U12 – Arsenal Česká Lípa 10:3 (2:0, 2:2, 6:1)

Střešovice – Na zelený čtvrtek jsme na domácím hřišti přivítali tým ze severu Čech. Po dvou výkonnostně povedených utkání, jsme chtěli navázat a přetavit dobrou hru i v dobrý výsledek.

Ve všední „prázdninový“ den Českolipští uvítala pražská doprava, a tak na utkání dorazili deset minut před utkáním. My jsme nastoupili téměř v kompletní sestavě, vyjma cestovatele Hofra.

V zápase jsme chtěli zejména obnovit náš střelecký potenciál a hráči byli nabádání k zakončení, k zakončení a zase k zakončení.

Od úvodních minut jsme dominovali ve hře, i střeleckých pokusů bylo dost, jen víceméně z nesprávných pozic, nebo se zaskvěl hostující Kubinec v brance.

Oproti sobotnímu utkání na Dukle jsme postrádali aktivitu. Míč jsme měli sice v držení, ale čtvrteční odpoledne bylo z fotbalového hlediska dosti ospalé.

Prosadili jsme se až ve dvacáté minutě, kdy doklepával Soukup a těsně před koncem první části se po rohu trefil Pospíšil.

Ve druhé části jsme Tabarasinkiym odskočili již na rozdíl čtyř branek, a to nás uspalo snad ještě více.

A tak se osmělil i soupeř, který korigoval dvěma brankami po dobře umístěných střelách.

Tempo zápasu bylo opravdu nudné a my předpokládali, že buď soupeř ještě sníží a zdramatizuje utkání, nebo se konečně probudíme a začne fičák v Českolipské obraně. Nestalo se ani jedno.

Až ve třetí části, kdy jsme měli fyzicky již navrch, jsme se konečně začali prosazovat střelecky. Tabarasanskiy dovršil svůj první hattrick v dresu Střešovic a stejně se dařilo i Soukupovi. Šest branek v síti soupeře bylo ještě milosrdných. Soupeř ještě dokázal jednou skórovat opět vydařenou a přesnou střelou.

Nicméně jsme i po neuspokojivém výkonu dokázali zápas konečně dotáhnout k vítězství a navrch nakonec vstřelit i celkem slušný počet branek.

Očima trenéra: Dnes nejsem spokojen s předvedeným výkonem, kluci se musí naučit udržet svůj standard, který je daleko lepší, než co bylo k vidění. Nebyli jsme aktivní bez míče a s ním jsme velmi často nesmyslně ztráceli. Co se dnes podařilo je počet vstřelených branek, konečně jsme se dostali na podzimní čísla a za to jsme všichni velmi rádi. I přes to musíme stále pracovat na klidnějším zakončení nebo řešení finální fáze, kde se připravujeme o ten poslední díl jinak pohledných fotbalových akcí. Věřím, že k dnešnímu střeleckému účtu přidáme v dalším zápase i více energie a kreativity, Varům máme co vracet. Nechali jsme tam zbytečně body a doma si je musíme vzít zpět tou nejlepší fotbalovou podívanou.

Střelci SKS1911:  Tabasaranskiy 3, Soukup 3, Kopřiva 2, Pospíšil, Elshal,

Sestava SKS1911: Chouň, Bouzek, Elshal, Janovec, Kopřiva, Košata, Pecháček, Pospíšil, Rada D., Rada M., Soukup, Tabasaranskiy, Tichý,

Další utkání hrajeme v neděli 7.3. opět doma od 11:30 proti Karlovým Varům. Přijďte nás podpořit!