) – Papež (46´Muroň), Vyskočil, Fisher (62´Demuth), Zvolenský – Chvalovský, Burger

Branky SKS1911: Chvalovský 2, Burger